Airbrush

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Airbrush

Příspěvek od Michal Traj »

Ahoj, koukám po nějaké sadě airbrush. Moc tomu nerozumím takže bych si rád nechal poradit jestli je tato sada vhodná:
http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/k ... da-50068-/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Airbrush

Příspěvek od Michal Traj »

Našel jsem ještě toto:

http://www.modelbox.cz/product_info.php ... ts_id=8186" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Airbrush

Příspěvek od djpavel »

Určitě bych se přikláněl k té první sadě.Tady se dozvíš víc http://www.airbrush-potreby.cz/store/
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Airbrush

Příspěvek od V.E.N.A. »

Já teda z kasy. U toho revelu to vypadá že pokud chceš stříkat tak musí běžet kompresor. Ten druhej má aspoň ňákej zásobníček...
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Airbrush

Příspěvek od djpavel »

Ani ten z Kasy nemá zásobní a na domácí použití postačuje a je i lepší kvalitě.To co vypadá jak zásobníček je odlučovač oleje s manometrem.Ten Revell je spíš taková lepší hračka.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbrush

Příspěvek od Asiolo »

Taky mě tohle zajímá ale vůbec tomu nerozumim- jakej kompresor je nejlepší pro modelaření ? jaká pištolka atd.
Mohl by někdo dát odkaů víc ? na to nejlepší co si myslí ...
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Airbrush

Příspěvek od Michal Traj »

Nebo tipy na to co používáte vy?
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Airbrush

Příspěvek od djpavel »

Hoši tady je to všechno posaný :http://www.airbrushcentrum.com/show.php?show=11.php
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Airbrush

Příspěvek od Brzdič »

Takže, já jsem si pořídil nedávno novou pistoli a to tuhle. A maximální spokojenost. To štelování tlaku na pistoli je pecka.

A kompresor mám tento. A taky spokojenost. Kompresor mám tak 2,5 roku a pohoda. ;)
Uživatelský avatar
Vítek
Příspěvky: 74
Registrován: pát 20.1.2012 22:31
Bydliště: Zlín

Re: Airbrush

Příspěvek od Vítek »

Stejný kompresor mám taky. Přesněji mám totožnou konstrukci od Orlíku. ;) A maximální spokojenost.
K tomu pistoli dvoučinnou s horním plněním Fenga. Číslo už nevím.
Obojí mám už nějaký pátek a opět se vyplatila ta prvotní investice.
Samozřejmě platí, že základem je péče a údržba - zejména u pistole.

Existují taky návody na vlastní konstrukce s využitím ledničkových kompresorů. Pár takových konstrukcí jsem viděl a z některých jsem měl i strach. :shock:
Revell je fakt taková hračka. Pokud vím tak starší verze měly dost nepříjemnou funkci. Po určitém čase se samy vypínaly. :evil:

Stejně si myslím, že tento dotaz nebyl položen na správném místě. Podívej se radši na modelforum cz. Tam je toho o pistolích a kompresorech tolik, že se Ti to ani nebude chtít číst. :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Airbrush

Příspěvek od Brzdič »

To s tím vypínáním je způsobeno tím že ten kompresor jel vkuse. Ono se to přehřeje a když se to dostane k neúnosné míře, vypne se. Pak se musí počkat až zase vystydne. Proto je lepší mít ten s tou tlakovou nádobou, to se pak kompresor zapne jen při snížení tlaku pod požadovanou mez.

Čištění pistole a starání se o ní je samozřejmostí. ;)
Honza S.

Re: Airbrush

Příspěvek od Honza S. »

Tak to já mám kompresor z cca 20 let staré lednice a naprostá spokojenost.
Lednicové kompresory se nevypínají z toho důvodu že by se přehřály (nemají tepelnou pojistku), ale z toho že když je natlačený, tak nedokáže vyvinout dostatečný tlak aby otočil motorem. Tím pádem má velký odběr a zapracuje proudová ochrana, která po několika sekundách až minutách sepne zpět a motor muže naběhnout - tedy pokud už nebude natlakovaný.
Na starém DF byl článeček jak levně a bezpečně jsem postavil kompresor... hlavně umí jet v kuse několik hodin a nic se mu nestane.
Na velké plochy používám takovou tu nejlevnější od Revellu se spodním plněním (na velké plochy super) a na detaily mám přesnou kopii Fengdy BD-130 od nějaké čínské noname firmy za 380kč včetně poštovného (kupováno na ebay z Hong-kongu) s 0,3mm tryskou a taky naprostá spokojenost.

Článek ze starého DF:

Zdravím,

už nějaký čas mi doma leží pár "poláků" do kterých bych se chtěl pustit a přebarvit, ale cca před rokem a půl se se mnou rozloučil můj starý kompresor který byl také z lednice. Občas si postavím i plasťáka takže jsem se dokopal ke stavbě nového a dopadlo to následně. Třeba to bude pro někoho inspirací. Technicky je to jednoduché. Kompresor tlačí do 1L nádoby přes odlučovač oleje a vody, pak vzduch postupuje dále na redukční ventil a dále do pistole. Aby nedošlo k přetlakování tak jsem vyrobil rádoby pojistný ventil který je zhotoven z kuličky z ložiska a pružinky která je nevím z čeho, ale dostačující. Při dosáhnutí tlaku cca 2,5 baru se kulička tlakem nadzvedne a vypustí vzduch. Při permanentním otevření trysky pistole klesne tlak cca na 2 bary a dále neklesá, což mi bohatě stačí. Ještě musím dokoupit vývodku na hadici, abych jí mohl odpojit a nemusela být tak jak je teď.

Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Airbrush

Příspěvek od TomC2 »

Já mám ten co je na tom prvním odkazu a jsem s ním spokojenej. Zatím jsem s ním stříkal všechno na tatrovku a pohoda, sice jede při stříkání pořád bo namá nádobu na vzduch, ale ještě se mi nestalo že by se přehřál a vypnul se. ;)
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Airbrush

Příspěvek od Michal Traj »

djpavel píše:Ani ten z Kasy nemá zásobní a na domácí použití postačuje a je i lepší kvalitě.To co vypadá jak zásobníček je odlučovač oleje s manometrem.Ten Revell je spíš taková lepší hračka.
Ten kompresor je psán jako bezolejový...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Airbrush

Příspěvek od fox »

Je to odlučovač vlhkosti a oleje... který se používá u všech kompresorů. Jeho úkolem je zabránit vlhkosti a oleji (při použití olejového kompresoru) ze vzduchu vniknout do spotřebiče => pistol. U bezolejového kompresoru se ti v té nádobce může objevit jen voda. ;)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“