WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

Rozhodovanie medzi samochodnou hufnicou alebo tankom vyhrali dva kanony, lebo dva su proste vzdy viac ako jeden.. :D

Obrázek

Takze o co ide: Vo svete Warhammeru je Macharius Vanquisher tazky bitevny tank, so svojimi 175 tonami a 11 metrami dlzky vacsi ako standardny Leman Russ, naviac s dvoma kanonmi urcenymi na prerazanie panciera je obzvlast nebezpecny. Posadku tvori 8 :!: muzov.
Dalsie info na Wiki: http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Macharius_Vanquisher" onclick="window.open(this.href);return false;
K vystrihovanke: Dalsia klasika od Patorocha, pdf-ko s poliakoidnym navodom, dielmi v jednoduchej olivovej, plus biela verzia.
Tlacil som zelenu aj ked budem prefarbovat, lepsie sa mi s nou pracuje, okrem toho este mam zasobu farebnych infuzii do starej HP-cky.. :twisted:
Papier som pouzil aky som nasiel, 160 az po moj oblubeny superchlpaty 200 s ktorym sa "vyborne" pracuje a hlavne ho mam este pol balika.. :x

Vana:
Obrázek Obrázek

Pracovisko vodica a pylon pojazdu: Smikajda obsahuje diely ktore staci podlepit kartonom a navrstvit..
Obrázek Obrázek

Kryt motora: vyrezal som naznacene zaluzie a nahradil ich mosadznou sietkou.
Obrázek Obrázek

Az potialto to islo viacmenej hladko, ale zadna cast je jedna velka katastrofa. Nadstavba pod vezou, kryt motora, blatniky, vobec nic nesedi, medzery do 5mm, tvary dielov su uplne mimo, zadne casti blatnika som dokonca musel ohybat mimo rovinu aby sadli, vsetko vyzera ako kreslene od ruky. Bude sa vypchavat kartonom a zalievat lepidlom...
Obrázek Obrázek

Kvoli oprave som vytlacil novu vanu z bielej verzie a nadstavil som pomocou nej zadnu cast. Cele vozidlo sa tym predlzilo o styri milimetre, co by nemal byt problem. Dolezite je ze kryt motoru sadol. S blatnikmi je to horsie, tie si idu kazdy svojou cestou, ale to uz sa nejako strati. (pod nanosmi blata a tyranidskych vnutornosti... :lol: ) Mozno to skusim zamaskovat kosmi na nahradne clanky pasov ktore by tam mali byt, ale v smikajde chybaju.
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Vger1981 dne úte 6.8.2013 10:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

Trochu som blbol kedze sa mi nechcelo patlat, keby mal niekto chut nalozit svojho WH obrnenca poriadnou davkou municie tak nech sa paci: Bedne s granatmi a strelivom pre boltery.
Obrázek
Staci otvorit obrazok, kliknut pravym mysitkom a ulozit. Pouzil som textury vytiahnute z hry Warhammer 40000: Space Marine. Mierku je nutne prisposobit konkretnemu modelu. ;)
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

Par zaberov z hry pre porovnanie:
Obrázek Obrázek

...a nejake momentky od stola, pustil som sa do veze, "batoh" za vezou ako-tak sadol za pouzitia hrubej sily, takisto osadenie kanonov potrebovalo upravy. Nakoniec porovnanie velkosti s tazkou artileriou.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
markus
Příspěvky: 99
Registrován: ned 22.1.2012 20:21
Bydliště: Košice

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od markus »

Ahoj, môžeš nahodiť link na stiahnutie tohto monštra ? :D
pet1972
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.1.2012 21:28
Bydliště: Levice, Austrália

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od pet1972 »

Napríklad aj tuto? http://www.papercraftsquare.com/topics/ ... tion-topic alebo si zadaj do googlu patoroch papercraft

EDIT: Priamy link na Patorochove výtvori: http://www.4shared.com/folder/2PQOMQdP/ ... oroch.html
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

pet1972: vdaka za linky.
Osadena velitelska vezicka s vyrezanymi priezormi, plus smetisko na vezi. Spracovanie detailov je slabsie, pokusim sa co-to dohnat podla fotiek originalnych plastovych modelov na nete. (zazracne tlacitko "Hladat". :o )
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
markus
Příspěvky: 99
Registrován: ned 22.1.2012 20:21
Bydliště: Košice

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od markus »

Aj ja ďakujem za linky, tieto monštrá ma celkom fascinujú a je z čoho vyberať.
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

Tak potom hura na ne! Dovolim si vypichnut verziu Vulcan, v cervenej farbe a namiesto kanonov dva rotacne boltery ktore sa standardne montuju len na imperialnych Titanov :shock: Mozno by nebolo od veci postavit si viacero vymennych vezi, hm hm... :twisted:
Uživatelský avatar
markus
Příspěvky: 99
Registrován: ned 22.1.2012 20:21
Bydliště: Košice

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od markus »

Ja som zaťažený na Black Templars :) tak postavím niečo v ich farbách.
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

Nemal by byt problem prefarbit model v Photoshope, alebo inom programe, v ciernej moze vyzerat zaujimavo. ;)
Ok, prace vela, casu malo, tak aspon maly update:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

Maly update do tejto zabudnutej a mrtvej sekcie.. :? Laufy su na mieste:
Obrázek Obrázek
Ustova brzda kanonov, pre porovnanie original diel a moja verzia vytvorena v SketchUpe:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od tata »

Pěkně si s tím hraješ ;) Camo bude ala Steampuková tarantule ?? Vlastně jsem ji na žádné akci neviděl pokud si dobře vzponímám ??
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

Jasne, kamo bude zase nejaky dobry ulet, aj ked este neviem v akom odtieni. Warhammeraci, radte! :idea: Mno tarantula prachom zapada, pribudlo prace po sobotach a na zabavu nie je cas.. Uvazujem ze ju odovzdam nejakej dobrej dusi ktora bude mat najblizsie cestu okolo.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

Par dni volna a nejaky ten pokrok na tomto kostlivcovi.. :D

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Novy tlmic kanonov, ak ma niekto zaujem:
http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 5-full.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Vger1981
Příspěvky: 140
Registrován: stř 29.2.2012 19:58

Re: WH40k Macharius Vanquisher heavy tank / Patoroch / 1:?

Příspěvek od Vger1981 »

Dalsie detaily:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“