Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Michal Traj »

Akce byla hodně vydařená, sešla se hromada modelů a možná tam bylo i víc lidí než vloni. Trochu mě ale zklamalo chování některých návštěvníků a jejich bezohlednost
k modelům přesto, že na každym rohu ležely nápisy nesahat. Mluvili jsme o tom i s Michalem Dostálem, no co.. tomu se asi nevyhneme nikdy :)
Protože jsem se věnoval hlavně modelům a kolegům a neměl jsem čas na focení, předal jsem foťák kamarádce, která toho sice nafotila hodně, ale použitelný fotky
jsou asi jen tři, takže nemá cenu je sem vůbec dávat :D
Z brna jsem se domů vrátil až dneska k večeru, víkend byl opravdu nabouchanej. V pátek jsme předali modely a šli jsme domů, ráno hned na akci, potom na oběd a
znova na vyhodnocení. Po vyhlášení jsme šli na prohlídku do villy Tugendhat. Všem co se zajímají o architekturu určitě doporučuju, stojí to za to. No a protože holky v
Lužánkách objevily upoutávku na výstavu fretek tak jsme tam strávili i dnešní dopoledne :D
Závěrem bych chtěl moc poděkovat za ocenění, kterých si moc vážím, zejména Standovi. Díky moc ;)

Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od spida »

I já jsem se zůčastnil této velice podařené akce.
Když se mě Jirka.K ptal, kterou kategorii si vezmu na rozhodcování, bez rozmýšlení jsem řekl tu která je mi nejblíže tedy VDT. Teprve potom jsem navštívil sál s modely a viděl jak moc jsem si naběhl. To co se letos sešlo mě velice mile překvapilo. Opravdu nádherné stroje. Kromě 3 kompletních a jednoho rozestavěného twina, naprosto úžasná Tatra od Toma, Hasičský LIAZy, nakladače. Co mě ale nejvíce dostalo byly modely Marka Matuly Je mi moc líto že jsme modely nemohly ohodnotit,protože i když byly modely naprosto dokonale slepeny a já asi neviděl nikdy líp slepenou svojí třiapadesátinu, svou složitostí se nemohli srovnávat s výše zmiňovanými modely. Posádka v kamionu byla naprosto úžasná , stejně jako kapotovaná verze MAN TGA. Super byla i sestava doprovodného kamionu s podvalem a závodním speciálem pro rok 2015. V interiéru doprovodného kamionu nechybělo vůbec nic. Přes pracovní ponk s nářadím a svěrákem, pověšenou závodní kombinézu, postele až po záchod s toaletní papír. No prostě mazec. Takže Máro, pokud to tu čteš tak máš moje veliké uznání.
ale i v ostatních kategoriích se sešlo spousta krásných modelů. Lidí bylo opravdu hodně a v sobotu jsem se od prodejního stolku utrhl jen jednou na toaletu. Takže díky všem z Lužánek. Krom mnoha zajímavých lidí přijal mé pozvání na akci i ředitěl konstrukce Tatry Kopřivnice a můj kamarád Radomír Smolka Který je mimochodem velký příznivce papírových modelů a za svůj archiv modelů by se nemusel vubec stydět. Po více jak osmi letech známosti jsme si s Jirkou Vintrem potykali takže já byl s akcí opravdu spokojený
pár fotek jsem nahodil k sobě do galerie
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od bernie »

Výsledkovka Blaxob Trophy:

Nejlépe postavená "leštěnka"- kolová vozidla bez rozdílů vah - TomC2 a plně funkční T815 S3 s podpisy na diplomu Spídi, Jury Vintra, Ivany Ryby a Michala Antonického.
Nejlépe "ušmudlaný model" - aneb bojovka - USS Sulaco Dino Verči s podstavečkem - nadmíru kreativní, jednoduché, krásné /VIP podpis na diplomu Greg. Pomorski - GPM
"Naprostý úlet" - aneb LKT - Drak na "kokosu" - Viinturuth od Tomáše
Nejlepší "úplavice" - aneb L - USS Sulaco Mirka Škody
Nadějný "patlal" - aneb mládí vpřed, starci na stranu - Michal Traj - a veršované věnování od Standy Fajkuse
"Betálnó šmiknu" - cena autorům - Škoda Fabia WRC Michala Antonického rukama Zdeňka Smaženky - tady byl uplatněn zážitkový poukaz s Michalem u Mamuta dokonale :D

a vrcholem bude "Nevídaná kruťárna" - organizační tým KCPM Lužánky

Závěrem:

Jsme potěšeni, že BLAXOB Trophy a v některých kategoriích papírové ligy došly vzácné shody. U sci-fáků se to dalo i tak nějak čekat. Takže pozitivní posun v hodnocení je patrný a Blaxob může udělat další krok vpřed. Za rok se budeme těšit
Na shledanou.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od JoskaM »

Jen zamáčku slzu, že jsme nehodili řeč bernie, nějak čas utekl rycheji než bylo zdrávo.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Michal K. »

Dozvíme se jak to dopadlo, bude výsledková listina?
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Zrzek »

Neboj, určitě se tu objeví odkaz na výsledkovou listinu. Tak jako vždycky.
Šidi
Příspěvky: 268
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Šidi »

Výsledkovka byla vyvěšena od 4 do 15 hod. Ti co si to napsali na přihlášku ji snad mají už doma. Já se to dozvím zítra kde je v elektronické podobě. Kdo má zájem o výsledkovku a o průběžné výsledky Ligy tak si napište na valehrachova@luzanky.cz a já si dám vás do seznamu.
Zatím neznám počet platících diváků protože se peníze odevzdávají na hospodářské a při úklidu máme jiné starosti.

Doufám, že už žádný demagog nebude tvrdit, že se s upravovaným a přebarvovaným modelem v lize nedá vyhrát.

Děkujeme za vaše uznání, my jsme z toho na mrtvici. Po akci už né.

Televize: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/vase-z ... vi-v-brne/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Jirka Z. »

Přidám se k hodnocení letošního Papírového království. Jednoduše lze shrnout do rovnice:

plné stoly modelů + spousta návštěvníků + řada známých tváří = naprosto povedená akce.

Brno jsem si letos opravdu užil (a to včetně cesty – pátek sníh a náledí, sobota sníh, neděle déšť a mlha...).
Pár fotek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ačkoli do fotoreportáží ze soutěží se snažím nedávat fotky svých modelů, tentokrát jsem neodolal. Na veřejnost jsem poprvé vytáhnul svojí formulku ve stodvacetině. A byla zábava se na chvíli zastavit a sledovat reakce...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A trocha té zimní idylky závěrem...
Obrázek Obrázek

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Vojta Č. »

Ježiš ta ČT reportáž je ale mimořádně strašná! To se v ČT někdo dal na kategorii Home Video? Nebo to byli ti "profíci", co jsem tam viděl s tim digitálním kompaktem na stativu?!
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Tomys »

Mě připadali jako študentíci.... Jestli je to od nich..A jinak kde kdy?
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od jiri.k »

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/vase-z ... vi-v-brne/" onclick="window.open(this.href);return false;
jo to jsou oni, kluk se zatím jenom učil :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Tomys »

:D :D :D To bych to natočil lépe :D :D :D Mě to přijde dost k smíchu ..
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Tomys »

Jak se má mluvit :-) http://www.youtube.com/watch?v=EbGdEmMl ... Q&index=35" onclick="window.open(this.href);return false;
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od DDM Vetrnik »

I když jsem oběma, Růžence i Šidimu, poděkoval osobně, tak poděkuji i zde veřejně a zdůrazním to, že jsem byl zatím na nejlepší papírové akci v ČR a to pamatuji i první ročníky Neratovic. Zároveň chci poděkovat Růžence za to, že mi jako profesnímu kolegovi umožnila nakouknout do míst kde brněnský dorost své modely vytváří. Je stále co nasávat od druhých. Díky. :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1686
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Papírové Království Lužánky - Brno, 22.-23.2.2013

Příspěvek od Lukáš »

Povedená akce, ostatně jako vždy. Bohužel v sobotu jsem se zastavil v podstatě jen na otočku, takže jsem ani nestil pokecat se všemi, se kterými jsme si to slibovali.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“