M4A3 Sherman / GPM / 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od V.E.N.A. »

Mě jediný co tam vadí je ten hrníček kterej je celej :-D
PavelP
Příspěvky: 46
Registrován: úte 10.4.2012 8:01

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od PavelP »

Ten tank je výborný.

No a k tomu domečku

Zdá se mi, že je to poněkud zbytečně do neuvěřitelné hloubky řešená podružnost, ale jestli tedy mohu, tak bych radil elektroinstalaci v obytných místnostech pod omítku. Tehdy se používaly měděné dráty opletené tkaninou napuštěnou šelakem. Dráty byly tažené pozinkovanou plechovou trubkou, která měla vevnitř ještě lepenkovou vložku napuštěnou térem. Kolínka a odbočky byly porcelánové a krabice plechové opět vyvložkované térákem. Vypínače byly otočné a buď černé bakelitové a nebo bílé porcelánové. Mimo obytné prostory (chlévy, sklepy, komory,....) se používalo vedení povrchové a zase většinou v trubkách. Pokud se chceš inspirovat, tak třeba tady http://www.lampyrustikalni.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; jsou docela odpovídající kousky svítidel.


Můj pradědeček měl hospodu a co jsem poznal z těch několika fotografií které se dochovaly, tak ty svítidla byly takové poměrně jednoduché stahovačky s jednou žárovkou a skleněným nebo porcelánovým talířovitým stínidlem nad žárovkou.

Krom toho by asi měla být na zdi někde u dveří petrolejka. To bylo běžné, protože dodávky elektřiny tehdy a kór za války nebyly tak spolehlivé.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Hmmm, myslím, že má Brzdič o čem přemýšlet :D :D :D Už vidím, jak střihá porcelánová kolínka a chráničky z térpapíru, aby je posléze ukryl pod měřítkovou vrstvu omítky :D :D :D
Jinak svítidlo typu žárovka+talíř je asi dobrá varianta. Viselo by ale stejně uprostřed místnosti, takže by tě mohlo minout ;) Možná že vypínač u dveří (takovej ten otočnej) by bylo téma...
(je tam dost smajlíků?)
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 849
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od numi »

Já bych nad dveře dal jako u nás je "Host do domu, bůh do domu". Tak do tvého baráku bych dal "Kritik do vlákna, čagan do ruky." :lol: :lol: :lol: :lol:
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Roman V. »

Tak do tvého baráku bych dal "Kritik do vlákna, čagan do ruky." :lol: :lol: :lol: :lol:
Přidal bych k tomu ještě, " Kdo mi napíše něco nepěkného, toho pomluvím u kamarádů z východu", nebo by se sem ještě hodilo " Kdo netleská se mnou, tleská proti mně"
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Tomys »

Proč chceš rady, když si to stejně uděláš po svém?
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 849
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od numi »

Já to nemyslel proti Ondrovi. Myslel jsem to tak že už by ho měli všichni nechat být . Ať si to dělá po svém. On to tak chce tak to tak bude mít . Nic víc, nic miň.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Wallander, PavelP ... díky moc za info. Naprosto rozumná smysluplná odpověď. :)
V.E.N.A. ... nebylo v plánu z domu dělat rujnu. ;)
Numi v pohodě ... uživatelé to tu vidí a udělají si vlastní obrázek.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Dal jsem dohromady pár drobností.

Ta petrolejka byl super nápad a tak jsem jí vyzkoušel vyrobit. I když to sklo má tvar spíš lávové lampy, na to domácí patlání to stačí. :)
Obrázek

Vyzkoušel jsem si vyrobit i klobouk na věšák.
Obrázek

Něco ke čtení. :lol:
Obrázek

Panzershreck od Pantera. Ve výsledku je to super, ale vyrobit to je děsnej opruz. :)
Obrázek

A trochu jsem poladil plakátovač.
Obrázek
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od TomC2 »

Hmm. :shock: Ten klobouk je jak živej. Budou další části oblečení? Ponožky, tílko, náhradní trenky? :lol:
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Kuba78 »

druha svetova valka, nacisti, pomackany spinavy klobouk a panzershrek? ze uhadnu kdo s tim bude z toho domecku vykukovat? :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od V.E.N.A. »

PavelP píše:Ten tank je výborný.

No a k tomu domečku

Zdá se mi, že je to poněkud zbytečně do neuvěřitelné hloubky řešená podružnost, ale jestli tedy mohu, tak bych radil elektroinstalaci v obytných místnostech pod omítku. Tehdy se používaly měděné dráty .

Dovolím si oponovat, Tehdy se určitě měď nepoužívala. Spíše Hliník. Ostatní souhlasí. 8-)
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od Michal K. »

Dovolím si nesouhlasit, měď se tehdy rozhodně používala. 8-)
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od djpavel »

Používal se hliník ;)
PavelP
Příspěvky: 46
Registrován: úte 10.4.2012 8:01

Re: M4A3 Sherman / GPM / 1:25

Příspěvek od PavelP »

Mno, debata měď versus hliník sem pravděpodobně nepatří. Nicméně dovolím si malé objasnění. Domek v diorámatu byl pravděpodobně postaven v období mezi světovými válkami ne-li dříve. V té době bya na elektroinstalaci používána převážně měď a to prostě proto, že technologie zpracování hliníku byla ještě v plenkách, kdežto s mědí mělo lidstvo zkušenosti už od doby měděné. :P

Právě až za druhé světové a po ní učinila metalurgie hliníku výrazný pokrok a tento se začal používat i na elektroinstalace. Druhou podmínkou byl pokrok ve výrobě umělých hmot, takže bylo možno vyrobit hliníkový kabel s nějakou PVC izolací. Rozmach hliníkové elektroinstalace (alespoň u nás nastal cca v 60-80 letech minulého století, neb hliník se stal levnějším a ne tak strategickým materiálem jako měď.

Proč se nyní vracíme k měďi je jasné, má mnohem lepší vlastnosti než hliník (vodivost, stálost.....) ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“