KRAZ 255 B / Renova Model / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
jenčik
Příspěvky: 329
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od jenčik »

Pěkně nabarvené, jen co je pravda, palec nahoru. Jen malá připomínka - mě osobně tam moc nesedí ty listová pera, chtělo by je to trochu prohnout, stačí jen maličko, třeba tak jak je to vidět na té přiložené fotce. Takhle na mě půspbí dost "prkeně"
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Teda opravdu pěkně bahníš, aspoň nejsem s těmi hromadami hnoje sám :lol:
jen ta převodovka je i na mě moc. Zaprášení s olejem atd. je jasné, že v celku to zanikne..
Ještě bych upozornil na kardanku, tak je tak krásně tvarovaná a ty tam máš prostě dva kousky papíru, Na druhou stranu tam jdeš jinde do hloubky detailů,

Tak držím palce ať ti to jde od ruky.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

: jenčik : taky mě to napadlo...ale muselo by to být naprosto přesně tvarované, jak jednotlivé listy, tak i obě strany...protože stačí malá chyba a model se ti naklání do leva/doprava nahoru/dolu, nehledě na to, že tím prohnutím změníš výšku vozu a taky i posuneš pozici pro uložení per a tlumičů, na té přední nápravě u tohoto modelu to není tak jednoduché...ale ano, máš pravdu, model by to opravdu oživilo...ale pera přední nápravy ještě půjdou lehce upravit, ale to až na celkovém vzhledu vozu...

JoskaM děkuju...bahním no... :lol: ale budu muset koupit ještě "čerstvé bláto" které pak budu aplikovat až na komplet rám...to co vidíš je jen spodní vrstva. K patině převodovky...byla chyba, model patinovat po jednotlivých částech, už to nikdy neudělám, potom to vypadá takto :roll: ale patinu postupně upravuju, jak se vyvíjí zkušenosti, třeba motorovou vanu jsem už trošku "očistil" od bláta a vypadá to líp. Brzy bude na řade i převodovka... ke kardanu....jo trošku jsem ho odfláknul...prostě už zprvu se nepovedl tak jak bych chtěl...naštěstí nidko nikdy na něj nebude moc zírat, všichni budou koukat shora na karoserii, na kanón na valníku a málokoho napadne kouknout se na kardan...:D ale to není omluva, já vím...:D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Taky jsem se učila učil na každým dalším modelu, i když nevím co zase takto zahnojím.

Jen rada k těm pérům, - můžeš využít vyfouklé pneu, terénní nerovnosti k tomu aby jsi přídpadný náklon vyrovnal, zvláště když na korbě bude kanon. Ale to musíš zvážit sám, co ti model ještě dovolí.
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od serpens »

Kraz ma na lavej strane ramu jednoduchu prevodovku z volantu na pomocnu paku pre posilnovac riadenia a ten priamo taha lave koleso, ktorej je prepojene s tou tycou na prave koleso. Ked budem doma, mozem ti pohladt fotky. Posilovac vo vystrihovacke nie je, ale mozes si ho dorobit. Zjednodusne to je len jednoduchy valec.

Obrázek

Tuna je vidno tu prevodovku a aj kus posilnovaca, ale je odmotnovany od tej prevodovky a spadnuty na zem. Original by mal drzat na tej malej pake, kde je vidno len volnu dieru. Z posilovaca ide okrem pietu este jedna tyc, ktora je spojena s napravou.

Tu je schamaticky nacrt, z toho to je tiez pekne vidiet, kde je posilnovac (31).

http://worldcarslist.com/images/kraz/kr ... 5b1-04.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj...
paráda, díky moc za fotky. Koukám, že je to v zásadě stejné jako na Liazce... :D Jinak detailnější fotku jistě uvítám, protože bych možnost dosazení převodky řízení určo uvítal...
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od serpens »

Prevodovka riadenia o vystrihovačke myslím je. Napíš mi pls na papermodelers.sk SSku a ak nájdem pošaljem ti aj celý posilňovač ktorý som kreslil.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

no, mám takovej pocit že není, nebo aspoň ne v tom přepracovaném vydání...mám hotovou komplet přední nápravu, včetkně "řízení" a mám osazené i pozice vyznačené na rámu - zbývají jen stupačky a další příslušenství, ale převodka tam nikde není...
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od serpens »

Je to mozne, ja si to uz dobre nepamatam, ale mozem ti to doma pozriet. Viem, ze som to kreslil a mozno to este dakde v PC mam (sanca tak 50:50).

Nasiel som na nete fotku z toho ako som to zmastil:

Obrázek

Tuna je moje stare vlakno s nedokoncenym krazom :) Keby si nieco z toho chcel kludne sa ozvi, mal by som tie veci niekde doma mat.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

tak tohle by bylo fajne, určitě bych to tam dokázal nějak zapracovat...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj,
po dlouhé, dlouhé době jsem zpět s dalším reportem, rád bych vám ukázal hotovou zadní nápravu. Z tohoto celku jsem ale trochu rozpačitý, protože nevím, jestli jej mám nazvat fiaskem, nebo být rád, že jsem jej dokončil aspoň v tomto stavu...a proč? Zjevně jsem špatně pochopil návod a pružiny na přední nápravě jsem podlepil trošku jiným papírem než ty zadní, což v důsledku znamenalo rozdíl ve výšce přední a zadní nápravy 2,3mm. A o tento rozměr jsem musel zadní nápravu podložit, aby model nestál ve finále z kopce...
Jinak, trošku jsem předělal (na základě nabitých vědomostí, a i zhlédnutí skutečného vozu), celou patinu všeho, co už mám hotové, někde jsem trochu přidal, někde ubral...no však na na fotkách sami uvidíte...taky jsem udělal znovu kardan na přední nápravu (jelikož mi kdosi vytýkal že vypadá až moc jako papír. Takže jsem si změřil průměr skutečného kardanu a přepočítal na měřítko. Vyšlo mi cca 1,9mm což je vnější průměr uchošťoura).
Fotky jsou opět se sklinkou od okurků a foceno to bylo opět na zábradlí balkónu...dnes to byl ale trošku adroš - foukal nám vítr... :mrgreen: ale model má už takovou váhu, že to s ním prostě nehnulo... :P
Takže...směle do mě... :twisted: :twisted:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od old_Mr_Grim »

:shock: Jestli jste někdo slyšel tu ránu, tak to mi spadla sanice na zem.
Muselo dát strašný práce, sehnat rekvizity v nadživotní velikosti a celej podvozek nafotit v takovejch pozicích. Musí to vážit alespoň 5t :lol:

Fakt to je neskutečně skutečný. Klobouk dolů a čelo na podlahu. Respekt
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Mimapnd »

je to velmi pekne...takto zasviprasit by som to urcite nevedel a osobne preferujem cistostavby...nie je tam viacej farby a tych ostatnych onych ako papiera? velmi realne spracovane...este keby si tak mal skutocnu fotku a vedla toho dal svoju v tej istej pozicii tak by to bolo na nerozoznanie...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

děkuji za reakce...
old_Mr_Grim :arrow: hlavně dalo neskutečnou práci ten podvozek dosmýkat do patra a položit na zábradlí balkónu... :lol: ale zvládlo se to v pohodě...teď akorát musím vymyslet, jak tam v nejbližší době dostanu a naskládám těch sedm obřích kol... :P :lol:

Mimapnd :arrow: s tou fotkou mě už něco podobného napadlo, jelikož se snažím patinovat podle serie snímků skutečného vozu. Uvidíme až budou hotový kola...zkusím nafotit a dát pak vedle sebe... ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Vypadá to moc pěkně.
Jen tak dál. ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“