KRAZ 255 B / Renova Model / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

s tema nytama souhlasim,nejsem zadnej slepon,mam jen 2 dioptrie :D ale nektere nejdou vubec videt...
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Ahoj držím palce. Kraze jsem měl na vojně PRV-16. To je výškoměr s obrovskou nástavbou a anténou která když se složila tak byla přes boudu i přes motor. Auto to bylo brutální, ještě to za sebou táhlo elektrocentrálu PES.
Já jsem dělal nýty tak že jsem naplnil stříkačku lepidlem na dřevo, (je hustčí) jehlu jsem měl zbroušenou do roviny. A pak už jen stačí kapat :)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj...
po pár dnech jsem tu s dalším postupem. Mám kompletně hotový rám a dále se budu zabývat jen příslušenstvím které je na něm namotnované...
Od posledního reportu se stavba vyvíjela takto :
Dokončil jsem hrubou stavbu, někde bylo třeba tmelit a brousit - spoje na nárazníku a spoje mezi podélníky a příčkami. Úspěšně jsem pak zkompletoval zadní část včetně háku, který jsem přilepil v otevřené poloze :arrow: tady jsem krapet špekuloval jestli to tak může být. Nakonec jsem našel pár fotek, kde je hák otevřený, což mě uklidnilo.
Poté jsem celý rám přestříkal surfacerem a přetřel akrylem Tamiya XF-1 (docela zajímavej smrádek, žena to přirovnala k Margotce :lol: )
Na některých místech - nárazník apod. jsem záměrně použil hustou barvu aby nátěr nebyl tak "sterilní a hladký" Ve finále jsem rám přestříkal několika vrstvami laku na vlasy - čímž povrch získal kovový vzhled a barva se sjednotila.
Další na řadě bylo znázornění vyblednutí povrchu. Tady jsem krapet přemýšlel co použít...volba padla na bílou olejovku, kterou jsem po celém rámu "natečkoval" a následně na svislých plochách roztíral a na vodorovných tupoval...
Nakonec byla na řadě práce s pigmenty. Snažil jsem se to nepřehánět, i když mám pocit že se mi to krapet povedlo... :roll: ale chtěl bych to v průběhu celé stavby ještě dolaďovat, nemluvě o nanesení bláta. Rez, jsem na některých místech ztlumil lehkým přeprášením dětským pudrem, někde jsem ji naopak nechal v "plné síle působit" snažil jsem se jí co nejvíce nanést hlavně na místa, kde se u odstaveného vozidla hromadí voda a vlhkost, nezapomněl jsem ani na vnitřní části rámu.

Tak a dost kecání, tady jsou fotky...o víkendu mě čeká naviják a snad ještě neco k němu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

To vypadá moc dobře.
Jen to s tou rzí a "olétáním" moc nepřežeň, pokud tedy neděláš odstavený vrak.
I rudoarmějci se o auta určitě aspoň trochu starali. ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Děkuji...odstavený vrak to určitě nebude...jen vozidlo, které toho má krapet nalítáno...zvažuji (dokud je na to ještě čas) ho zapracovat do prostředí Afghánského konfliktu ale uvidíme...pravda je, že prostředí nemám ještě úplně rozhodlé - možná to bude zima, což mě hodně láká a ta rez by tomu odpovídala, možná ten Afghánistán, pak ale budu muset celkově rez utlumit pudrem...fakt ještě stoprocentně nevím...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to zajímavě, jen bych na ty nýty použil naředěnější Herkules aby tak moc netrčeli a měli zakulacenou hlavičku. ;)
U Mardra jsem dokonce dával dvě kapky. Smo že po zaschnutí té první. ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Díky za tip...zrovna vyžužlávám naviják, tam jich zrovna pár je, tak zkusím...
Když tě mám na "drátě" chtěl bych se zeptat. Jak dlouhé "lano" jsi na naviják použil? Koukal jsem na vlákno z tvé stavby na starém fóru a tam píšeš že je to napsané ve vystřihovánce, ale já to nenašel... :!: pátral jsem i v příručce kterou mám, koukal i na onlajn katalog ale nikde nic...nakonec jsem se rozhodl že když má tchánova V3S 50m lana, tak KRaZ jako větší auto by mohl mít cca 80m, tak bych to přepočítal na měřítko a výsledek tam namotal...
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Dolly »

Pěkná stavba. Ten Kraz, to je běh na hodně dlouhou vzdálenost, přeji trpělivost, vůli a pevné nervy, především pak při výrobě kol. :roll:
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Děkuji...máš pravdu, je to a ještě bude běh na hodně dlouho. Snažím se nikam nespěchat, ale říkal jsem si, že bych byl rád do června hotový, abych mohl vzít model sebou do Dvora Králové...co se týče kol tak z těch docela bobky mám, ale jednou jsem do toho šel tak se s tím porvu... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Waclaf »

Raven píše:...ale jednou jsem do toho šel tak se s tím porvu... :mrgreen:
"Optimismus je stav vyvolaný neznalostí faktu"
;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od bernie »

Ravene, mám pro tebe "bojovku".

Vezmi si štěteček s černou lesklou barvou, představ si hotový náklaďák a i při jeho velikosti se nedostaneš na všechna místa komfortně a proveď údržbu na rámu za cílem překrytí koroze na voze.

- utlumíš přehnanou olétanost funkčního stroje
- barevně a efektorvě zvýšíš členitost modelu

Ty otvory v nárazníku jsi měl přetáhnout aspoň nehtem, aby hrany padly dovnitř, takto to vypadá, že opravdové auto je z jedničky plechu - takže pěkný šméčko :evil:
A ten bordel na nárazníku je co? Sem tam nějaké zrnko z barvy - co to má zobrazovat?
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

OK Bernie...údržbu provedu a díky za tip... ;) Hned jak se dostanu do města, černou si koupím.
S tím nárazníkem...zvažuju, když tak koukám na to zrno, že ho ještě celý přebrousím, nebo aspoň ten předek a přetřu a pokusím se zabrousit i ty hrany...
Ale moc děkuju za kritiku ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od bernie »

A co si půjdeš koupit pěkného do města?

Černá vodovka nakrmená Herkulesem je černá lesklá. To bys mohl dát i doma :lol:

Taková kapacita světa znalá a tohle :roll:
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Taky nevím všechno...:D Ale zkusím to naředit. Budu tento týden dávat do kopy naviják tak při té příležitosti se to pokusím poopravit...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

S tím lanem bohužel nevím, ale dal bych zhruba 4 délky auta.

Jinak myslím že jsi psal že používáš základovku, (nebo se pletu?) tak ta by ti měla posloužit k odhalení těch nečistot jak píše Berní. Někteří si myslí že jí používám jako tmel, ale to není úplně pravda. Ono to toho zrovna moc neschová, ale spíš poukáže na to co by se mělo opravit, navíc to překryje vteřiňák na kterém moc dobře barvi nedržím, ale základovka jo. ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“