KRAZ 255 B / Renova Model / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj, 8-)
Jsem zpět s dalším reportem. Tentokrát jsem se vám rozhodl ukázat i více než jen momentálně hotový celek. Napadlo mě, když je venku tak krásně, vyvézt KRaZe z garáže na balkón a udělat foto již hotového…Dnes jsem konečně dodělal rozvodovku, kterou jsem následně opatinoval a osadil do rámu. Následovalo její „napojení“ na převodovku a naviják. Kardany jsem vyrobil z uchošťouru a zúženou část jsem zhotovil z kulatého párátka, které je přesně tak silné, aby se dalo zasunout do dutého uchošťouru.
Stavba samotné rozvodovky probíhala opět v pohodě, i když při výrobě žebrování párkrát vše málem letělo do kouta, ustál jsem to a dospěl do zdárného konce…celek je barvený matnou černou revellkou č. 08, která díky své značné hustotě pěkně slije nedokonalé spoje na žebrování (teď mě napadá, že pro snažší představu jsem to měl nafotit ještě před patinou…no co už). Na unašečích kardanů jsem se rozhodl neznázorňovat nýtování a šroubení, protože dle mého je to ve finále mrhání usilím – opravdu to nebude vidět…při patinování jsem postupoval dle fotek které mám k dispozici, kde je viditelné, že bláto a zaprášení se dokáže dostat i do takovéto výšky…
Na dalších fotkách je vidět chladič, jehož výroba byla poměrně složitá. Musel jsem jej vytvarovat, následně vyříznout, jeho kostru doslova nasytit sekunďákem. Pak jsem své milé vzal z kuchyně malý cedník a šlo se vyrábět žebrování chladiče. Celé jsem to pak lehce přeprášil pigmentem MiG - Old Aluminium, což ve finále nevypadá až tak špatně, ale nemůžu říct, že na chladič bych byl nějak extra hrdý…no co už…
Konec mluvení/psaní a zde jsou fotky…takže jako vždy, do mě, ať vím co jsem zase zmrvil…
Všem přeji krásné léto, já si momentálně užívám celozávodní dovolenou, tak plánuji dodělat ve volném čase výfuky a začít se zadní nápravou…
Tak zatím a LIDI LEPTE !!!! :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Á, začíná nám okurková sezóna, Raven vytahuje zavařovačky :D :D Patinování vůbec nerozumím, ale některé celky vypadají jak vytažené z nějaké bažiny ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

já se přiznám, že jsem trošku vůbec nepochopil co tím bylo teďkom myšleno... :lol: někdy jsem prostě trochu pomalejší...
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

To je jednoduchý. Lukáš si všiml "podložky" tvého modelu. Sklenice, používaná i na zavařování okurek. Další věc, tebou patinované části vypadají krapet víc zanešené, jako vytažené z bláta.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

joooo takhle, už to chápu... :lol: přiznám se že jsem nikdy nějak nezkoumal od čeho ta sklenice je a všiml jsem si toho až po Lukášově poznámce...co se týče zablácení...no, možná je to trošku víc, ale naživo to tak prasácky nevypadá, hodně to v celku zanikne. Zase ale na druhou stranu mám jako podklady fotky, kde je ta rozvodovka ze všech částí hnacího ústrojí zašpiněná nejvíce... :

rád se ale nechám poučit a vyslechnu si vaše návrhy a připomínky... ;)

rozvodovkaObrázek rozvodovkaObrázek rozvodovkaObrázek
Kárl
Příspěvky: 148
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Kárl »

ahoj, no když sleduji ten "čmorajz" musím říci, že je to únikem vazelíny s kardanů a únikem oleje z rozvodovky a následnému nanášení vrstev prachu na vytékající olej a vazelínu.
Jen tak dál, ztvárnění čmorajze na rozvodovce je přesné.
Jedním slovem pecka
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj,
mám důkaz, že ani v dobách horka stavba nestojí... :lol: přináším fotky dalšího postupu. Hotové výfukové potrubí, napojené na zbytek vozu a ukázka vzniku přední nápravy...
O samotné nápravě asi není moc co psát. Jde zatím jen o základ - těleso nápravy, unašeč kardanu a hruška diferenciálu, doplněná o kontrolní/nalévací bod oleje. Jako třešničku na dortu jsem dosadil i "poláckou" matku...vše je napuštěné sekunďákem, přetmelené, vybroušené a vyleštěné. V tuto chvíli mi pod zátěží květiny v květináči schnou pružiny, které bych i přes neskutečné vedro rád zkusil zpracovat ještě dnes...
Výfukové potrubí jsem vyráběl dle (myslím) Bernieho způsobu - drátek, v mém případě narovnaná kancelářská sponka, vážky a herkules. Patina vznikala nátěrem syntetikou Humbroll H112, zalakováním, přetřením povrchu přípravkem AK 089 - oloupaná barva, následně povrchovka syntetika Humbroll H62 a sedřením navlhčeným štetcem...následně jsem použil pigment od MiGa P046 - Old Aluminium, přeprášený dalším pigmentem MiG P025 - Standard Rust. No a aby to tak nerazilo, ještě jsem vše přeprášil nadrceným grafitovým válečkem. S výsledným efektem jsem opravdu spokojený....
takže lidi lepte, lepte a lepte...:D alespoń z mého pohledu je to lepší než se válet u vody a být pokousaný od hovad a komárů :lol: ...a večer běžte na pivo... ;)
Přeji příjemný zbytek víkendu, mě dnes končí dovolená, takže od zítřka zase fárám...:D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od samotr9 »

Stavbu pečlivě sleduji...vojenská technika není můj obor a patina už vůbec ne,ale máš to velmi pěkné....smekám před Tebou a Tvým umem...super práce.Ostatní patináři nebyli ode mě oceněni, to jsou většinou profíci, Ty se to učíš..... opravdu smekám.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj ;)
tenhle report, neměl původně ani vzniknout, chtěl jsem jej napsat až po kompletaci zadní nápravy, ale nedalo mi to a musel jsem... :P takže jak je vidno, přední náprava je hotová, včetně osazení do rámu a napojení na hnací soustavu a samozřejmě také včetně patiny.
Musím ale říct, že to byl boj...No, nebudu to nějak okecávat. Jen rozepíšu použité barvy a přípravky. Takže černá je matná syntetika od Agamy, číslo 07M (můžu jen doporučit, ačkoliv syntetika, tak rychle schnoucí...), bláto je pigment od MiGa P232 Dry Mud (mimochodem také skvělý, doporučuji nanášet jemným štetcem...), olejové skvrny jsou taktéž MiG - P410 Oil and Grease Stain Mixture (jsem totiž nějak nespokojený s obdobným přípravkem od AK, nějak jim nevěřím že to není nafta ale olej... :?: ), no a pak jsem také poprvé použil od AK přípravek AK015 Dust Effects - zaprášení, jehož účinky jsou asi nejlépe vidět na listových perech - tento přípravek můžu opravdu doporučit...pecka. Trošku jsem sice bojoval s jeho aplikací, než mě napadlo použit techniku tečkování a následného tupování a roztírání (myslím že se takto používají i oleje, nebo ne? ) No a pak se konečně začal dostavovat kýžený efekt...takže, tady je výsledek a směle do mě... :mrgreen:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

No tedy smekám, tohle je opravdu paráda :shock: ,kdybych nevěděl že je to papírák, tak bych tě typoval na restaurátora starých vozů :lol:
super slepeno a napatinováno ;)

Ať se dílo daří ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Moc pěkně si s tím hraješ. Patina tě očividně baví.
Jen taková věc. Když už děláš tak věrný model, neměla by tyč řízení někudy procházet. Přechodkou, nebo podobným zařízením. Nemam ponětí jak je to na skutečným KRAZu, ale takhle se mi nezdá, že by mohlo řízení jakéhokoli auta fungovat.
Pravda je, že tohle řešení je vcelku běžný u papíráků, ale v tomhle případě by to asi chtělo napodobit skutečnost. ;)
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od petersen »

VašekS .. tyč řízení ??? Ehm já tam vidím pouze " spojovačku " mezi levým a pravým kolem což je v případě nákladního vozidla zcela v pořádku a takto to skutečně funguje . Hřídel volantu vede do Skříňě řízení ta je umístěna na levé straně podélníku šassi ze které má vést tyč která zatáčí s levým kolem .. :lol: . To opravdu není osobák který má mezi koly tyč řízení ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

A jejda, tak teď jsem za trubku :oops: . No nic, dobře mi tak.
Dík za školení. ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od Raven »

Kluci díky moc...
snažím se si s tím maximálně hrát, ale je to někdy fakt náročné, hlavně časově, protože mám možnost lepit jen o víkendech (přes týden pracuji mimo bydliště).
Jinak Vašku, ještě na ukázku přikládám názornou ukázku provedení spojovačky na skutečném vozidle...hledal jsem i snímek převodky řízení, ale nenašel..tak snad na vysvětlenou...

Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KRAZ 255 B + ZU-23-2 / Renova Model + Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Jo jo. Sypu si popel na hlavu. Ono to tak má i Vejtra, co jsem se teďka koukal.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“