Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Jarek66
Příspěvky: 16
Registrován: pon 28.1.2013 20:01
Bydliště: Bohumín

Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Jarek66 »

Zdravím všechny modeláře. Jsem zde nový a pokouším se o svoji prvotinu. Vybral jsem traktor Zetor 7211 - na Tatry si netroufám. Dost mi pomohly fotografie z reportů a galerií různých uživatelů.

Obrázek



Název vlákna upraven dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Waszek »

Ahoj,

Na prvotinu dost dobré, skoro bych řekl že nedržíš nůžky v ruce poprvé :D

Příště zkus i retušovat díly, aby jsi zamaskoval bílé hrany. Dobré je dělat to před slepením dílů.
Pokud budeš dělat na kolech drapáky, tak si je před slepením zkopíruj. Na jedněch kolech jich asi 6 chybí.

Kdyby jsi potřeboval s něčím poradit, jsem k dispozici.

Vašek
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od jezdec »

Jarku, když zvládneš takto pěkně traktor, klidně se pusť i do Tatrovek. Stejně je to všechno pokroucený a slepený papír :lol:

Jak píše Vašek, chce to zapracovat na retuši. Neboj se toho a jdi hned do vodovek, nebo temper. Na fixy zapomeň a nauč se hned ze začátku pracovat se štětcem.
Jarek66
Příspěvky: 16
Registrován: pon 28.1.2013 20:01
Bydliště: Bohumín

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Jarek66 »

Děkuji za odezvu a Waškovi za nabídku pomoci a rady.Když pominu dětská léta s vystřihovánkami ABC,tak asi před třemi léty se zlomenou nohou,když jesm mohl jen sedět, zkusil jsem vystřihovánku hradu Karlštejn od Betexy,jinak nic.Až ted při prohlížení Vašich krásných modelů aut a zemědělské techniky,jesm chtěl zkusit zda vůbec je v mých silách takový model postavit.Proto původně jsem nechtěl retušovat vůbec,ale když to dostávalo nějaké tvary,tak mi to nedalo a chopil se fixu.Už mám vodovky a příští model chci průběžně retušovat.Už se pomalu blížím do finále a zvažuji do kterého modelu říznu,pár jsem jich koupil od p.Boušky
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jarek66
Příspěvky: 16
Registrován: pon 28.1.2013 20:01
Bydliště: Bohumín

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Jarek66 »

Dnes jsem to konečně dokončil.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Waszek »

Ahoj,

já myslím, že super. Jeslti je to opravdu prvotina, tak se není zač stydět. Když koukám na provedení, tak myslím, že jednu věc už jsi zjistil, a to že vteřiňák leptá folii. To už se mi také stalo, a shodou okolností na tomto modelu.

Těším se na další výtvory a jsem rád, že máme dalšího fandu do zemědělské techniky, když koukám na tu sbírku modelů :-)

W
Jarek66
Příspěvky: 16
Registrován: pon 28.1.2013 20:01
Bydliště: Bohumín

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Jarek66 »

Ahoj.
Děkuji za pochvalu,dodala mi chut do dalšího modelu,který snad zvládnu o něco lépe.Rozhodnutí padlo na řezačku E-281.To vteřinové lepidlo,nevím jak se mi tam dostalo,nejsem si vědom,že bych se té folie dotkl.
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od Waszek »

Ahoj,

to výpary....

W
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zetor 7211 / Agromodels / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Taky gratuluji, a na tu řezačku se těším, konečně ji někdo dá...zkus se ale zaměřit na tu retuš...fakt to tomu schází a schazuje hodnotu modelu. Určitě ti doporučím vodovky - nelesknou se tak jako fixky - budeš spokojenější, uvidíš. Držím palce!
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“