Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

Neděláš to z orginálu?Že ne,
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od Standa F. »

Víš, je tu takový běžný zvyk, že se na úvod ukáže fotka orig. sešitu - to je takové dobré hygienické opatření a ubude zbytečných dotazů.
Jinak samozřejmě, to je dobré retro, moderní doba už drtí tyhle vyškovánky technických předloh do stoup a uprášených archivů - ale rádi se na to podíváme - ať se daří!

Font těch SPZ mne ale neuchvátil ... je fakt OK? Světla - supr.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak já myslím, že pokud mermomocí chceš kyvnou nápravu není problém ji dodělat a měla by stačit špejle, ne? Jak potom rozpohybuješ pera nebo měchy už je na tobě. Za mě osobně je pěkné když se to hýbe, ale čím míň, tím líp.. A u ripperu mně po slepení přijde, že má hrozně moc věcí které by šly urvat a rozhodně neni na hraní :D

Jinak tatra vypadá pěkně :)
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od Waclaf »

Vždy, když tu vidím něco takového od R.V., tak málem zaslzím. Osmdesátá léta, předpubertální dětství, žádné starosti... Prostě taková nasládlá nostalgie. :D

Ale čemu zrovna nefandím, je tuning těchto retro-modelů. Přijde mi to takové nepatřičné. Asi jako namontovat na veterána z padesátých let laminátový spojler, rádoby-xenonové světlomety s mračítky, na prahy modrou zářivku a pak s tím machrovat před diskotékou...
Ale neber to osobně, prostě mám jen takový názor. ;)

Slepeno to máš solidně, vzhledem k tomu že se vracíš po 20 letech. To klobouk dolů. :)
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Font pro SPZ jsem dával do Podkladů. Zde: viewtopic.php?f=26&t=1589" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od jezdec »

Nevypadá to špatně, ale pořád je to model poplatný době svého vzniku, ať už se na tom udělají všelijaká vylepšení.

OT: Já za sebe pořád doufám, že model tohoto legendárního vozidla udělá v modernější podobě některý ze známých autorů. Třeba Spida by mohl od svých známostí sehnat dokumentaci vozidla ;) :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Tak s tím si dovolím nesouhasit, 1700 dílů není zárukou dokonlé věrnosti a ta křehkost - někdy se divím jak jsou modely opravdu křehké, proto by měl trochu modelář přemýšlet a doplnit výstuhu, nebo zapustit špejli do paluby, aby ani průvan od okna nepůdobil jako hurikán na modelu. Prostě pevnost je i o modeláři.

Co se tvé stavby týče, taky si povzdechnu, že je škoda, že nejdeš více na hloubku. Na druhou stranu tvé lepení po radost tady chápu (takže klidně lep) a jen zálibně sleduji a vzpomínám, je to kdysi dávno, co jsem dostal na výběr, Tatra kolem světa, nebo čtyřlístek, oboje ti nekoupím. Tatra to vyhrála. Tak ať i ty vyhraješ!
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Tak je to o podkladech, Interér, práce s prolisy(boční plechy) ten podvozek...atd. Ale je to o podkladech, fotografie a pak upravách toho co máš v ruce, ale záleží na tvé trpělivosti a opakování a zkoušení. Interér by jsi mohl "okopnout" z jiné dostupné tatry třeba.

I tak si myslím, že Tatra dopadne dobře. na rovinu škoda té současné vysoké ceny a "naší přísnosti o scanech" - taky bych do ni střihnul, nevím proč se ji třeba Spída tak brání.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od spida »

Kdo říká že se jí bráním. Dokonce i technické výkresy a podklady mám, ale času je fakt málo. Dneska jsem dokončl Liánu a v PC mám rozdělaný další 3 velký auta a 19 malejch
Jinak k tomuto tématu. Máš to pěkný jen když už jsi si s těmi světly tak hrál tak ty vnitřní mají v reálu větší rámeček a optika tak vypadá menší
Dobře je to vidět na tomto obrázku
Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od fox »

stavbu sleduju. Mas to zatim pekne. co se tyka ochranneho ramu, tak ty delam z medeneho dratu a pajim ho k sobe. Drzi to lip jak s tim papirkem. Ikdyz zpocatku jsem s pajenim bojoval. Ale dal sem na radu jednoho znameho:" poradne ocisti dratky a neboj se pouzivat kalafunu" a hle, fungovalo to. A kalafunu pouzivat i v pripade, ze mas cinovy dratek s kalafunou (da se takovy sehnat, uvnitr je dutina s kalafunou), ale ji tam malo.

Obrázek
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od JoseFxx »

Měl by si navštívit na tomto foru kategorii "Rady a návody".
Jinak rám nemusiš pájet, ale můžeš ho lepit vteřinovím lepidlem. Následně přetřít barvou na plasťáky.
Před lepením je dobré buď drátky jemně obrousit nebo vykoupat v roztoku lihu a benzínu.
Pásky tvaruj za pomoci navlhčení. Černý budeš určitě. Pokud chceš dezén na miru. V sekci "Bazar" najdeš laserovanky od Tea. Slušně ho požádej a uvidíš.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od yvan »

Vodou si to akorát tak zničíš. Ale na to přijdeš sám ;)
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od spida »

K těm dezénům
tahle tatra byla dost těžkej stroj a proto taky měla kola které bych přirovnal ke kolům na hasičskejch cisternách. Proto myslet si že ti tam půjde dezén z dakarek je dost bláhové. Navíc myslet si že R.V. dělal šířku kol podle měřítka :roll: :lol: .
Stačí porovnat tyto dva modely
ObrázekObrázek
Co se týče černého prachu na dezénech. Není to žádná barva, ale prach a popel vznikající při samotném vypalování vzorku. Já sám čistím všechny dezény před prodejem kartáčem, ale nikdy je nevyčistím uplně.
a s tím mizením dílků. Obávám se že máš nějaký špatný postup. Já osobně jsem slepil tak 5 modelů s dezény a nikdy jsem nepřišel o jediný dílek ;)
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od Andrew86 »

Ahoj, postup na laserove deyeny mi prozradil sam mistr TEO. Podlepit kancl papirem a pak na stehne pomalu bez nasili kulatym predmetem (treba tlusty lihac) formovat. Valet stale dokola jen s velice mirnym tlakem az se dezen sam sroluje. Pak uz jen dalsim kouskem papiru slepit konce k sobe. Pripadne doohnout opatrne pinzetou ty konce kde uz kulatina klouze bey ucinku.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Čau,
nevím, možná se to ještě po zaschnutí srovná, ale asi jsi měl model podlepit nějakým slabším kartonem. Třeba kabina je docela prohnutá a stěny obytnýho prostoru taky.
Jinak ti to jde, držím palce.
Matně vzpomínám na dobu, kdy jsem vlastnil tři výtisky a jeden pak vyměnil za tabulku čokolády. Kde jsou ty časy.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“