Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Jenda B. »

Tak k tomuhle není co dodat, vypadli mi oči z důlků a jazyk jsem lovil pod stolem :shock: :D :D
To je parádní práce, ty detaily, ta plastičnost. Jako skutečná stavba......... Nikdy bych nevěřil, na jakou úroveň se nechá dostat s "papírovým" modelářstvím. Pro tebe, Martine, by tu měli mít samostatnou sekci :D Ještě jednou smekám a těším se, že tohle uvidím jednou naživo.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Michal Traj »

Prosímtě, mohl bys mi říct, kolik měří na délku a na šířku originální model z abc?
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

to Makr: Jak se tak koukám po několikáté na ty fotky, tak se mi to líbí čím dál víc :) Dokonce mi padlo oko i na správně provedený detail hřebenů střech ze šindele.
Proto bych se tě chtěl zeptat, jestli už ji se střechami skončil nebo ještě plánuješ úpravy? Asi už ale jdu s křížkem po funuse. Totiž když už sis tak vyhrál s hřebeny, nestálo by za to dodělat technologicky správně i jednotlivá nároží střech?
Ty máš jednotlivý roviny střech pouze jednoduše sesazeny k sobě. Tak jak to máš, tak by na nároží jistě do krytiny zatékalo. U tohoto druhu krytiny se nároží provádí ze zkosených šindelů jakýmsi obloukem.
Asi takto:
Obrázek Obrázek Obrázek

a jedno úžlabí
Obrázek

Myslím, že by to celku dost prospělo :)

Zajímavostí pro mnohé bude určitě i to, že ze šindelů lze provést takřka jakýkoli tvar střechy a jejích záludností (jako třeba vikíře, volská oka apod.) bez použití plechování
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Ahojte.
Pro Michala: To Ti budu moct změřit až budu na víkend doma. Ten papírák, co je na fotce jako první, je zvětšenina na měřítko 1:200. Origoš je 1.250 (myslim) a to můžu změřit až z "placky" doma, tak vydrž. Je pro mě ale spíš jednodušší změřit nějaký velký díl a pak to "odhadnout z tý už slepený zvětšeniny. Ta je dlouháasi 42,5cm, široká 14,5cm a výška asi 11,7, ale bez věžičky. Tu jsem už neopatrností ulomil.
Pro Jendu: Hledal jsem dřevěné modelářství, ale nenašel. Vsadil jsme na to, že papír se dělá ze dřeva :) Chtěl bych to i s Hazmburkem vzít do Chodova, ale na tento dotaz jsem ve vlákně nedostal žádnou odpověď, tak jsem se už ani neopovažoval....
Pro "Oldu": Ano máš pravdu. V podstatě to mám špatně a princip pokládky dřevěných šindelů znám. Koukal jsem na to hlavně na Liticích nad Orlicí. Palác měl tehdy střechu novou, ještě světlounkou. Měl jsem však velmi málo podkladů pro tuhle "správnou" pokládku a tak jsem si drze dovolil improvizovat v domění, že to až tak rušit oko koukajících nebude.... :cry: Holt, odborník se vždycky pozná ;)
Za fotky moc děkuju! Tohle je přesně to, co mi chybělo. Abych mohl střechu takto vyrobit, musel bych od začátku změnit postup výroby, což by znamenalo vše strhnout a začít znova. Ne že by to nešlo, ale jsem přesvědčený, že bych udělal víc škody, než užitku. A další (mnohem důležitější důvod) proč to teď a takhle nedělat je, že bych musel změnit technologii. Nárožní šindele jsou totiž do konusu a to by pro mě znamenalo je udělat stejně. Abych docílil konickýho zužování, musel bych udělat buď každý šindel zvlášť (a to si myslím, že bych dělal další rok), anebo změnit výrobu. Už to mam ale vymyšlený, takže by to na příští stavbě neměl být takový problém. A další, taky důležitá, věc je, že jednotlivé šindelové "pásy" budu v takovém případě muset zbrousit na tloušťku na necelou polovinu toho, co je to teď, což mám asi 0,7 mm, aby mi "ztočené" pruhy přes roh tolik nezvedaly následnou překrývající řadu. Má to několik záludností, ale myslím si, že to půjde. Prejzovka je vlastně taky špatně, ale pšššt.
Ještě jednou moc díky všem! Takové obrázky jsou u mě velice žádané
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Michal Traj »

Ahoj, tak to se s tím neper. Já originál mám tak si to nějak změřim z placky. ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Aki »

myslím, že do Chodova to určitě vzít můžeš, ale obávám se, že jenom nesoutěžně. ale je to jen moje doměnka, oficiálně by ti to měl potvrdit nějakej porotce...
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Tak prejzy udělat plošně tak aby se podobaly je celkem problém, to bys musel dělat fakt poctivě tašku za taškou :D
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Aki, ono to bude asi čistě na pořadatelích, zda budou svolní umístit na výstavní stůl jiný model než je papírový. Pokud si dobře pamatuji, tak jsou stoly vždy zaplněny a je nouze a místečko. Soutěžit s tímto výtvorem na papírácké akci je asi hodně mimo, ale vystavit něco takového, by nemusel být problém, ale nechci hovořit za organizátory. Takže bude potřeba se obrátit spíše na ně, než na rozhodčí.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Soutěžit s tim rozhodně nechci. To by nebylo fer.
Jen na čumendu a když nebude místo, tak se nedá nic dělat...
Ostaně, Házmburk je dlouhej 130cm a tenhle 85cm.
"Sehnat" na tyhle obludy flek pro mě znamená, vyrobit si na ně i stoly :D
A pro "Oldu": Ono, až to uvidíš hotový, tak možná změníš názor,
ale nebudu se předbíhat. Však už brzy uvidíš a dáš vědět, jestli to prošlo, nebo ne ;)

Stále se nemůžu rozhodnout, jaký typ "plotu" tam mam vyrobit. Na palisádu mi to připadá "předimenzovaný", když má udržet "jen" místní havěť na "dvoře" a nepustit zlodějíčky. Uvítám obrázky, nejlépe kreslené tužkou, jak by měl takový plot asi vypadat.
Martin
Naposledy upravil(a) Makr dne úte 12.2.2013 19:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

:) ;) Jo jo, to místo je někdy prekérka. Ale vlastní stoly? Vyřešilo by to problém s nedostatkem místa na stolech pořadatelů....Jen si najít místo mezi těmi stoly na ten svůj...? :) ;)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Pavel Pejša »

Hele Martine zkus tam udělat polský plot. Jsou to kůly zatlučený do země mezi kterými jsou mezery. Vše je pak vypleteno větvemi. vypadá to asi nějak takhle,Obrázek
ale ty by si to vytunil asi mnohem líp než já.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

jo, však jo, ono to na těch fotkách vypadá velký, ale ve skutečnosti to bude titěrný (ty šindele)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Aki »

Zdeněk-TEO píše:Aki, ono to bude asi čistě na pořadatelích, zda budou svolní umístit na výstavní stůl jiný model než je papírový. Pokud si dobře pamatuji, tak jsou stoly vždy zaplněny a je nouze a místečko. Soutěžit s tímto výtvorem na papírácké akci je asi hodně mimo, ale vystavit něco takového, by nemusel být problém, ale nechci hovořit za organizátory. Takže bude potřeba se obrátit spíše na ně, než na rozhodčí.
pravdu díš, myslel jsem to tak nějak, jenom trochu blbě formuloval. konzultace s organizátorem by byla určitě vhodná...
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Ahojte všichni.
Přikládám opět pár obrázků, které se vám třeba taky budou líbit.
Obrázky mam různě zpřeházené, tak je možné, že se někde objeví v základní stavbě i ty, které mají fasádu v barvě atp.
A teď už na obrázky- beztak většina lidiček komentáře moc nečte :-)
Tohle moc videt nebude:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A protože mi už některých částí už hrabalo, začal jsem se "odreagovávat" na různých detajlech. V tomto případě na studně.
male rozptyleni
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a se striskouObrázek a zasazena do terenuObrázek
Dnes už mě bolí vočička, tak další až zítra. Jinak další obrázky základní stavby vložím do galerie. Tady by to vypadalo, že se moc opakuju, ale každý, kdo tam bude "něco" hledat, snad najde, co bude potřebovat.
Jinak se optám, taky jste měli tento pracovní týden takový "zdechlinojdní? Připadal jsem si jak zmlácený pes. Do všeho jsem se nutil, nedokázal jsem se pořádně na nic soustředit a dělal jsem neuvěřitelné množství chyb...
Přeju krásnou sobotu, muj nejoblíbenější den ;)

PS: Ještě se chci zeptat: Pavlik tady navrhuje polský plot. Viděl jsme pár obrázků, ale připadá mi spíš jako zábrana u drobného zvířectva. Podle okolí jsem jeho výšku odhadoval na max.140cm. Jako plot okolo hrádku je to moc nízký. Nevíte někdo nějaký rozměr? Výšku bych hádal tak 220cm, ale nedokážu odhadnout rozteč mezi kůly...
Martin
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: Kozí hrádek / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od mumodeanel »

Jo, byl týden zmetek...ale modýlek se ti i při tomto týdnu velice daří... ten polský plot bych tam moc necpal...
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“