Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

Na začátek musím napsat, že nevím co je s tiskem, ale díl stačí vzít 2 do ruky a barva je na rukách, o navlhčením se jen urychlí. Nic méně, stavba jde pěkně od ruky a to i přes absenci návodu. jedna stránka opravdu Jirko nestačí. Ještě že jsou podkladové fotky.
něco o předoze nechám na případné pozdější stavitele, nabídnu jen, že díky ochodě několika přátel se mi dostala příručka k dozeru do ruky, takže případné pérovky na doladění skutečnosti jsou k dipozici.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Protože zítra budu schánět malé špendlíky na pásy, tak pro dnešek asi končím, uvidíme, zda se nevrhnu dále, nebo si nechám chuť na pásy.
Naposledy upravil(a) JoskaM dne pát 12.4.2013 10:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kinza
Příspěvky: 76
Registrován: pát 20.1.2012 22:13
Bydliště: RK

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od kinza »

paráda na tento model se budu těšit a budu sledovat tvoji stavbu, zatím pěkné ;)
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od stockholmik »

tak to bude parádní model, musím se přiznat že jsem se zamiloval do modelů od Jiřího B. :D , JoskoM budu sledovat a koukat pod ruce
Uživatelský avatar
Jiří Bouška
Příspěvky: 16
Registrován: pon 9.7.2012 12:50
Bydliště: Řečany nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od Jiří Bouška »

Válíš to parádně kamaráde... 8-) Plánky se doďelají pozďeji, až na to bude čas a nálada... ;) Věřím, že máš problém s barvou, je to vytisklé na laserovce - to znamené že barvy se nanášejí jen na povrch papíru a proto se ti to při modelování může trochu loupat... to je právě rozdíl od ofsetového tisku (u tohoto způsobu se barva vpíjí do papíru), ale betatesty budou vždy vytištěné na laserovce, s tím se musíš smířit... ;)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od Vojta Č. »

Je to takové... jednobarevné :D
Jinak takhle nahatej podvozek s motorem vypadá naprosto úžasně, skoro škoda to kapotovat ;) Jsem zvědav na pásy :)
Uživatelský avatar
vajda
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21.1.2012 14:13
Bydliště: Chornice

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od vajda »

Jedním slovem prostě SUPER!!! já sám se na tenhle modýlek strašně těším, jelikož s 75tkou jezdil můj otec a jako malý sem se cosi v ní navozil při rovnání lesních cest a shrnování smeťáku. Hlavně byly pro mě fascinující starty pomoci benzinového motoru a také ta "vůně" zahřátých ojelů v kabině. Je to prostě klasika mezi ruskými stroji dodávaných na našem někdejším trhu:-).Budu bedlivě sledovat a ať se dílo podaří!!!!
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Josko, k tomu tisku. Určitě je to laserový tisk, který může být pravděpodobně proveden na papíře, který pro tento tisk není určen. Tím je tedy velice reálné, že se barva na papíře neudrží a leze dolů při sebemenším hrubším zacházením s papírem. No a když se to snoubí s tiskem na domácí neprofesionální tiskárně, tak je na průšvih prostě zaděláno.

A to jsem si říkal, že Ti nezáleží na čistotě stavby, protože to stejně v konečném důsledku zasviníš, zablátíš a dáš tomu rezatou patinu.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od Pavel Pejša »

Moc zajímavý počin, jsem zvědavý na hotový model.
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od Waszek »

no tak to je pecka. Vypadá to velmi koukatelně.

W
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od JoskaM »

Tak to jsou ohlasy...diskáč vám nevoněl, ale pásák jo?? jasně, není předloha jako předloha.
Jo jde to krásně od ruky, ale s pásy to půjde pomalu a jak tak s Jirkou říkám, musí to jít na pohodu, takže mé já přibrzdí. Info pro Jirku ale i ostatní, chyby třeba u rámu fakt nevím zda jsou za mýma rukama, nebo je to problém v 0,25mm drobnostech. Zatím jsem našel jen jednu kolizi typu olejový filtr a asi ten dvoutakt na startování. podvozkový kola pohoda - možná jen ještě trochu zesílit.

Ke kapotáži, sice mám fotky, kdy je celý motor zakapotován, ale nebojte, bude celá ta oranžáda bude vidět.
TEO, ty rejpale....já vím, že ty to mé blácení nemáš rád, ale fakt jsem se těšil, že Jirkovi přebarvím max. pásy, jinak to nechám jen zaprášit, tedy bez rzi, ale asi to dopadne k tvé nelibosti stejně, i když motor v tuto chvíli špinit asi nepůjde. (V archivu mám doutníka tedy F1512, budu si muset do něj čistě střihnout, abych mohl dostat i od tebe mazáckou pochvalu). Samozřejmě mě na mé stavbě záleží! A podle vzoru pánů z Polska, ať na ně jen nenadáváme, asi by nebylo od věci nechat vypálit výplň pásů a zadní ozubená kola a kolečka pojezdu. Ušetří to značného času - a zabrání se kopírování.
Howk, jdu dát klukům oběd a pak uvidíme, zda spánek, nebo kluci zvítězí nad časem k modelaření.
mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od mumodeanel »

Tak douám že toto stihnete do brna, páč tohle je hustokrutopřísný stroj :) josko, držím palce v pokračování :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od JoskaM »

No brno je za pár dní...to nedám..ale to co budu mít, tak tam vezmu...
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od KarelM »

Tahle technika nejni zrovna moje gró - ale - úplně ho vidím rezivět u hromady stavební suti pomalu zarůstajícího kopřivama a lebedou ... jak zamala ... čupr kousek ;) :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od JoskaM »

Ach jo, co to mám za vizitku, že jsem mistr rzi a harampádí, víte co, tak tohle bude Mazel, Jirko mohu změnit barvy?? - vidím to na tmavě modrou metalízu a chromovou masku :twisted: :lol: :twisted:
Jarek66
Příspěvky: 16
Registrován: pon 28.1.2013 20:01
Bydliště: Bohumín

Re: Pásový traktor DT-75/Jiří Bouška/1:32 BETA

Příspěvek od Jarek66 »

Nádherná stavba,je to nostalgie,ale nebyl to můj oblíbený stroj.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“