Williams FW30, Nico Rosberg / FT / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Williams FW30, Nico Rosberg / FT / 1:24

Příspěvek od Dan »

Tak nějak mi padl do oka další Williams tentokrát tuším komplikovanou a dlouhou stavbu a to i z důvodu, že v únoru budu cca 10dní pracovně mimo domov. Je to můj první model od FT a podle toho jak jsem se zatím díval to nebude žádná sranda, ale je to výzva a tak to zkusím. Záložní sken už jsem si raději udělal.

Náhled na vystřihovánku:
Obrázek

Náhled na předlohu:
Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW30, Nico Rosberg, FT, FT, 1:24

Příspěvek od Dan »

Stavbu jsem nakonec nezačal koly, ale podle návodu. Přední část vozu se mi nepokroutila, ale nejsem si jistý jestli se mi povedlo čumák natvarovat uplně zprávně. Podle několika fotek si myslím, že by měl být více vypouklý.

Obrázek Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW30, Nico Rosberg, FT, FT, 1:24

Příspěvek od Dan »

Tak špici vozu jsem ještě trochu potvaroval a vyplnil vatou. Dneska jsem ještě stihl postavit kokpit, který není ničím neobvyklý a plochu pod komínem, který mi ne úplně přesně sedl. Těsně za sedačkou mi vznikla malá mezera (na fotce vypadá větší) a na bocích nelícují čáry, ale doufám, že to nebude mít vliv na posazení komínu.

Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW30, Nico Rosberg, FT, FT, 1:24

Příspěvek od Dan »

Tak foťák, už je zpátky u mě tak rychle aspoň dvě fotky jak jsem o vékendu postoupil.
Bočnice stavět je pro mě utrpení, moc tvarování, které mi ne všude uplěě sedlo. Na sucho to šlo při lepení mi to občas někde ujelo, ikdyž jsem lepil po malých částech. Zvrchu bočnice jsem navíc udělal flíček a při jeho odstranění jsem porušil strukturu papíru. Tento model je pro mě dost náročný a budu sním bojovat, až do konce. Doufám, že to co z něj vzejde bude aspoň trochu koukatelný výtvor.

Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW30, Nico Rosberg, FT, FT, 1:24

Příspěvek od Dan »

Tak druhá bočnice je víceméně na místě kde by měla být. Tentokrát mi to nesedlo jinde. No celkově to zatím nevypadá úplně špatně, ale rozhodně mě to mrzí, protože je tam plno chyb. Doufám, že dále mě už nic nepřekvapí.

A pár fotek.

Obrázek Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW30, Nico Rosberg, FT, FT, 1:24

Příspěvek od Dan »

Začal jsem pracovat na kolech. Laserové dezénky vypadají dobře a hlavně je to rychlejší než si je dělat sám.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Williams FW30, Nico Rosberg, FT, FT, 1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Lepší fotky neumíš?
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW30, Nico Rosberg, FT, FT, 1:24

Příspěvek od Dan »

Dneska jsem trošku popojel. Přilepeny boční křidélka, která jsou zekřiva z důsledku špatně tvarovaných "žraločích ploutví" a přidány výfuky.

Obrázek Obrázek

A zlepšené foto dezénu pneumatik.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“