Karosa HD 12 LC 957 / Amater / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
gomba
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 9.2.2012 22:28

Karosa HD 12 LC 957 / Amater / 1:43

Příspěvek od gomba »

Asi před rokem jsem si zvětšil a slepil Karosu HD 12 od Amatera. I po zvětšení vše pěkně sedělo. Model jsem si trochu poupravil a proto neodpovídá originálu od Amatera. Jen se mi moc nepovedla retuš. Přeci jen nejsem přeborníkem v lepení a a tak lepím hlavně jednoduché modely.

A tady je něco o předloze:
Autobus LC 957 je konstrukčně téměř shodný s typem LC 757, přičemž oba modely jsou dohromady označovány jako HD 12. LC 957 je dvounápravový luxusní autokar se zvýšenou podlahou určený především pro dálkové linky nebo zájezdy. Výroba tohoto vozu probíhala skeletově, rovněž byly pro některé prvky použity lamináty. Okna, stejně jako podlaha, střecha a oplechování vozu, jsou na skelet připevněna lepením. Pod podlahou mezi nápravami se nachází velký zavazadlový prostor o objemu 9 m³. Sedačky pro cestující jsou rozmístěny 2+2, pro vstup a výstup slouží dvoje jednokřídlé výklopné dveře (první jsou před přední nápravou, druhé před zadní nápravou). U druhých dveří se nachází ložnice řidiče.

Už základní výbava vozu LC 957 byla bohatá. Do autobusů jsou namontovány systémy ABS a ASR, cestující mohou využívat chemický záchod, klimatizaci, videosystém, kuchyňku, chladničku nebo kávovar.

Od vozů LC 757 se typ LC 957 na první pohled liší novými zpětnými zrcátky a odlišným předním čelem, které se přizpůsobilo nově vyráběné řadě 900. Kromě toho má LC 957 vylepšenou konstrukci, která je odolnější vůči korozi, ale hlavně musela být přizpůsobena přísnějším bezpečnostním normám. (zdroj wikipedie)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
tzv
Příspěvky: 6
Registrován: úte 6.3.2012 18:51

Re: Karosa HD 12 LC 957 / Amater / 1:43

Příspěvek od tzv »

Fešanda...
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“