MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj,
po německém lehkém tanku PZ II. jsem se rozhodl střihnout do dalšího Mistrova pásovce z jeho nejpásotvornějšího období, tedy z ročníků cca 36-42 legendárního ABC. Tentokrát jsem zvolil současnou předlohu – britský tank Challenger, co ostatně doma se dvěma výtisky. Něco o genezi MBT (hlavního bitevního tanku) od osmdesátých let po současnost najdete třeba tady

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Martin Č. dne pon 21.1.2013 10:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od Martin Č. »

Vyškubávanka vyšla v číslech 20, 21 /37 na 4 stranách A4 a její obtížnost nese označení „tak akorát pro mě, a to ještě s odřenýma ušima“.

Návod velí začít věží, tak tedy hej. Prý je to (viz návod) nejtěžší práce. No bať, podlepování mi způsobilo, že jsem ne všechno optimálně napasoval, ale co už, v bitvě se to ztratí.

Obrázek Obrázek Obrázek


Druhou prací je korba. Ta mi v přední části sedla ještě hůř, celek vyšel jemně do vrtule, musel jsem hodně zastřihovat a retušovat, inu komu není shůry dáno, v apatéke nekoupí. Nakonec jsem se s tím nějak porval a násilím obludu srovnal do únosných mezí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Kolečka – už delší dobu motám vše bez chlopniček.
rozmístění pohyblivých kol (která však lepím vždy napevno (myslím, že papírové modely moc toho pohybu nesnesou) a pevných kol bohužel nevyšlo moc optimálně a mě hlupáka nenapadlo rozmístění trochu upravit, nalepil jsem vše na místa jak bylo naznačeno, což byla asi chyba. Ale stalo se.

Obrázek Obrázek Obrázek


Na závěr dnes představím pásy – vytunil jsem o vystříhaný vzduch a nalepení jedné vrstvy černých článků pro plastičtější efekt.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračování příště.
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od Stuler »

Wow, parada, sledujem...toto je zatial prvy adept na moj model cez najblizsie leto. Ide ti to pekne.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

S těmito modely mi děláš fakt radost, jen tak dál ! Já snad musím také něco takového šmiknout.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od rybak »

Krása, ve tvém podání je to oravdu nádhera.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od Martin Č. »

Pánové, všem díky. Jsem rád, že tenhle starý ručně kreslený druh modelů může i v případě techniky ještě dnes zaujmout a potěšit oko. Ostatně kdyby mé oči netěšil, nevybíral bych si ho.

Nicméně Lary, jsem opět rád, že se Ti model líbí, ale myslím, že netřeba nutně stříhat do téhle archeologie. Když se mrknu na Tvůj naprosto parádní Pz. III, je to jiná liga nebo spíš jiný sport a vyškovánku bych u tebe pochopil jen jako odreagování se od nějakého dalšího poláka :)
Challenger se mi chýlí ke konci, do týdne nebo do dvou snad vyplivnu hotový výsledek.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Ona ta Pz III takový zázrak není, přesto dík.
Hlavně dokud jsem stavěl ábíčkovské modely, tak mě třeba v životě nenapadlo prořezat pásy, nebo něco víc vylepšovat, ty to děláš
a to se mi líbí. Budu sledovat, to mě také baví ;) .
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od Martin Č. »

Hlásím pokrok, resp. konec. Zase tolik těch vylepšení tam není, tenhle ábíčkovskej tank je už v rámci měřítka a ruční kresby podle mne svými detaily docela na úrovni.
Tak tedy ta drobotina i ve srovnání s nějakým tím oběživem 8-) A že jí bylo dost.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Postupné osázení na hotovou věž:

Obrázek Obrázek


Hotová korba nebo jak se ta spodní část jmenuje. Zde jsem ještě zplastičtil středy pojezdových kol o jednu vrstvu z kopie.

Obrázek Obrázek Obrázek


A šmitec:
Na antény jsem tentokrát použil tuhy do pentilky (počítám, že se brzo zlomí) a jako poslední jsem doplnil pro oživení pro své oko britskou vlajku. Toť vše.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Děkuji všem za pozornost ;)
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od Michal78 »

Moc hezky zpracováno, ta vlajka tomu dala šmrnc. Jen bych ji trochu nechal "povadnout", jinak bych měl pocit, že se tank řítí plnou rychlostí :-). Já na antény používám bambusová párátka, dobře se štípou, zpracovávají a jsou celkem pružná
Uživatelský avatar
navstevak
Příspěvky: 69
Registrován: sob 28.1.2012 17:49

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od navstevak »

Povedené dílko. Posílám gratulaci.
Jak napsal kolega, antény a vlajka tomu dodaly grády. Vlajka je vytištěná barevně z internetu či jak? Jinak na antény bych aplikoval klasickou "metodu plastikářů" - vytažení nitě z polystyrénu nad plamenem. Předpoklad je samozřejmě vlastnictví nějakého toho rámečku od plastikového modelu.

PS: Taky to mám někde v ABC uloženo. Tak jednou dojde i na něj!

_____________________________________________________________
Hotovo: MPR I, Švihov, StuH 42 1:35, Wirbelwind 1:35, Sd.kfz. 251/1D 1:35, Pz.Kpfw IIc 1:35, LT 40 1:35, sIG 33 1:35, Škoda Fabia 1:24, Jeep scout car T25 1:35, Škoda Roomster 1:32, JAGDTIGER 1:35, Sherman M4AE2 Jumbo 1:35

Ve stavbě: MPR II (45%) - STOP, Centaur IV 1:35 (90%) - STOP, KV-1 1:35 (5%)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

A další archivní na světě, hezké moc !
Tu vlajku bych klidně nechal tak jak je, oni Challengery umí jezdit docela rychle.
A antény ty já dělám ze slabých natvarovaných drátků a pro mě to stačí.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj, díky všem!
S vlajkou jsem taky uvažoval, nakolik ju zmuchlat, ale pak jsem si řekl, může foukat, může jet rychle, kdesi jsem viděl i podobnou fotku a hlavně jsem chtěl aby vlajka byla rozpoznatelně vidět, tak ju tak asi nechám :-) Je to výtisk na lejzrovce (inkoustovka nebyla zrovna k dispozici) vlajky stažené z internetu.
Na antény používám obvykle štětiny ze smetáku, ale teď jsem měl po ruce jen příliš jemné na antény se nehodící, tak mě napadla tuha, ono těch možností je víc.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od bernie »

Když pominu křehkost tuhových antén - vymstí se to jen tobě a tobě.
Tak se mi líbí 2x stejná vlajka na sklad, kde to evidentně nemůže v praxi fungovat :roll: Asi to chtělo jednou zrcadlový efekt. Však on si tě Harry ve svém Apache vrtulníku najde a načechrá ti pérečka :)

Parádní polepeníčko - gratulace.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Pěkný modýlek. A nezapomeň se přiznat, až se ti obě antény odlomí :) BTW: Měřítko uvedené na spodní straně vany je špatně. Model určitě patří "do série" k Abramsu a je tedy spíše 1:43.
persek
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15.2.2013 10:28

Re: MBT Challenger 1/ R. Vyškovský / ABC / 1:32

Příspěvek od persek »

Tento model mám práve na stole, rozhodol som sa postaviť proklamovanú veľkosť 1:32, takže rovnako ako predtým Abrams, aj tento som naskenoval a zväčšil, lebo pôvodná mierka bola v skutočnosti cca 1:46, bral som do úvahy reálne rozmery tanku, ktorý má cca 8,3m a pri pôvodnej veľkosti v ABC by bol dlhý iba niečo cez 5,6m. Keď som to už mal v počítači, trocha som zosvetlil farby, aby moc nevytŕčal vo vitríne vedľa M1A1 Abrams, stavbu síce moc nefotím, ale skúsim pridať galériu pre porovnanie, ale tie pásy asi urobím tiež takto, vo velkom to isto vinikne, aj keď to robím viac pre zábavu.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“