Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od Dan »

Hlavně, že to víš že máš retušovat před. Schumi buď neumíš poslouchat co ti lidi radí nebo neumíš česky více možností už není.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od Schumy.0003 »

Umím obojí, akorát mi to nedošlo, no došlo ale pozdě.

Tak jsem trošku pokročil, trochu jiním spůsobem, než je model stavěný, ale jde to dobře.

Obrázek Obrázek

Spodek budu barvit, až bude měch, který vezmu asi z Ikarusu a upravím si ho.......
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od Venca 21 »

Měch není součástí modelu?
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od AmatER »

Původní model byl natvrdo, bez kloubu.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od Schumy.0003 »

Přesně, jak píše AmatER

Lepit to na tvrdo, je to sice jednmoduší, ale nehezké...
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od JanO »

Měch to má, ale jako tuhý kvádr :( .

Není plastický měch z Ikarusu moc zaoblený? Spíš bych použil z B741/C744, co jsou víc hranatější.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od Schumy.0003 »

JanO: Ale Solaris je kulatější...
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od Schumy.0003 »

Tak jsem udělal polovinu měchu, šlo to líp než jsem čekal...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jestly se dostanu do kopírky, tak zítra bude druhá polovina měchu....
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od Schumy.0003 »

No a je po ptákách, kloub nedopadl úplně nejlíp, proto ho budu dělat celý znovuvzledem k tomu že se nemám jak dostat do kopírovacího centra,protože jsem v práci, a dostanu se tam až ve čtvrtek.
Tak stavím kola...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

retuš provedu, až budu mít všechny kola hotová,
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od Dan »

Schmi už tě mám opravdu dost. Navíc když tu stavbu sledují poláci. Kolikrát ti bylo "sakra" řečeno, napsáno, že se retušuje "PŘEDEM" a ty co uděláš poděkuješ a příště uděláš to samé jako vždy retuš neuděláš před, ale po.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od Schumy.0003 »

Dane souhlasím s tebou, ale u kol je to lepší po, jinak retušuju před...Na kola používám černou tuž, a špejlí ji pomalu nanáším na dané místo...
Jinak děkuji za připomínku
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od bedatruhlar »

Schumy.0003 píše:Dane souhlasím s tebou, jinak retušuju před...
u
kecáš
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od yvan »

Dane, klid. Nenech se vytočit vlastní dobrou vůlí někomu poradit. Nervy máme jenom jedny a špatná péče o ně vede ke vzniku nepříjemných civilizačních chorob, od kterých nám má toto fórum spíš pomáhat 8-)

Kuba už měl několikrát možnost přečíst si, co dělá špatně a v čem se má zlepšit, že Kubo. Namátkou.

:arrow: Nespěchám, všechny úkony dělám raději pomaleji, ale pečlivě.
:arrow: Nepodlepuju všechno, ale z rozmyslem pouze díly, u kterých to má smysl a je to tudíž ku prospěchu a ne ku katastrofě. Podlepené díly zatížím a nechám dobře proschnout. Když není k dispozici vhodná zátěž, hledám tak dlouho, až najdu, protože bez ní se to prostě zkroutí. Teprve až najdu, tak to podlepím, zatížím a nechám uschnout. Klidně několik dní, není kam spěchat.
:arrow: Retušuju před lepením, důsledně, všechno. Raději se několikrát podívám, jestli jsem na některou hranu nezapomněl, protože až to budu chtít zatřít po přilepení, tak to zaprasím a bude mě to mrzet. Po slepení retušuju už jenom drobné detaily, které ztratily na kvalitě retuše manipulací.
:arrow: Méně lepidla je více. Každý spoj je potřeba nasucho vyzkoušet a dopasovat, dokud nebude tvar správný. Když je potřeba, tu a tam přiříznu. Tvaruju pomalu a pečlivě, abych to nepolámal. Potom teprve otevírám lepidlo a jemně po kapkách nanáším tenkým nástrojem, třeba párátkem. Když spoj nedrží, přidám lepidla. Neliju tam toho zkraje hned kýbl tím příšerným dávkovačem na stotřicetigramovém balení, protože když na to hňápnu prackou, všechno vyteče ven, zasviní mi to prsty a ledva hrábnu někam jinam, okamžitě to nenávratně zaprasím jakožto bonus k tomu, že ten spoj stejně nedrží, neb jest rozmočený.
:arrow: Fotím zásadně na vhodném pozadí, tedy jednolitém, bez jiných, zejména živých, objektů. Fotek jedné sestavy pořídím několik a z nich publikuji pouze jednu a to tu ostrou, je-li jaká. Není-li, opakuji postup s odlišným nastavením dirkonu, dokud nebudou mít fotky ten správný říz.
:arrow: Nechám si poradit a každou radu čtu několikrát, dokud si ji nezapamatuju. Klidně si to sepíšu na papírky a oblepím si tím celou obrazovku po obvodu, abych to měl pořád na očích a neptal se pořád dokola na to samé, z čehož mají někteří jedinci, strženi touhou pomoci kolegovi, po čase záchvaty. Řady těch, kteří by mi rádi pomohli, se tím pak významně snižují a odrazují i ty, kteří se do toho dosud sami nepustili.

A hlavně :!:

:arrow: Klávesu ".", slovy tečka, slovensky bodka, v ASCII 46, prostě to interpunkční znaménko, kterým se označuje zkratka, řadová číslovka a ukončuje věta, používám na konci každé jedné věty ZÁSADNĚ JEDNOU. Výpustku tady nepoužívám, či pouze výjimečně, když to situace VYŽADUJE a vyšší počet než tři tečky je pro mě důvodem vysát si z klávesnice všechno, co tam nepatří, případně ji rozebrat a ten lepivý bordel odstranit.
:arrow: Před každým odesláním příspěvku si ho znovu přečtu a kromě revize jeho informační hodnoty zkontruluju zejména předchozí bod, na jehož základě mažu tečky tak dlouho, dokud jich nebude v příspěvku stejný počet, jako velkých písmen. Pokud po zralé úvaze příspěvěk nakonec nemá přínos, prostě ho zruším a neodesílám, protože mám pochopení pro moderátory a nechci jim zbytečně zvyšovat tlak a přidělávat práci.
:arrow: Předchozí dva body si přečtu ještě jednou, a řídím se podle nich, aby se autor tohoto příspěvku nebál o svůj psychický klid při rozkliknutí mých témat.

Kubo, oni to s tebou myslí dobře. A oni ví, že ty to nemyslíš zle. Ale zkus se těch rad trochu držet, oni pak podléhají dojmu, že si z nich snad děláš srandu, když je to pořád dokola. A to se pak už radit nechce a to je škoda.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od JoseFxx »

Ještě bych dal rady.
Před stavbou si zjistím o modelu všechny podrobnosti ( jak se staví, kolik má chyb), abych věděl jestli je v mích silách ho dokončit.

Jelikož mi nejdou kolečka nechám si je okopírovat vícekrát. Pokud je pokazím budu mít náhradní.

Před zahájením stavby a začátkem prezentace se ujistím, že mám vše potřebné ke stavbě, aby zde můj příspěvek zbytečně neležel.

Schumy to vše si zapiš. A před každou stavbou znova pročti.
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Solaris Urbino 18 Hybrid / Orlik / 1:30

Příspěvek od jezdec »

A já ještě doplním

Kola retušuj, přetírej něčím jiným, než je tuš a špejle. Vem si vodovky, nebo tempery a tam je černá barva. Tu rozmíchej štětcem a podle obrázku, který ti do některého vlákna dal TEO hezky opatrně přetři hrany před slepením. Pokud budeš přetírat celá kolečka, musíš to dělat ještě více pečlivěji, ale vždy se snaž raději nic nepřetírat.

Jedna zásadní rada. :idea: V modelařině všeobecně, je spěch největší nepřítel. :idea:
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“