USS Alaska / Fly Model / 1:200 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

když koukám na ty věže děl, kdyby si to neměl okopčené a chtěl by si to dělat znovu, mohu to během pár minut sehnat :-) nebudu se zde rozepisovat jak a kde, ale to asi každému stejně dojde :-)
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

U těch dělových věží nešlo o to, že by jsem je nějak zkazil, ale prostě to nesedí :? Kdybych je lepil znova, tak si nic nepomůžu, protože opět nebudou sedět, a budou se muset upravovat. Na tom modelu je chyb a nepřesností jako máku :) Naštěstí žádná neni neřešitelná.
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

Ja timnemyslel ze jsi to skazil, ale ja vzdy kdyz meco slepim, tak uz behem lepeni toho dilu prichazim na ruzne finty a jine postupy:-), tim myslim ze kazdym modelem se zlepsujeme, tak treba by si znovu dokazal tu kabinu udelat jinak, lepe:-)
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od bedatruhlar »

a proč nám něco neukážeš?
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

založim vlákno po Numiho sběrce :-) neboj.,.nejsem buhví jakej modelář..90% lidí tady to dělá lépe jak já, né-li téměř všichni:-) jen sem mu nabídl, že celý model Alasky seženu za pár minut..kdyby to chtěl vylepšit :-) nic víc nic, mín..má nabídka neměla kritizovat jeho práci, navíc sám uznal, že mu to nesedělo...
třeba u Bismarcu jsem si dělové věže a cšechny jejich díly oskenoval, a nejdříve slepil z toho oskenovaného..už během toho lepení mi došlo, že postupovat podle plánku (konkrétně u těch věěží) je nesmysl..prostě nejdřívě meřim (lepení skenu), poté řežu (lepim origo) :-) snad to rozumní lidé tady chápou:-)

sry za spam :-)
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Jims1- Musím se ti k něčemu přiznat. Slepit věže znovu by nebyl problém. Vlastním ještě jeden výtisk USS Alaska, ale ten nechci rozstřihat, to bude archivní kousek, tím budu listovat místo knížky před spaním :) Jinak to nové vlákno určitě otevři. Sekce lodě je velice chudá a mi lodičkáři si tady na DF moc neužijeme :cry:


Hlavní dělové věže jsou hotové. Jak už bylo řečeno, tak nesedí a je třeba jim trochu domluvit. Udělal jsem na nich nějaké vylepšení, ale jsem línej ho popisovat :) Je škoda, že ty hlavně nejdou namotat tak, aby všechny spoje byly dole. Tak tedy foto.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

Tak ted kdyz blize koukam na ty veze tak bych je nehodnotil jako nepovedene..a nebo dobre fotis:-) marne hledam nepresnosti o kterych si psal..
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Nepřesnosti jsem samozřejmě odstranil úpravou příslušných dílů. Přeci si to neslepím i s těmi nepřesnostmi :roll: to bych byl blbej.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Dokončil jsem veškerou drobotinu na zádi. Bílá místa mizí, a paluba se začíná pěkně plnit :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Nevím teď přesně jestli jsou zde hlavně stočené z jednoho kusu, každopádně je lepší si je upravit tak, aby ti spoje vyšly na jednu stranu, kterou se to pak dá dolů tak, aby spoj nebyl vidět. Takhle to kazi celkový dojem. Ale jinak dobré :)
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Bofors 40mm AA Cannon quad mount. První kousek ze čtrnácti. Prototyp je hotový, všechny záludnosti objeveny a může se jít na sériovou výrobu. Vím, že není nic moc, ale lépe to neumím.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

Ahoj
skus si ohlídat délku hlavní a pak by to chtělo dát na ústí nějaký aspon náznak toho trychtýře. co ?
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

S těma trychtýřema by to bylo určitě lepší, ale kde vzít 56 takhle malinkých kuželů. Ta hlaveň má sílu asi 0.5mm. Na to abych je nějak složitě vyráběl fakt nemám. :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Vojta Č. »

Takhle malinký kužely se daj udělat z cigárpapírku, namotanýho na špičku kulatýho párátka. Dělat to šestapadesátkrát je solidní otročina, o tom žádná, ale tady to docela zafungovalo (ty kulomety nejsou o moc tlustší ;))

Obrázek
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Práce na Boforsech pokračují.

Obrázek Obrázek Obrázek

Tady už konečně hotovo :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“