USS Alaska / Fly Model / 1:200 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Dokončil jsem trup

Podvodní část

Obrázek Obrázek Obrázek

Nad čarou ponoru

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přední a zadní část

Obrázek Obrázek

A jedna měřítková

Obrázek

Samozřejmě jako vždy něco uteklo, ale dá se říct, že jsem celkem spokojen ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Raven »

Pereš se s tím suprově a jak tak koukám, bude to i zajímavý kus nábytku... :lol: btw, co ta prohnutá nástavba, jak to dopadlo?
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Kus nábytku to bude určitě, model má délku 123cm. Zajímavej snad bude taky, přeci jenom třída Alaska je poslední třída bitevních křižníků, která byla postavena. Spolu s ní skončila jedna velká éra válečných plavidel. Potom už následovaly jenom rakety a atomový pohon. Až bude ten model hotový, tak uvidíš, že vypadá naprosto jinak než třeba Hood. Konstrukce lodí šla za války strašně rychle dopředu.

Jak dopadla ta nástavba? Nezbylo mi nic jiného než to vypodložit a pokračovat dál.

Obrázek

Tím jak se k tomu lepily další a další díly, tak se to tak nějak částečně schovalo. Mrzí mě to, ale co nadělám :oops: Jak to vypadá jako celek můžeš vidět na předchozí straně ;)
Uživatelský avatar
oliver
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 22:12
Bydliště: často bouraj politici

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od oliver »

Zdravím
Koukám blbě nebo se ti opravdu točí šrouby stejným směrem?
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

To víš že koukáš dobře ;) Na dílech byla pozice pro nalepení listů nakreslena, takže mě nenapadlo to řešit. Až když jsem je měl všechny vedle sebe slepený, tak koukám, že jsou všechny stejný :roll: Takže to tak bylo, nebo je chyba ve vystřihovánce. Každopádně to určitě zůstane tak jak to je.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Začal jsem dělat na zadní nástavbě. Čím složitější tvary, tím nepřesností ve vystřihovánce přibývá a zvyšuje se spotřeba retuše.

Obrázek Obrázek Obrázek

Objevil se docela zajímavý problém. Na těchto dvou místech je papír bez potisku a žádné další díly už na to nepřijdou. To že by to bylo ve skutečnosti bílé je asi blbost ne?

Obrázek

Nevím, co s tím. Nechat? Nebo na to něco nalepit? Jsem spíš pro to druhé, ale co tam nalepit? Zkoušel jsem najít něco doma ze zbytků jiných lodí, ale rozdíl barev je hodně znatelný. Navíc tisk je úplně jiný. Všechny nové modely mají v tisku takové jakoby tečky. Tento model má tisk bez těch teček, takže to hned člověka praští do očí. Docela by mě zajímalo proč to dneska tisknou s těma tečkama :roll: Bez nich je to podle mě lepší.

Obrázek
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

Citace -Objevil se docela zajímavý problém. Na těchto dvou místech je papír bez potisku a žádné další díly už na to nepřijdou. To že by to bylo ve skutečnosti bílé je asi blbost ne? -

Ale jak tak koukám tak ta kamufláž je tvořená i bílou barvou ne ? tak je to asi myšleno jako součást kamufláže .
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Kamufláž Bílou barvou tvořená určitě není jsou to odstíny šedé na celé lodi. Tyto dvě místa jsou bez jakéhokoliv potisku, jenom bílý papír.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Raven »

nooo a co si oscanovata vytisknout víceméně jakékoliv místo lodě kde je ta kamufláž, bílé místo vystřihnout a nahradit to tou oscanovanou částí? Víš jak to myslím...
Jinak se s tím pereš dost dobře...já vůbec celkově obdivuju lodičkáře...protože co tak čtu, tak v některých chvílích by to v mém případě už odplulo po Moravě...
Uživatelský avatar
oliver
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 22:12
Bydliště: často bouraj politici

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od oliver »

Zdravím
Tu samou chybu tam mám také.
Tady máš schéma kamufláže
http://www.shipcamouflage.com/usn_cb.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Přetírat se ti to nechce co?
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Co to? přetírat :o to snad ne :o
Kdybych měl kopírku, nebo tiskárnu, tak udělám to co říká Raven, ale nemám nic. Však já už vím, co s tím udělám. Přesunu se zase k přední nástavbě :)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Raven »

No já myslím že kopírka je dnes v každém dobrém papíráku... ;)
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

A kdybys to přetřel jen lehkou lazurou tak by to mohlo bejt ok ne ? rozumíš žádnou hustou krycí barvu - jen vlastně hodně řidkou šedou která ti ten papír jen obarví.
Jsou to taková zákoutí že by se to mohlo stratit
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

No to by se asi dalo, ale bojim, bojim, mám ruce volšový. Na druhou stranu není co ztratit, přelepit to něčím mohu vždycky. Večer jsem našel ve vystřihovánce kousek barvy na opravu. Původně se z toho měl udělat jeden díl, který tam zapomněli, ale já ho udělal jinak, takže mi to zbylo. Bohužel ten odstín je trošku tmavší, tak uvidím na denním světle, jestli to bude použitelný nebo ne.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Pokročil jsem na zadní nástavbě. Bílá místa z minule přelepeny z velmi skromných zásob ve vystřihovánce. Narazil jsem na další chybějící díly, nebo alespoň já jsem je nenašel. Nejdřív mě to strašně naštvalo, ale nakonec jsem je musel vyrobit. Konkrétně díly 76f což jsou podpěry pod záchranné lodičky, a díly 76c, což jsou takové vzpěry pod komínem. Ty vzpěry tam nemám, protože už je nemám z čeho vyrobit, většinu materiálu jsem spotřeboval na ty záplaty. Bylo tam navíc jenom 4x2.5cm :? Komín a záchranné lodičky zatím jenom na sucho. Zajímavé je, že záchranné lodičky jsou na celé lodi jen dvě, posádku přitom tvořilo víc jak 1500 námořníků.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě nějaké detaily ;)

Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračovat budu velitelskou věží.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“