USS Alaska / Fly Model / 1:200 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Dokončil jsem jeřáby. Jeřáby jsem trochu vylepšil. Udělal jsem je otáčecí a mají pohyblivá ramena, což je asi úplně k ničemu, ale alespoň to bude držet napnuté nitě.

Obrázek Obrázek

Tady už jsou na svých místech na zadní nástavbě.

Obrázek Obrázek
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Zaměřovače Mk 38. Sloužily k řízení palby hlavních děl. Díky nepřesnostem velice obtížně slepitelné.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Raven »

jako docela čumím na ty zaměřovače... :shock: :shock: :shock: fakt se s tím pereš na jedničku...
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Zaměřovače Mk 37. Sloužily k řízení palby děl ráže 127mm. Práce to byla opět výživná, už abych lepil něco co bylo kresleno v počítači :D

Obrázek Obrázek

Všechny čtyři zaměřovače už jsou na svých místech.

Obrázek Obrázek Obrázek
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Vyrobil jsem stojánek, bohužel nevím co s ním dál. Napadlo mě koupit nějakou barvu ve spreji a nastříkat ho, to by mohlo vypadat obstojně, a zvládnu to i já :) Otázka je jakou barvu kupit :?

Obrázek

Abych mohl dokončit velitelskou věž, tak jsem musel zase trochu dráteničit. Může se zdát, že je tam moc lepidla, ale dělám to schválně, protože chci aby to něco vydrželo. Hlavně u věcí, které jsou na ráně a snadno se o ně zavadí.

Obrázek

Zaměřovače Mk 51. Sloužily k řízení palby automatických protiletadlových kanónů Bofors. Ve šmikajdě nejsou, takže domo robo 8-)

Obrázek

Velitelská věž je konečně hotová.

Obrázek Obrázek Obrázek

Celkový stav

Obrázek Obrázek Obrázek
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Tak jsem se pomalu pustil do paluby. Jako nejhorší práci jsem vyhodnotil spoustu stanovišť Boforsů a Oerlikonů rozmístěných po obvodu paluby, takže to je první věc na kterou došlo. Dva díly měly špatné označení a dva díly dokonce úplně chybí (Pozorný čtenář je na fotkách určitě najde), takže opět udělej si sám :)
Ten blesk je opravdu potvora :? Jdu vzít hadr a otřít palubu, tam kde jsem se o ní při lepení otřel retušovaným dílem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Pustil jsem se do hlavních dělových věží a je to hrůza a děs. Nesedí tam snad vůbec nic. Kostry jsou úplně nějaký divný, protože ta věž na ně nepasuje. Tak pečlivě jsem se s nimi skládal, a nakonec jsem je musel dost brutálně ostříhat a ořezat a stejně to nepasuje :?

Obrázek Obrázek

Hlavně jsem se nakonec rozhodl přilepit napevno, protože ten otáčecí mechanismus je nějakej podezřelej a budu tam dávat ty návleky, takže by to asi stějně nefungovalo.

Obrázek

Ze tří věží je jedna nic moc, druhá ještě horší, a třetí úplně nejhorší. Toto je ta nejhorší

Obrázek

Toto ta nejlepší

Obrázek

Všechny neseděj na stejném místě, a já jsem zase pořádně naštvanej :x Nevím , co s tím budu dělat až vychladnu. Asi se to pokusím nějak rozřezat a domluvit tomu.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Raven »

Tak tohle zamrzí vždycky... :cry: ale obdivuju tvoji trpělivost...jinak na ten stojánek bych zašel do Baumaxu nebo něčeho podobného a koupil si tapetu s imitací dřeva, a nebo, bych ho úplně zrušil, koupil modelářskou balsu a udělal to z ní...
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

No já si zase myslím, že není úplně nutné mít dřevěný stojánek. Je to ocelová loď poměrně moderní konstrukce a dřeva na ní moc nenajdeš, tak proč by nutně musela mít stojánek s imitací dřeva? Snad jedině proto, že se to tak dělá. Já už ho určitě předělávat nebudu, asi ho jenom přestříkám nějakou barvou. Ještě ale nevím jakou. No třeba taková šedá by nemusela vypadat úplné blbě. Nebo jo? Co na to místní patlalové? Nějaký názor?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

nebo ji hoď ho hladiny....
a jak píšeš, bílá, šedá, hlavně vyšperkovat název. Když Aljaška, tak tu má spojenou s bílou.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

Ahoj
Co ten stojánek udělat jak že je ze železa. Rozumíš... ocelově šedivou barvu , patinu rez, nějaký ty příčky, podélníky, traverzy atd. plno nejtů ....co?
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Rozumím, ale to mě neláká a ani bych si netrouf, nejsem Joska. Zůstanu u té obyčejné šedé barvy ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Raven »

Kdyby jsi měl zájem, dělal jsem na CNC vysekávacím lisu, a ve firmě mám ještě nějaké známé...kdyby jsi mi poslal rozměry a zhruba tvar jaký si představuješ, mohl bych ti ho zkusit nechat vyrazit...a to buďto z klasického plechu - 0,8mm nebo 1mm a nebo to samé v pozinku...
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Hmm, dík za nabídku, ale železný stojánek mě opravdu neláká ;) Jinak těm dělovým věžím už jsem domluvil, ale odolávaly statečně 8-)
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: USS Alaska / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Úspěšně jsem dokončil další sériovku. Sice jenom ze dvou dílů, ale docela výživná.

Obrázek Obrázek Obrázek

A tady už hotovo. Celkem 32 kousků ;)

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“