Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od bedatruhlar »

mě to taky neupozornuje.
Uživatelský avatar
Supermuf
Příspěvky: 35
Registrován: sob 21.1.2012 17:22
Bydliště: Dobrovice

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Supermuf »

Skláním poklonu a děkuji tímto osobám zodpovědným za tuto změnu fóra do nového kabátu. Nebo spíše prostředí ... to je jedno.
V každém případě je to krok k lepšímu a mně se to takto velmi zamlouvá. Zde kritizované podsekce jsou dle mého názoru k věci a já jsem s tím spokojen. Přispívá to k přehlednosti. A co obzvlášť oceňuji, je zvýraznění nečtených příspěvků i po přerušení prohlížení. Snad mi rozumíte. Na starém fóru se mi stávalo, že jsem jej třeba dopoledne otevřel a nestihnul jsem z rozličných důvodů přečíst vše, co bylo nové. Po návratu např. večer se již ty příspěvky, které byly ráno označeny jako nepřečtené najednou tvářily jako přečtené. Čili pokud jsem chtěl přečíst skutečně vše nové, i to, co jsem ráno nestihnul, musel jsem to dohledat pracně dle datumu a času příspěvku. Zde to funguje tak, jak by to asi mělo být.

Třeba to je nějaká chyba na mé straně. Nevím, nejsem odborník, ale skutečnost je taková, jak jsem popsal a já jsem za to rád.
Zášek
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20.1.2012 23:52

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Zášek »

Tomáš B. : Já vím že to je na hlavní stránce, já to myslel tak že už na hlavní stránce by se zobrazovalo v kterém subfóru jsou nové příspěvky, stejně jako u slovenských kolegů.

Nevím proč by to mělo být opičení, prostě to fórum umožňuje tak proč to nevyužít (nevím jestli to tohle fórum umí). Přece jen by to ušetřilo pár kliků a také trošku času.
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Tomáš B. »

Tato situace byla taková u všech, nyní je to v pořádku.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od yvan »

K podsekcím bych měl takový nápad. Co takhle zrušit pásovou techniku a místo ní zavést vojenskou techniku. Tím se nebude muset rozlišovat VDT na civilní a vojenskou, vojenskou na pásovou a kolovou a odpadne hledání civilní pásové v pásové technice.

Podle mě čím méně dělení na podsekce, tím je to přehlednější. Dioramata, ostatní a miniboxové krajiny bych možná nedělil, beztak tam toho nebude až tolik, aby se tam nedalo něco najít. V novinkách na trhu bych nechal thread k diskuzím a stávající dvě subfóra (pokud by se nevešly české s polskýma na jednu stranu) s tím, že bych zvážil seřazení podle abecedy. S baráčkama je to pravda složitější:)
Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od jenda.e »

Dělení modelů je tady jako na soutěžích, takže nebudeme sjednocovat VDT s Pásovkou.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Vojta Č. »

Já bych ji pro orientaci a z tradice nechal. Ono česky mluví míň lidí, než má New York obyvatel, to jen tak pro uvedení do měřítka. Jinak co funguje Google Translate, tak mají cizinci po problémech (sranda, číst si třeba fórum paper-repliky, který je většinou v indonézštině :))
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Lukáš »

ad Novinky: Pokud by se měly jen uvést nové modely bez další diskuse, nemá to skoro žádnou hodnotu. A diskutovat o novém modelu někde jinde zas nemá žádnou návaznost a význam. Diskusi k novým modelům bych připustil přímo ve vláknech jednotlivých vydavatelů, zbytečné příspěvky lze po čase odstranit..
Uživatelský avatar
rben
Příspěvky: 5
Registrován: sob 7.1.2012 11:26
Bydliště: Brno/Slavonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od rben »

A co v novinkách v subforech jednotlivá témata uzamknout. Mohl by tam přispívat jen jeden člověk a novinky (jednotlivých vydavatelů) by byly hezky pohromadě bez keců v jednom vlákně. Muselo by se to asi ale jednotlivě dohodnout s vydavateli a nevím jak moc jdou nastavovat práva a uzamykání.
Diskuze o novinkách by pak probíhala samostatně mimo subfora.
ouky
Příspěvky: 30
Registrován: sob 21.1.2012 12:41
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od ouky »

viz strana 3...
Tomys píše:Od toho sme tu my, aby sme to kočírovali.
Tak se čiňte... páč prvních a zároveň jediných pět příspěvků v celé sekci novinky jsou tlachy... nerad říkám, že jsem to říkal, ale já jsem to říkal... :-)
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od B@F »

Díky adminovi za ruční aktivaci, zdá se, že mi všechno funguje :-).

Na nový vzhled si zvykám, většinou jsem spokojen, ale pár kosmetických detailů mi nepřipadá úplně ideálních:
1) Navigační odkazy nahoře v té tmavší liště ("Obsah fóra » Obecná témata » Obecná diskuse") mi přijdou dost poddimenzované (co do velikosti písma) na to, jak často se používají. Naopak na jméno vlákna pod tím ("Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE") celkem nemá smysl klikat, tak by klidně mohlo být menší, aby se to vyrovnalo.
2) Odkazy na čísla stránek ("1, 2, 3, 4, 5, 6, Další") jsou taky hrozně mrňavé a černá barva aktuálního čísla se bez lupy prakticky nedá odlišit od tmavomodrých klikatelných čísel, takže nad nimi musím přejíždět myší, abych zjistil, kde zrovna jsem. Určitě bych je zvětšil - je to často používaný prvek a čím snadněji se na něj bude trefovat, tím líp.
3) Původní kulaté smajlíky jsem měl tak nějak radši, ale nějak už si zvyknu.

Věřím, že první dva body jsou záležitost přepsání dvou čísel někde v nějakém CSS, tak by to snad nemusel být problém ;) .

Konec remců, díky za všechno.
Beny
Příspěvky: 17
Registrován: sob 21.1.2012 21:48
Bydliště: Liberec

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Beny »

Zdravim a take dekuji. Mam jeden problem. Stava se mi, ze rozdelam prispevek a nemam cas/chut ho hned dokoncit. Publikovat rozdelany se mi nelibi. Zjistil jem, ze kdyz prepnu do upravit v editoru, je mozno jej ulozit jako koncept a zase natahnout (predpokladam, ze to pujde i po odlogovani a opetovnem navratu do fora). To je supr. Jedine co mi vadi je, ze navrh je dostupny jen v tematu kde jsem jej vytvoril. Obecne samozrejme v poradku, ale ja jsem si chtel vytvorit prvy prispevek do noveho tematu, ktere jeste neni zalozeno ( a nechci pokud mozno zakladat predem). Je tedy nejaka moznost jak si takto pripravit prispevek pro nove tema? Diky za odpoved.
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Tomáš B. »

Nové téma -> vyplníš na co máš zrovna sílu -> uložit koncept.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Aki »

a co v novinkách udělat prostě vlákno "diskuse o novinkách", kde by se mohlo vesele tlachat do aleluja? a v novinkách od vydavatelů by byly jen novinky, případně s odkazem na bějakou betu, pokud by o ní někdo věděl...
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Lukáš »

To jsem kritizoval už shora. Spousta lidí stejně sleduje stránky svých oblíbených vydavatelů, tak proč jen kvůli tomu dělat sekci novinek, navíc když do nich většina lidí mrskne jen obrázek obálky. Když pak chci cokoli o modelu zjistit, stejně musím na ty stránky vydavatele. Je nesmysl tříštit návaznost diskuse. Mkrnu do novinek a případně hned vidím, co si o tom někdo jiný myslí. Proč klikat kamsi jinam a hledat, který příspěvek se asi týká toho modelu, který mne zajímá. Řešení přijaté Tomysem (tj. diskutovat v novinkách a méně důležité příspěvky po čase odmazat) vidím jako ideální.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“