Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Brzdič »

Díky za objasnění, každopádně mě to blbne pořád a je jedno kolikrát zmáčknu F5. :D Snad to brzy poladíte pánové.
Kárl
Příspěvky: 148
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
nevim kam s tím, tak sem ju...
Taky se vám mažou z papírových modelů cz fotky?
Prošel jsem své příspěvky sem tam a někde mi chybějí obrázky, aniž bych je mazal.
Zkusím projet všechno a postupně je tam zpět dodám, ať to nějak vypadá, ale toto...?
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Horas »

Ahoj, dostal jsem přístup k administraci webu a nějaký večer příští týden bych fórum "spravil".

Ale potřebuju součinnost u webu papirove-modely, tam je potřeba zapnout funkční certifikát a zapnout mode-rewrite, aby fungovaly obrázky z téhle galerie. A nebo to udělám, ale potřebuju přístupy do administrace pro papirove-modely.cz
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Horas »

Ty chyby jsou z největší pravděpodobností způsobeny na straně hostingu. Server je asi nakonfigurovanej tak, že zvládá v jednu chvíli obsloužit jen jednoho uživatele a když nás je tu víc, tak to nenačítá obrázky nebo celé stránky.
Když jsem se připojil na ftp,tak rázem celej web spadnul :D :twisted:
Asi ty přístupy omezili, když byly problémy se starým fórem a už to nevrátili. Vyřeším přesunem na rychlejší stroj v rámci hostingu.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Brzdič »

Je fajn že to tu bude konečně fungovat. ;)

Jinak nevím jestli má někdo kontakt přímo na Petra, ale na uložišti fotek má aspoň email.

email: info(@)papirove-modely.cz
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od mahdy »

Brzdič píše:Je fajn že to tu bude konečně fungovat. ;)

Jinak nevím jestli má někdo kontakt přímo na Petra, ale na uložišti fotek má aspoň email.

email: info(@)papirove-modely.cz

Na ten email mi nikdo nikdy neodpověděl ...
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Horas »

Blbý je, že bez toho nemůžu převést fórum na https. Dopadlo by to jako na cashpicku, kde nejsou vidět obrázky z papirove-modely. A tady tu galerii používá skoro každej.
Zase s https se budou moci používat i jiné galerie a zdroje.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Horas píše:Blbý je, že bez toho nemůžu převést fórum na https. Dopadlo by to jako na cashpicku, kde nejsou vidět obrázky z papirove-modely. A tady tu galerii používá skoro každej.
Zase s https se budou moci používat i jiné galerie a zdroje.
Aby se mi začaly znovu zobrazovat odkazové fotky z grafika musel jsem udělat tyto kroky v nastavení prohlížeče:

Mne pomohla rada od Roberta v Chrome:
Nastavenie
Ochrana súkromia
Nastavenie webu
Ďalšie nastavenia webu
Nezabezpečený obsah
Môže zobrazovať nezabezpečený obsah Povoliť
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ano to pomůže, ale z principu je to špatně.
Bylo by dobré přesvědčit správce papirove-modely.cz aby on přešel na zabezpečený provoz. pak by bylo vše v pohodě.
Pokud ho ještě nikdo kvůli tomu nekontaktoval, můžu to zkusit.

Štefan
Zdeněk-TEO píše:
Aby se mi začaly znovu zobrazovat odkazové fotky z grafika musel jsem udělat tyto kroky v nastavení prohlížeče:

Mne pomohla rada od Roberta v Chrome:
Nastavenie
Ochrana súkromia
Nastavenie webu
Ďalšie nastavenia webu
Nezabezpečený obsah
Môže zobrazovať nezabezpečený obsah Povoliť
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Horas »

Nafe_CZ píše:Ano to pomůže, ale z principu je to špatně.
Bylo by dobré přesvědčit správce papirove-modely.cz aby on přešel na zabezpečený provoz. pak by bylo vše v pohodě.
Pokud ho ještě nikdo kvůli tomu nekontaktoval, můžu to zkusit.

Štefan
Přesně tak, Jestli na něj máš nějaký kontakt, tak mu, prosím napiš. Ta oprava certifikátu je na pár minut a ani to nemusí dělat sám, stačí, když napíše svému hostingu, oni to tam udělají za něj.

O víkendu jsem to moc neřešil, teď mu chci napsat na to info@papirove-modely a ještě ho zkusím kontaktovat přes jeho hosting.
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Horas »

Ahoj, převedl jsem fórum na rychlejší server, upgradoval ho na nejnovější verzi phpBB. Z hostingu mi bylo řečeno, že jsou na server skutečně aplikovaná omezení, ale že je teď vypnou a chyby přestanou.
Kdyby se vám stránky blbě zobrazovaly, je to proto, že se vám nenačetly styly a máte starou verzi stylů. Takže dejte Ctrl+F5, aby se vám stránka obnovila. Až vypnou ta omezení, tak se to spraví samo.

Teď už chybí jen převést server na https, ale na to je třeba čekat, až se převedou papirove-modely.

A pak ještě trochu upravím vzhled fóra a přidám pár funkcí, jako je posílání obrázků přímo k příspěvku jako přílohu bez nahrávání na cizí server.
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Horas »

Ahoj, přidal jsem možnost přidávat k odpovědi i obrázky. Je to možné pomocí formuláře "Přílohy" pod příspěvkem. Obrázky se nahrají sem na server a zobrazí se pod příspěvkem jako náhled, který odkazuje na celý obrázek. Je možné je vkládat i do textu.

Povoleno je maximálně 10 obrázků na příspěvek, maximální rozměry jsou 1000x1000 pixelů a velikost 256kB. Fórum jim asi trochu zhorší kvalitu (je tam nastaveno 85% kvalita jpeg). Místa na serveru je (zatím) dost, takže klidně je můžete uploadovat. Berte to jako další možnost, já asi budu používat dál papirove-modely.cz, protože tam mám pěkné portfolio, ale pro fotky, které úplně nesouvisí s modely budu používat tyhle přílohy.

Jako první obrázek sem vkládám obrázek, jak vkládat obrázky :D :
Přílohy
priloha.png
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Lukáš »

Právem ti patří velký dík, že ses do toho pustil.
BTW: Nevím, do čí kompetence to patří, ale bude-li třeba zase sbírka na provoz fóra, bude mi ctí přispět.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Nafe_CZ »

Horas píše: pon 5.2.2024 9:31 Přesně tak, Jestli na něj máš nějaký kontakt, tak mu, prosím napiš. Ta oprava certifikátu je na pár minut a ani to nemusí dělat sám, stačí, když napíše svému hostingu, oni to tam udělají za něj.

O víkendu jsem to moc neřešil, teď mu chci napsat na to info@papirove-modely a ještě ho zkusím kontaktovat přes jeho hosting.
Upgrade fora se ti suprově povedl. Třeba u mě je to o poznání svižnější.
Pokud se nedostaneš k tomu kontaktovat pana Šroma přes to info, udělám to. Sice se s ním vůbec neznám, ale napsat nebo zavolat mu můžu a zkusit ho přesvědčit. Stačí dát sem vědět.
Ještě jednou díky za tu práci.

Štefan
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Horas »

Díky, kluci. Před chvílí mi napsali z hostingu, že omezení zrušili, takže by fórum mělo být zase rychlé a bez chyb. Zároveň mi přišel e-mail od pana Šorma, že se ten certifikát pokusí vyřešit se svým hostingem, takže je to na dobré cestě.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“