Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Jaký vítěz? Proč vítěz? Vítězi jsou všichni, co se této akce účastnili.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Niraj »

Kolik nás to vůbec lepilo a kolik dolepilo až do konce?
Sorry, ale ještě nejsem ve stavu pročítat 13 komplet stránek ;)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Vojta Č. »

Jak si každej myslí, že to jsou nějaký závody, to je sranda. Soutěživci, tadyto je špatná adresa ;) Tady jde o holý přežití :D

A náhodou, když se na to dívám takhle poránu, tak to nevypadá tak zle, jak jsem v ty čtvrt na čtyři ráno čekal :) Ne že by to teda byla výstavní extraliga, ale hezkej kostelíček to je, na to, že je retušovanej zbytkem barvy z úplně jinýho modelu.

Škoda těch neukončenejch říms na přístavku, a kdyby chtěl Ondra někoho, kdo mu přečte psanej návod před vydáním, tak se dobrovolně nabízím. Tady měl někdo dost slabou chvilku :) Přeházený slova tak, že to chvílema trochu ztrácí smysl :)
Jinak to bylo fajn lepení, a díky spolubojovníkům :)
Uživatelský avatar
lmar2201
Příspěvky: 80
Registrován: sob 7.4.2012 10:29
Bydliště: Plzeň

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od lmar2201 »

Já napočítal 21 modelářů a 14 dokončených kostelů.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Aki »

tak ať každej, kdo dolepil, udělá čárku, já dělám první :)
jak jsem tak koukal na fotky, podle nich by se nejlepší kousek vybíral asi hodně těžko, prakticky všechny kosletíky na nich vypadaj hodně slušně, Ondra bude mít těžkou práci :) opravdu objektivně by to šlo posoudit asi jedině skrz vlastní oko někde na výstavě... :)

ad Vojta Č. já se u těch návodů taky občas zasměju, ale tady jsem do psanýho ani nenakouknul, nebylo to potřeba :)
zapomenutý trojúhelníčky na římsy naštěstí není problém lehce vyrobit...
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od pahejl69 »

Ahoj Lepiči
Přemýšlel jsem jak vaší práci ocenit ;)
Takže každý účastník dostane pamětní list v podobě zatím nepublikovaného modelu Kostela svatého Jakuba Většího ve Vroutku.
Ti kteří model dokončili dostanou pár modelů navíc ;)
Ten který bude vybrán vyhlašovatelem Tomášem B. dostane knihu "Práce jako na kostele" a nějakou drobnost navíc ;)
Za mne vysoká účast :o na startu 21 patlalů a dokončeno min. 2/3 modelů takže jste mi udělali radost a doufám že tato úmorná práce pro vás nebyla úplně straceným časem. Ahoj u příštího ročníku :) mějte se hezky a prosím pošlete mi své adresy na: ondrahejl@seznam.cz

PS:omlouvám se za psané návody v tomto směru jsem si vědom svého neumění :oops:
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Niraj »

Jojo, bylo to o přežití. A to jsem si na začátku říkal, že kdyby se jo dařilo, tak bych pěkně vše ještě doretušoval (to splněno tak z 95% na konci už jsem to musel nechat plavat), spíchnul i křížek a překvapil ostatní krajinkou :lol: - já blázen.
(i když pár takových borců tu je, ale já mezi ně rozhodně nepatřím)

Ondroj musím model pochválit, ta přesnost s jakou vše sedí. Chyb v návodu jsem si nevšimnul (nebyl čas a vše bylo jasný). A chybějící zakončení říms ... jo říkal jsem si, že je tam nějaké díra pro kuny, že by to chtělo asi něčím zaslepit.
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od katondre »

Tak já vím, že vízězi jsme všichni a jsem ráda, že jsem to sama dokončila. Měla jsem i slabou chvilku, že to vzdám, ale nedala jsem se. Jak tak na ten kostelík koukám s odpočinutýma očima, tak má mnoho chyb, přiznávám, z fotek to ani není tolik poznat, ale kostelík má krásnou světlou barvu, takže trochu špinavé to je o retuše, střecha je taková zvláštně přilepená, ty střešní okýnka jsem pak odflákla, no prostě na výstavu to není si myslím, ale ráda si kostelík někde vystavím doma, protože se mi líbí a z dálky vypadá moooc pěkně :)
Ten den jsem si užila, ztráta času to nebyla a už se těším na další ročník.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Prosím prosím, ještě stopku ne, na dráze je stále ještě jeden kůň, tedy spíš slimák

13:00
28. hodina
Po obědě jsem k tomu nachvilku zase zasedl
Obrázek

Bohužel je třeba koupit nové topné těleso, takže zachvil vyrazíme do terénu, ale vidím to na dokončení modelu dnes večer!
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak jsem to vlákno proklikal a starty a konce vypadají takhle:
Lepič/start/cíl
Aki 0:00 21:55
Pavel Pejša 0:15 2:45
mumodeanel 6:00 0:48
kaktusak 6:00 22:00
Niraj 6:01 5:59
Michal Traj 6:10 0:45
lukše 6:10 1:25
bedatruhlar 6:30 17:00
yvan 7:00 15:50
Tomáš S. 7:29 3:00
Udo40 8:15 DNF 23:10
katondre 8:45 1:34
Víťa 8:45 ???
Zdeněk Krčmář 9:00 DNF 23:30
Jirka Z. 8:51 ???
Vojta Č. 8:27 3:10
Lesy 9:44 DNF 3:15
kpt.Budha 10:09 DNF 22:54
Modras 0:00 22:45
AmatER 9:40 21:45
lmar2201 12:30 ???

Bral jsem první a poslední příspěvek, snad mi někdo neutek. DNF znamená Did Not Finish (nedokončil, bráno vzhledem k termínu), hodina je u posledního příspěvku, kde to přiznal.

Takže to máme 21 na startu, 4 nedolepili v termínu, 3 se ztratili cestou, 14 kostelů dokončeno, což jsou slušné 2/3. Pavel Pejša ulil start, tak mu to do 24 hodin taky nevychází, ale nebudeme z toho dělat kovbojku (jestli spal nebo si nějak dotáhl ten hendikep je jeho problém) ;).

Velkej respekt všem zúčastněným bez rozdílu.
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od lukše »

Také jsem si tuto akci užil a už se těším na příští ročník, ztracený čas to pro mě rozhodně nebyl i přes to, že jsem na modelu pracoval vpodstatě celý den(a skoro celou noc), ale jsem rád že jsem model dokončil.
PS: práce na terénu zahájeny
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od yvan »

Slíbené slušnější fotky. Křížek bude leda do Brna, nakolik už sem jeden dělal a trvalo mi to málem déle, než ten kostel. Chybám sem se nevyhnul, díry u římsy bych za normálních okolností asi něčím přelepil. Na viděnou snad v Brně.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Díky za organizaci, bavilo mě to. Gratuluju všem k dokončení a za rok zase u stolů.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

15:00
30. hodin :shock:

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Tomáš S. »

Také přikládám lepší fotky + příkec. 8-)

Docela jsem si to užil - ty 2 přesuny (jeden kratší dopoledne, a pak na jeden na celé odpoledne až do večera) :lol: . Ovšem s modelem nejsem moc spokojen, jistě, je mi trochu hloupé vymlouvat se na čas, když to někteří zvládli za méně než polovinu mého času, ale musím tuto výmluvu použít. Myslím že kdybych lepil volně, zvládnul bych to lépe - ale tak to asi všichni co jsme to tu lepili... 8-)

Dneska jsem model ještě trochu "popravil", ale moc tomu pomoct už nejde. Jako nejnáročnější operace na modelu hodnotím, připlácnutí celku na podstavec (tehdy se mi zdeformoval levý, celkem pěkně slepený, přístavek) a ještě slepení těch trojúhelníkových říms :roll: .

Do budoucna plánuju udělat okolo kostelíka lehký travnatý posyp (tady bych se zeptal jestli má kostel základy zatravněné nebo ne, pokud někdo poradí budu vděčný ;) ), který by zakryl můj boj s přilepením kostela na podložku :oops: . Dále bych si chtěl udělat větší, "upomínkový" podstavec do kterého by se dal nynější i s kostelem vsunout. Bylo by na něm něco jako "Kostel sv. Jakuba - Kasejovice, 4.ročník 24hodinovky" a na spodku by byly údaje jako čas stavby, měřítko, autor, datum stavby... Uvidíme ale jak se mi bude chtít :idea: .

Nyní už teda ty fotky :) :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A pak tu mám ještě 3 malé detajly:

Obrázek Obrázek Obrázek

Co se týče příštího roku, rád bych se zúčasnil znova. Jenže bych si představoval něco "lepšího" než kostel, pokud by vás zajímalo co bych si jiného představoval, tak třeba takový bunkr z československého pohraničního opevnění. Jasně žádný zatím nakreslený není, ale zas by na to byl celý příští rok... :) - kdyby někdo chtěl, tak tuším, že doma mám něco na Stachelberg. 8-) ;) Takže jaký je na tento nápad váš názor?
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne čtv 27.12.2012 20:19, celkem upraveno 1 x.
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Kostel sv. Jakuba - Kasejovice / OH / 1:150 / 24hodinovk

Příspěvek od Lesy »

Byla to super akce, pěkně se to stavělo. Krásná oslava svátků......
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“