Karosa C734 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Karosa C734 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Příspěvek od Waclaf »

Gratuluji k dokončení modelu. Autorského modelu :!:
Celkově se mi to moc líbí.

Jen mi trochu přijde škoda těch koncových světel. Připadají mi moc vystouplá, a jsou v "jednom kuse". Co takhle se inspirovat ze šmikajdy mistra Antonického od MG? Vím na vlastní kůži, že je to piplačka s osmi titěrnými obdélníčky, z nichž každý se retušuje extra a jinou barvou, ale výsledek pak vypadá lépe. ;)
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Re: Karosa C734 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Příspěvek od Vojtik »

Nebo to zkusit alá modely Easy Works - prostě podlepit silnějším papírem a zaretušovat. Taky to pak nevypadá špatně.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa C734 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Příspěvek od Venca 21 »

Waclaf: Tak já jsem se inspiroval šmikajdou od mistra MA, ale ještě tou původní, hnědou LC735 z Ábíčka. V době, kdy jsem pracoval na svém první modelu tvořeném na PC - Karosa B732, ještě současné Karosy LC735 a C734 od MG nebyly, byly jen eŠky a RTO. No a já jsem chtěl, aby se moje Karosy co nejvíce graficky podobaly těmto modelům, aby vedle sebe na poličce pěkně ladily, ale zároveň jsem nechtěl vše úplně kopírovat, abych si zachoval svůj vlastní styl. Zadní světla jsem udělal takhle, a až poté přišla na svět nová verze LC735 od MG, kde jsou ta světla vypiplanější. Také jsem zvažoval, jestli to ještě nepředělám, ale nakonec jsem si řekl, že nebudu nic kopírovat a že si ponechám svůj rukopis. Je pravda, že ta světla vypadají trochu vystouplejší, částečně to tak je a částečně je to zkreslené fotkou, která to vytáhne víc, než je to v reálu. Ale když jsem teď zkoumal fotky skutečné Karosy, tak musím uznat, že by ty světla měla být o trošku placatější.

Tady jsem udělal ještě dvě detailní snímky, jinak ta síla zadního světla je 1 mm, tzn. v reálu by to bylo 43 mm, což mi přijde celkem v pohodě, ale možná by bylo opravdu lepší je udělat jen pomocí podlepení dílu.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa C734 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Příspěvek od AmatER »

43 mm to určitě tlusté není, max. 25. Zkusím zítra přeměřit, jestli něco hranatýho na dvorku najdu.
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“