SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od mulda »

Můj první, vážněji braný model, kterým bych chtěl začít cestu papírového modelářství. Můj (v podstatě) první příspěvek zde na fóru, kterým snad neurazím. Prvně používaný skalpel i kruhový řezač od Olfy.

Vlastní model je znám nejspíš každému a díky pročítání starého fóra jsem narazil i na vlákna stejného modelu jak z ABC tak i od Modeliku, který je propracovanější a tak jsem se mu chtěl co nejvíce podobat. :oops:

Tak mi držte palce :roll:

Zde obligátní (jak jsem vypozoroval) origo:

Obrázek

A zde již mé první rádoby bombírované kolo,ke kterému jsem přidal vlastní nýty,vlastní vzorek (no vlastní,naskenoval jsem si vzorek z modelu Greif od GPM a upravil si v programu pro potřebu svou), vyříznutí černých částí (zbytečné myslím si),první retuše a přebarvení pneumatik (nepovedené).

Obrázek

Do budoucna se mi snad povede lépe a to osmé kolo nebo rezerva už snad bude uspokojující... :?
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Tvoje entrée nevypadá vůbec špatně. Ať se daří dál.
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od mulda »

Děkuji pěkně. Teď dělám akorát na kolech tak se mi to táhne. A fota také snad budou v lepších kvalitách. :oops:
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od mulda »

Jde to pomaloučku a kola mi dávají zabrat daleko více než jsem čekal :? . Většinu dílů mám již zkompletovaných jen bez retuše a tak sem prozatím hodím jen "nejtky", které jsem mikrotužkou vykroutil z přebývajícího dílu . Teď po svátcích se to snad hnekupředu .

Obrázek Obrázek
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od mulda »

Tak jsem se po dlouhé době taky dostal k lepení i focení a tak jsem nafotil další průběh stavby/ičky. Na uvedených snímcích bych shrnul to, že se celkem snažím, ale opravdu je co zlepšovat. Největším problémem pro mne bylo vymodelování bombírovaných kol a to přisuzuji jak mému prvnímu pokusu, tak i faktu, že v originální vystřihovánce to pan Badalec vyřešil ostrým ohybem a já se rozhodl mít to kulaté. Což kvůli většímu výřezu na boku pneumatik byl pro mne problém. S výsledkem spokojený nejsem a to ani s následující retuší, která mi udělala bublinky :oops: . Pro mě z toho plyne, že na polské modely ještě nejsem připravený a musím se to naučit pořádně na abíčkových modelech. A taky nastřádat spoustu trpělivosti :).

Za každé postřehy budu vděčný.

Zde už fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na první fotce je vidět vyříznutí otvorů na discích, pod kterými jsem to nabarvil stejnou barvou a na fotce druhé je pak vidět první kolo,kde jsem to naopak jen začernil. Usoudil jsem, že ta černá byla zbytečná.
Co se týče poslední fotky je tam krásně vidět má mladická nešikovnost v podobě přehnaného množství "vteřiňáku" na levém nejbližším kole.

Po kolech si dám tak pět dní pauzičku a vrhnu se na vršek :) .
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

tohle je ovšem paráda...jseš zbytečně skromnej,s takovou by si poláka v pohodě zvládl ;)
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od mulda »

Díky Pido...můj osobní názor však je, že tenhle model dopadne jako Richard Gere....jako celek to nebude úplně ošklivý a špatný,ale jeho jednotlivý části nebudou tak dokonalý (u něj nos, oči atd. no a u modelu retuš, geometrie atd ). za toto přirovnání vděčím své druhé polovičce :) :shock: .

Zde menší pokrok, který není nikterak velký kvůli nemoci :( .

Obrázek Obrázek

Ty záklopky jsou děsný,protože jsem je !!! dvakrát !!! (já blbec) přelepoval a už jsem nebyl schopen je dát do kupy :oops: .
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od Michal K. »

Náhodou je to dobrý ;) Ještě mám v živé paměti jak jsem se to kdysi snažil slepit. Slepil, akorát při pohledu ze předu to bylo nějaký divný, tak jsem to vyhodil :? Ty to zvládneš určitě lépe.
HAAL.70
Příspěvky: 71
Registrován: ned 5.2.2012 2:24
Bydliště: doma

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od HAAL.70 »

Nemam jí,sháním jí.Krásnej model a Ty jedeš moc pěkně.
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od mulda »

Michal K.:Díky Ti. Já si to taky pamatuji jako včera když mi táta kupoval Vylodění a já ho tenkrát dost zprznil :D.
HAAL.70:Díky i Tobě. Já ji měl dvakrát, ale jak jsem psal tenkrát jsem ji dost odfláknul. Teď si stavbu docela užívám, jen mě zarazilo pár problémů (ať už moje nezručnost nebo i nepřesnosti v modelu).

Teď už takový mini postup. Při stavbě jsem se rozhodl udělat otevřené poklopy a hledáčky periskopů (alespoň doufám že to jsou periskopy :oops: ), ze kterých jsem sice na rozpacích z jistě nepřesných měřítkových či realistických detailů, ale esteticky mi to nepřijde až tak mimo. Dále jsem zklamaný ze svých uspěchaných chyb které jsou vidět na každém koutku modelu, ale když už jsem se do toho pustil, byla by škoda to teď vzdát ne 8-) .

Dodělal jsem tedy jen věž a zbytek detailů s nárazníkem dodělám snad už na další zátah, abych se mohl pustit do něčeho dalšího.
Zde už fotky (omluvte přeexponování pár ploch na modelu).

Obrázek Obrázek Obrázek
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od mulda »

Omlouvám se za mou dlouhou neaktivitu, ale znáte to, spousta práce jinde. Zbývala mi už jen drobotina, výfuky a ještě jsem přidělal nějaké jiné detaily, které jsem okoukal od plastových verzí. Spoustu jsem toho vynechal a třeba se k tomu vrátím, ale teď modýlek odložím. Snažil jsem se alespoň na oko a neříkám, že výsledek je dokonalý. Ale jako celek to snad nepůsobí tak špatně a snad i neurazí. Díky modelu jsem zjistil, že musím zapracovat na své čistotě a trpělivosti. Tak rád bych si už postavil nějakého poláka, ale zatím musím vyčkat. :(

Zde už pár fotek postupu "antény" a pár finálovek.
Obrázek Obrázek Obrázek

zde si jistě všimnete mé šílené retuše, kterou dám do kupy v brzké době
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Více fotek asi netřeba... děkuji všem za každé shlédnutí vlákna. ;)
Uživatelský avatar
FrantaP
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28.2.2013 7:08
Bydliště: Mělník

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od FrantaP »

Já myslim že na model z ABC velice slušně postaveno.Tam co máš otevřené ty poklopy jsi to měl barvit na černo.Na polskej model se klidně vrhni vyber si něco méně kompolikovanýho něco co už tu někdo stavěl at máš možnost porovnávat a kde čerpat rady ;)
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od mulda »

Díky za kompliment ;) . Co se týče té barvy tak původně jsem to měl v barvě pískové jako celý model, ale podle toho plasťáku co jsem se díval to měl bílé. Teď jsem projel znovu net a tam některé to mají bílé, některé tmavé i v barvě kamufláže. Jsem zmaten :o :D . Nebo jsi myslel čistě ten vnitřek pod poklopy?
Uživatelský avatar
FrantaP
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28.2.2013 7:08
Bydliště: Mělník

Re: SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32

Příspěvek od FrantaP »

Ano myslel jsem tu část pod poklopy samozřejmě má interier světlou barvu ale když tam žádnej není tak je podle mě lepší černá barva jako že tam je jen díra takovej náznak ;)
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re:SdKfz 234/2 Puma / ABC - Vylodění, L. Badalec / 1:32 - HO

Příspěvek od mulda »

Dobrá tedy díky za postřeh... Brzy to začerním. Na interiér jsem ještě příliš neohrabaný :)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“