Vaše představa......

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
kpt.Budha
Příspěvky: 72
Registrován: sob 21.1.2012 7:57

Re: Vaše představa......

Příspěvek od kpt.Budha »

Obrázek
řiditelné obě zadní nápravy, 26 metrů, na přetěžovanou linku 143 ideální :D
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše představa......

Příspěvek od AmatER »

Phileas. Jedna z těch divných věcí, co stojí šílený prachy jako tramvaj a má užitek někde mezi klasickým autobusem a trolejbusem. Spíš móda a designerský výstřelek, nemající žádný přídavný užitek z dopravního systému.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Vaše představa......

Příspěvek od Zrzek »

To říkám - jakýkoliv posun tímto směrem v Práglu je sebevražda.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Vaše představa......

Příspěvek od Kuba78 »

ty kraso.. predstava jak se TOHLE pokousi predjet nejaky svatecni ridic s Fobii.. jima mne hruza. Jak tohle sakra dostane homologaci na nase silnice? myslel sem ze maximalni pripustna delka bezne jizdni soupravy je neco kolem 22 metru, tohle je dlouhy jak tejden..
nejsem prebornikem pres MHD (pri moji kvalifikovanosti dve jizdy metrem a jedna autobusem rocne se neni cemu divit) ale myslel sem ze tyhle silnicni vlaky jezdi pouze ve vyhrazenych pruzich na delsi vzdalenosti a tam kde se nezataci nebo minimalne. aspon tak sem to videl v jinych evropskych i mimoevropskych mestech. Provozovat tohle kuprikladu v praze je silenost.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Vaše představa......

Příspěvek od JoseFxx »

Vyhláška počítá pouze s kloubovým dvoučlánkovým autobusem či trolejbusem o délce 18,75m.
Délku 22,00m může mít jen souprava s dvěma přívěsy nebo s navěsem a nebo jedním přívěsem.
Nejdelší souprava kterou můžeme na silnici potkat je souprava tramvají nebo kloubové tramvaje o délce 40,00m a to včetně spřáhel.
Vše ostatní musí žádat o vyjímku.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Vaše představa......

Příspěvek od Schumy.0003 »

Kluci, kdo dostane tyto dvoukoubáky a ujede s tím 1000km bez nehody, je frajer.... Když koukám na ty řidiče v praze, tak tam bych to nedal asi nikomu....

Nějaká videa.

http://www.youtube.com/watch?v=E17xkdKw-hs" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... Qg2PGdBPsA" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Re: Vaše představa......

Příspěvek od Vojtik »

JoseFxx píše:Nejdelší souprava kterou můžeme na silnici potkat je souprava tramvají nebo kloubové tramvaje o délce 40,00m a to včetně spřáhel.
Na popud Dopravního podniku města Brna (který provozuje šílenosti jako Vario LF1+vlek+T3 a Vario LF2+Vario LF2) byla tato hranice upravena na 60 metrů.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Vaše představa......

Příspěvek od JoseFxx »

Vojtík: Počítám, že Brno má speciální vyjímku.

Schumy: V Práglu dvoukloubáky jezdit nebudou.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Vaše představa......

Příspěvek od Schumy.0003 »

Kluci, zeptal jsem se na vaší představu, neee jestly bude jezdit dvoukloubák v praze, stejně by to bylo škoda do prahy........
Prostě mám rád tyto autobusy, a fantasie se meze nekladou.....
kpt.Budha
Příspěvky: 72
Registrován: sob 21.1.2012 7:57

Re: Vaše představa......

Příspěvek od kpt.Budha »

AmatER píše:Phileas. Jedna z těch divných věcí, co stojí šílený prachy jako tramvaj a má užitek někde mezi klasickým autobusem a trolejbusem. Spíš móda a designerský výstřelek, nemající žádný přídavný užitek z dopravního systému.
Souhlasím, jen jsem to sem chtěl dát jako další příklad dvoukloubáku. Cenu si u tohohle vozidla ani nechci představovat, stylem konstrukce je to spíše letadlo než autobus - hliníková kostra, na tom kompozity...myslím dokonce, že mi říkali, že na tom spolupracovali lidé od Fokkera. Ale když jsem byl na lince, kde tohle dávají dohromady, docela jsem zíral...trochu se to vymyká zažitým zkušenostem z Karosy :D Taky si myslím, že se to na standardní dopravu nepoužívá, spíš jen jako tramvaj ve vyhrazeném pruhu - dokonce by to mělo umět i bezpilotní provoz...prostě perlička :-)
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Re: Vaše představa......

Příspěvek od Vojtik »

JoseFxx píše:Vojtík: Počítám, že Brno má speciální vyjímku.
V srpnu 2009 byla schválena novela, která maximální délku tramvajové soupravy změnila na 65 metrů. Novela nabyla účinnosti 15. září 2009.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“