Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

Jak jsem sliboval, už mně přestalo bavit přemalovávat cizí letadla, tak jsem po nějaké době shánění podkladů začal na vlastním modelu. Vzhledem k tomu že modelů čs.letectva na trhu není mnoho, rozhodl jsem se pro stavbu jednoho z nich. Již mám hotový 1. model, který mi ukázal že se ubírám správnou cestou když všechny díly zatím nahrubo sedí jak mají. Druhá stavba se bude věnovat bílé čistostavbě s dotvořením interiéru, podvozků, motoru a dalších detailů.. Prozradím že tento model ještě nebyl nikdy zpracován a bude v klasickém měřítku 1:33 aby zapadl do modelů z Polska. Postupně budu rozšiřovat dle vašich přání o další modely jak Českého tak i Slovenského letectva tak klidně piště přání co by jste si chtěli postavit. Vaše tipy co stavím teď a doufám že do konce roku bude k dispozici pište do diskuze.
Naposledy upravil(a) agostini dne úte 4.12.2012 10:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Nové letadlo -vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Vojta Č. »

Ehm... jak je v kraji zvykem říkat:
Pictures or it did not happen!
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové letadlo -vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

no, původně jsem chtěl nějaký přiložit ale to by asi bylo moc jednoduché :-), ale když jinak nedáte tak aspoň malý náhled

Obrázek
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: Nové letadlo -vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od jirikaminek »

Řek bych, že je to ocas L-39?
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Nové letadlo -vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Tomys »

Tu už dělá ing.Špendlik, takže dle nápovědy by to by neměla. Tudíž 159?
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové letadlo -vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

vždyť jsem říkal že to bude s obrázkem moc jednoduché :-). Pravdu má Tomys takže měním název tématu a doufám že průběžně budu přispívat novými informacemi a posílám malý náhled jak to vypadá s 1. hrubou stavbou bez jakýchkoli detailů

Obrázek

je již v měřítku 1:33 a celkem mě překvapilo jaký to je macek :-)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Nové letadlo -vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Tomys »

Tak to je super. Nechceš se spojit s některým s vydavatelů nebo konstruktérů aby ste to vymazlili? Skokeš má vzorky barev, laser rezačku a kontakt na kabinky. Doktore umí letadla i když tvrdil ze.dlouho žádné dělat nechce....Ale...
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Vojta Č. »

Mhmmm, dobře to vypadá (i bez jakýchkoliv detailů) :D
Holt nový tryskáče jsou velký a měřítko je měřítko. 15 metrů je půlmetr na modelu, tak to někde musí bejt vidět. Držím palce.

edit:
Tome, nech ho dělat, netlač ho nikam, je gramotnej a svéprávnej... Uvidíme.
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

díky, teď mně čeká dost práce kdy musím poupravit v PC některé detaily a poladit paneláž. Potom budu ladit detaily jako interiér, podvozky a možná když se podaří tak bude i motor :-)
vzorník barev mám, stejně jako nějaké fotky ale chybí mi detaily interiéru a nevím co se skrývá třeba pod zadním krytem za pilotem. Vím že za sedačkou je rádio a pod tím krytem nějaká elektronika ale nevím co přesně - když bych to měl otevřít tak nevím co pod to nacpat :-(.
Až budu mít vyladěné detaily tak uvidím co s modelem dále a hlavně jak moc to bude sestavitelné :-)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Tomys »

Tak nepospichej. Určitě se nenech tlačit koncem roku. Jo Vojto máš pravdu. To byla reakce z nadšení že se do Alcy konečně nekdo pustil.
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

já když mám daný nějaký cíl tak mi ta práce jde líp. Nechci to uspěchat a dokud nebudu spokojený tak model ven nepůjde. Můj předpoklad je že by měl být hotový do konce roku ale záleží na tom jak rychle půjdou všechny práce. Jak budu mít nějaké detaily, pošlu update :-)
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od jarek »

Lobuju za skokeše..
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od agostini »

bohužel nevím co je skokeš. Co se týče zbarvení tak u jednomístné verze je pracovní letoun s označením 6066, u dvoumístné 6067. Pokud by jste měli vlastní návrhy, pošlete foto a zkusím s tím něco udělat. Jinak během víkendu bude hotov prototyp kokpitu jednomístné verze tak sem potom hodím nějaké foto.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Tomys »

Jak psal Vojta. Dělej to po svém. Skokeš je Pavel Skokan, autor modelů. Sem tam letadlo načmárá. Naposledy Sptfira. Jenže je vytížený, taklže by to s ním bylo stejně na dlouho. Asi.
Každopádně tento konkrétní kus je gut. Myslím že není co řešit. Atraktivní zbarvení.
Takže se nerozptiluj našima řečičkama.
Pavel Skokan
Příspěvky: 147
Registrován: pon 23.1.2012 18:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-159 ALCA - vlastní model 1:33 - projekt

Příspěvek od Pavel Skokan »

No ale vzhledem k tomu, že Skokeš 7 let v Aeru Vodochody pracoval jako konstruktér a má tedy na Alcu vše potřebné, tak až si to pán v klidu dodělá, rád mu příští rok pomůžu to dotunit.Stačí mi bílí zkušební model ve 2 a 3D formě.
Takže i když je vytížený, nebrání se tomu se na tomto projektu také podílet. Pokud bude mít pán zájem mi to pak na chvilku půjčit na hraní. ;)
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“