Seznamka aneb nováčci a modeláři

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Kowalsky
Příspěvky: 3
Registrován: sob 1.12.2012 13:37

Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od Kowalsky »

Dobrý den,dovolte abych se představil.Jmenuji se Jan Čapek,je mi 41 let mám 2 děti a bydlím ve Chvaleticích v Pardubickém kraji.Nejsem až tak začínající modelář ale dosud jsem stavěl spíš letadla.Papírové modely znám a mnoho jsem jich postavil ještě na škole z ABC a později pro syna sem tam nějakej hrad.Lodě se mi vždy zamlouvali víc ale neměl sem čas a ani odvahu se do něčeho pustit.Nýní již 3 den pročítám na foru vše co se týká stavby lodí a zjišťuji že to zas tak hrozné není,měřeno ovšem pohledem modeláře.Proto jsem se rozhod se zde zaregistrovat a s vaší pomocí se pustit do práce.Pro začátek jsem si vybral dvě lodě IJN SENDAI 1:200 a IJN SHIRATSUYU od GPM.Ještě k tomu proč jsem založil nové téma,jsem registrovám na několika jiných forech(letadla,tanky,internet hry,atd) a všude je většinou možnost se trochu uvést zde jsem nic takového nenašel nebo sem to přehlédl.Tak jako jinde jste jistě komunita která spolu spolupracuje a někteří se jistě znáte osobně,tak i já bych časem chtěl mezi vás zapadnou.Možná že je tu někdo kdo bydlí nedaleko a může mi být nápomocen v mích začátcích s touto technikou modelaření.Děkuji všem za odpovědi.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od Tomys »

Tady se člověk uvede většinou s modelem. Vítej tedy. No a myslím že na rozjezd model sis vzal dost veliké sousto. TAk měj pevnou ruku a kvalitní zrak.
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 849
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od numi »

Vitej Honzo a poslal jsem ti odkazy na něco lehčího i když není problém s tím že si koupíš uvedené modely.
Kowalsky
Příspěvky: 3
Registrován: sob 1.12.2012 13:37

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od Kowalsky »

Díky všem za reakci na úvod.Modely které jsem uvedl jsem ještě nekoupil chtěl jsem počkat na nějakou radu.Docela se mi líbí lodě z WWI jek torpédovky tak bitevky.Tady pár návrhů NOVIK, SMS HELGOLAND,QUATRO ,LA HOCHE,SHIKISHIMA,Petr Velikij 1897,Admiral Uszakow
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1638
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od JoskaM »

Také vítám,

PS - kde je to vlákno co zakládal Schumi? - to bylo na starém??
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od Tomys »

Ty jo, nwm...
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od Venca 21 »

JoskaM píše:Také vítám,

PS - kde je to vlákno co zakládal Schumi? - to bylo na starém??
Zrovna nedavno jsem to vlákno hledal, "Abychom se všichni poznali" nebo tak nějak podobně se to jmenovalo. Na starém fóru to určitě nebylo, také je mi divné, kam zmizelo. :?:
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od Standa F. »

I když si to vyloženě neuvědomuji, je možné, že jsem ho už dříve smazal. Vlákna v Obecné d. podléhají běžnému úklidu a pokud vlákno leží víc jak půl roku ladem, je v této sekci smazáno nebo šoupnuto do Karantény, kde taky časem zmizí. Až na výjimky, které mohou být časem opět životaschopné.

Pokud toužíte opět udělat seznamovací vlákno, nic vám nebrání. Ale bylo to takové liché - je tady přes 1000 registrovaných a v tom vlákně se představilo kolik lidí - sedm? Lepší je se seznámit prostřednictvím zde prezentované stavby a následně na akcích ;).
Kowalsky
Příspěvky: 3
Registrován: sob 1.12.2012 13:37

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od Kowalsky »

Prosím jaké zkušenosti máte s dodáváním modelů od WAK,Modelik pl a GPM.Mám u nich připravéné objednávky asi za 4000kč,tak bych rád věděl jesli když to zaplatím kdy to dojde.Jo a taky mám to platit zlotýma nebo EU,někde mají dokonce možnost Kč.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od Alfik »

Jak řekl klasik,,V Polsku se plotí zlotem" :lol:
Já bych asi volil sběrku přes Numiho,ale tu jsi právě prošvihl,tak příště.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od Tomys »

A proc to neobjednas pres české e-shopy?
mkzvk
Příspěvky: 42
Registrován: pát 20.1.2012 22:35

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od mkzvk »

Má zkušenost s GPM je taková, že vždy vše po zaplacení dorazilo a to docela rychle. GPM se bát nemusíš. Já platil přes PayPal, ve zlotých.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: Seznamka aneb nováčci a modeláři

Příspěvek od jirikaminek »

Já mám otestované jak GPM, tak super-hobby.cz. Platím vždy přes PayPal a balíčky mám za tři-čtyři dny doma.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“