Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:? - HOTOVO

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Michal Dostál »

Pereš se s tím moc pěkně, vypadá to fantasticky.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od JoskaM »

Jak jsem psal Tomovi do SZ - ta práce je parádní a má obdivovatele i mimo toto forum.
A zkusete si toho dráčka stáhnout...až ho uvidíte, opravdu je to div divoucí! ten model nemá čísla, je to na 30ti stránkách...prostě obdiv.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Díky, těší mě, že se to líbí i pohledům "náročnějších" modelářů :P , i když já tam vidím ještě dost velké nedostatky - říkam si, že ty textury co drak má to dobře schovávají :lol: .

Jinak ze začátku jsem z té pepakury měl velký respekt, ale dá se to vcelku dobře ;) .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj

Mám špatné zprávy, bohužel. Ta svině gravitace mi ničí draka, vahou křídla se začíná propadat první kloub křídla (v kroužku) a proto vás prosím o radu jak to opravit ;) . Kdybych s tím nic neudělal následovala by asi postupná destrukce draka.

Obrázek

Takže, i když stavba křídla je už skoro u konce pořád zbyly nějaké otvory jak se do křídla (k problémovému kloubu) dostat, ty jsou na obrázku označeny čísly 1, 2 a 3. Jsou k nim přikresleny i dráhy kama by případná repase musela projít, dále upozorním, že otvor "1" má průměr asi 2mm a víc než 5mm neprorvu ani otvory "2" a "3". :roll:

:arrow: První můj nápad byl zpevnit to drátem, ale to je asi nereálné, protože potřebuju vyztužit kloub a ten drát tam (asi) neohnu.

:arrow: Druhá možnost je trochu neobvyklá, ale o to reálnější. Napadlo mě, že bych mohl do kloubu udělat díru a vnitřek zalít plastem z tavné pistole (kloub se mi prohýbá "dovnitř"), díru bych pak přelepil tím samým dílem ve kterém je... Ale mám strach z ušpinění modelu takovými těmi plastovými vlákny a s tím, co relativně horký plast udělá s tiskem a s papírem samotným - asi si to zkusím na nečisto. Na tuto operaci také budu potřebovat nejméně dva lidi, ale to není problém 8-) .

:arrow: Poslední možnost, je kloub "nasílit" přilepením dalších vrstev dílů křídla, ale myslím, že to by bylo pouze dočasné :roll: .

Ani jedna z těchto možností zatím nebyla uskutečněna, a tak vás prosím o vyjádření se k těmto možnostem, popřípadě navrhnutí zcela nových ;) .

Pěkný zbytek dne.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Vojta Č. »

No, to není legrace, když sis tam tu kostru nezalepil během díla, ale měla by podle mě vypadat nějak takhle:
Obrázek
Do "náběžné hrany" špejle (ta žlutá čára), v tom kloubu pořádně spojit, aby tam právě kloub nevznikl - přeplátovat, převázat, zalít lepidlem. Nevím, jak je to velké, ale ty špejle by se měly ještě omotat kanclpapírem, aby tu "kost" vyplnily celou. A ještě to zesílit kartonovou výztuhou podle toho modrého patvaru, která by se opřela o tu špejli. Ta by se dala schovat i dodatečně pod vrstvu toho tmavého záhybu za kostí. A počítat s tím, že se ti gravitační problém přesune do místa, označeného zeleným kroužkem. Tam by asi měla navazovat nějaká kostra skrz tělo do druhého křídla.

Ještě teda - že ti tu navrhuju masakrovat tvůj model - nešlo by tu nešťastnou hranu nějak otevřít (skalpelem, z míň pohledový strany, podél tý kosti, aby ses tam s těma výztuhama dostal)?
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Jó kdybych si to uvědomil už při stavbě - nějak jsem si nedokázal představit velikost křídel a tak jsem nějaké výztuhy neplánoval :x .

Jako kdybych s tím modelem nemanipuloval (tím docházelo k "vanglování" křídla a postupnému ničení kloubu) tak by se gravitace projevila až tak za půl roku (odhaduji).

Řešení s žebrama jsem taky zvažoval, problém je ten, že bych je nedokázal udělat ve správné velikosti - díky tvarům draka... A kdybych použil špejle nebo nějakej drát, tak si nejsem jistý jesli bych ho dokázal zafixovat tak aby už křídlo "nevaglovalo" - snad jen kdyby jsem celé křídlo rozřezal...

Proto velmi vážně zvažuji řešení, jako je vyplnit něčím prostor v kloubu, aby se papír neměl kam propadávat.

Další důležitá věc je ta, že draka potřebuji mít "ready" do 20. února pak už ať se klidně prohne - to bych pak po tom termínu klidně i ty křídla odřezal a začal znova :roll: .

Každopádně Vojto díky, možná na něco podobného co navrhuješ přijde také - ještě to musím pořádně zvážit a promyslet...
Dino_CZ(Verča)
Příspěvky: 49
Registrován: pon 20.2.2012 11:58

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Dino_CZ(Verča) »

Ten drak je fakt pěkný. Asi si ho až bude čas taky postavím.
Snad se ti podaří vyřešit ten problém s křídlem co nejlépe.
Držím palce.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj

Problém s gravitací je vyřešen. Použil jsem kus Vojtového řešení a kus mého.
EDIT: Pokoušel jsem se vám to sem napsat, ale myslím, že vám to radši nakreslím 8-) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

To co vydíte na fotkách je nědělní, dopolední stav - momentálně už jsou hotové obě křídla. No, hotové ještě nejsou osazeny ostny, to kvůli manipulaci.

Zatím jsem žádné chyby neznamenal i když pravda, na těch křídlech se zúročilo všechno na co jsem si nedal pozor... Jedinými problémy tak zatím jsou manipulace a focení. S momentálním rozpětím křídel asi 70cm mi už nestačí ani A2 a asi vám brzo ukážu interiér půdy kde model fotím 8-) :lol: .

Zatím se mějte fajně!

Ještě sem pak přihodím řešení problému s gravitací... ;)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Makr »

Ahojte Drakaři :-)
Takže rozpětí při tisku na A4 je až 70 cm?
Já po prohlídnutí tohodle vlákna váhal s tiskem na A3, možná na A2- podle toho, co si v tiskárně na mě vymslí za cenu :-O ...
Líbí se mi, jak se s tim oba perete a i když pan Jozef Kurňa mi připadá velice dobře vychytanej, zvlášť, když si najedu na nějako hranu a ono se mi hned ukáže, na kterou hranu u dalšího dílu navazuje, tak mě trochu odrazuje (kromě ceny za tisk) právě ta nutnost mít při modelaření zapnutý počítač...

Všem držim palce při stavbě, páč, já draky rád....
Ještě by k drakovi mohli urobit nějakou fešnou, ne zbytečně moc oblečenou, pani na osedlání :-))
Martin
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj

Jak jsem psal, přináším řešení problému s gravitací. Není v tom nic složitého:

Obrázek

Jsou tam dvě špejle, které díky tvarům draka drželi křídlo tak jak měly i když jsem je nijak nesvazoval a nepřilepoval. Díky své pružnosti drží křídlo vypnuté tak jak potřebuju. Na konce špejlí jsem dal "placičky" z korku, aby se časem nezačali protlačovat ven, z korku jsou proto, protože jsem ho měl na stole :) . Špejle jsou k sobě svázané, a korkovýma pacičkama pevně uchycené vevnitř křídel. Toť vše... 8-)

ToMakr:
Tak Daishi na svých stránkách píše že to bude mít cca 50x50cm, ale mě metr ukazuje 70cm (měřím to jako rozpětí křídel), možná to je tím, že drak je ve výsledné poloze trochu křivo - tak by se pak mohla šířka trochu poměnit, ale pořád to bude kus nábytku :) .

Tisk na A3 nebo na A2?! :o No tak to teda přeju hodně štěstí :!:

Co se týče pana Kurni, tak věř že si ho po chvilce přímo zamiluješ :twisted: , třeba když v půlce lepení nějakého dílu ke zbytku draka zjistíš, že se tomu ostrému ohybu nevyhneš a pak začneš podle 3D modelu odhadovat, kde by tak mohl být, aby to bylo aspoň trochu přesné 8-) . Nebo také dostat se kamerou k některému dílu je dobrodružství. Samo je to věc názoru, ale já teda dávám přednost číslům...

Co se týče ?jezdkyně?, tak vzhledem k předloze draka asi ne, ale kdyby byla tak by se jí dobře sedělo na drakových ostnech 8-) .
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od štefíno »

Vskutku zajímavý počin =)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Brzdič »

To vypadá naprosto úžasně. :o
Uživatelský avatar
dadavejdr
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 2.2.2012 18:24

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od dadavejdr »

:o Vypadá to fakt dobře. U mě to bude ještě dlouho trvat než se dostanu do fáze, kde jsi ty. :cry:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím

Začnu od začátku... 8-) Poslední týden a půl jsem v podstatě přišel ze školy, najedl se a lepil jsem draka. Byl jsem fakt ve velkém presu a tak jsem musel upustit i od přihazování postupu na fórum v posledních dnech stavby jsem už ani nefotil - už ani nebyla nálada :oops: .
Důležité, ale je, že se mi draka podařilo dotáhnout do konce :!: V tuto chvíli ještě nemám fotky kompletního draka, které bych vám mohl ukázat - je teď na výstavě ve vitríně (když jsem ho dával na starost člověku co ho má do viríny usadit jímala se mě hrůza jestli ho vůbec ještě někdy uvidím :P ) a k nafocení se dostanu, tak ve čtvrtek ;) .

Proto aspoň přikládám to co mám nafocené:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na fotkách, krom různého bordelu 8-) , můžete vidět vystužení nohou drátem. V podstatě draka drží ty dráty, nohy jsou jen "obalené" okolo drátů. Dráty jsou uchyceny na jednom vystuženém žebru v těle draka, viz. fotka:

Obrázek

No, to je zatím tak vše :roll: .

Mějte se fajn!

A abych nezapomněl, mám tu ještě speciální fotku pro Ivana a Béďu 8-) , neb jak vypadá moje lepení "na tupo" :

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj,

tak tu teda mám finální fotky :) .

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Lepší fotky už ze mě asi nevytlučete :) . Návod ještě ladím, každopádně nejpozději po prázdninách by měl být hotov ;) .
Co se týče papírového kameňu, tak ten také až po prázdninách, ale myslím, že drakovi to víc sluší na tomhle.

Mějte se fajně, a v Brně ahoj!
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“