Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:? - HOTOVO

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Jan Koláček »

Vypadá to dost dobře. Palec nahoru.
Akorát vypadá trochu bezzubě :) (nevím, jestli jen blbě nevidím..)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

No jo, čekal jsem kdo si všimne a hned první :) na těchto fotkách ještě nejsou... ;)
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Michal K. »

Moc pěknej model, neokoukanej. Gratuluji k dokončení.
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Lukas »

Opravdu velmi pěkný model, gratuluju k dokončení.... dávej si pozor na Dovahkina (Drakorozeného) či jak se to píše... :lol:
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Michal Traj »

Nádherný.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od JoskaM »

No rozposlal jsem tvůj model několika lidem a mám předat velmi obdivné mručení...fakt paráda!!
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím!

Dovolím si do tohohle zase "šťouchnout" 8-) - aby jste si nemysleli, že tvořím jen ve virtuálním světě. Skoro jsem dodělal kameň, tedy aspoň to co půjde vidět.

Na rozdíl stavby draka se u stavby kameňu muselo rýhovat (pepakura nedělá nic kulatě, ale u draka jsem se rozhodl, že to kulatě udělám :) a sedělo to a taky vypadalo to lépe, u kameňu už bylo rýhování nutné aby kámen nevypadal jako oblázek, jenže ohybové čáry nebo značky pepakura taky neumí, a tak se to musí odhadovat z PC a podle chlopní), což bylo občas opravdu o nervy...
Retuš ještě potřebuje poopravit - ve vztahu k texturám. Na fotkách je možné spatřit také 2 nezačištěné otvory pro dráty co má drak v nohou (ještě se s něma bude manipulovat) . Teď už, ale fotečky:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tímto to ale ještě nekončí - do kameňu se musí umístit závaží a nějaké ukotvení pro dráty co má drak v nohou. Součásti kameňu jsou také žebra :x , které jsou naprosto nesmyslně navrženy a podle mě jsou naprosto nepoužitelné. Nejhorší, ale je, že díky tvarům kameňu si nedokážu zhotovit nové :roll: , a tak nevím co včil... Asi nastoupí těžká imrovizace :twisted: .

Posuťe sami jak jsou vymyšleny:

Obrázek Obrázek

A takhle mají vypadat :roll: :

Obrázek

Pěkný zbytek dne ;) .
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne stř 8.5.2013 20:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Vojta Č. »

Nebylo by téma kameň dole přitížit a pak do něj fouknout PUR pěnu? Ta vnitřní kostra je věru prazvláštní.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Jo vidiš, na to jsem zapomněl. Mám v plánu do kameňu dát sádru - nejprve si ji nalít do pytlíčků a těma pak kameň vyskládat. Ono se to nezdá, ale ten kámen je o dost menší než ten přírodní a má docela problém držet s drakem na sobě rovnováhu.

Ta pěna by možná nebyla marná, uvidím, když tak si to zase udělám po svém 8-) .
Uživatelský avatar
dadavejdr
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 2.2.2012 18:24

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od dadavejdr »

Máš to mooooc pěkný :shock:
třeba ho ještě taky někdy dodělám :roll:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

dneska "jen" jak jsem zatížil kameň. Nakonec jsem od té PUR pěny upustil, protože jsem s ní ještě nikdy nepracoval, nevím co bych dělal s tím zbytkem, který se musí hned vypotřebovat a ještě jsem se bál rozpínavosti... :|

Můj postup byl následovný:
Jakž takž jsem si vyměřil otvory pro dráty co má drak v nohou. Doma jsem splašil kus polystytrénu do něj jsem našrouboval dva vruty tak aby se na ně kámen dal nasadit. Potom jsem kameň podepřel protože by to jinak to vylévání sádry nevydrželo. Na vruty uvnitř kameňu jsem nasadil 2 kusy (na každý jeden :) ) rozpitvané fixy které jsem trochu "posichroval" páskou i k plášti kameňu (na fotkách to není vidět) - přesné dosednutí na "plášť" kameňu jsem nějak neřešil protože ve výsledku to je stejně jedno... Vnitřek kameňu jsem pak obalil sáčkem do které jsem pak ve finále vylil sádru. Sádru jsem nenalil až úplně po okraj, radši jsem si z milimetrového kartonu udělal sendvič na kterém se to dobře odhadovala (a měnila) správná chybějící výška a nakonec na něj dosedlo dno šutru - Finito... ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vylétý kameň jsem "skladoval" na tričku - to kvůli hranám, protože jak byl těžký tak se ničil.

Obrázek

A na závěr porovnání mojí podstavy s originální - rozdíl je daný tím jak se v kameni rozléla sádra ;) .

Obrázek Obrázek

Tak, a příště už finální fotky ;) .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:?

Příspěvek od Tomáš S. »

Jak jsem slíbil... ;)

Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Porovnání s přírodním kameňem. Fotky draka na přírodním kameni si můžete prohlédnout ZDE.

Obrázek

Ještě k tomu kameni, všem příštím stavitelům bych doporučil sehnat si nějaký pěkný přírodní - ušetříte si něco problémů 8-) . Pro papírový kameň jsem taky použil jiný skin (je v balíčku s drakem) než je ten základní - základní je šedý a bez run, ale mě se holt tento líbil víc.

Tak tohle už je definitivní konec :) . Model se stavil překvapivě dobře - měl jsem z toho daleko větší strach, hlavně mě příjemně překvapilo jak díly na sebe seděli! Jasně, kdo jste ho viděli víte, že tam mám hafo chyb - za drtivou většinu si můžu sám, ale k nějakým vydatně pomohla i Pepakura či třeba absence návodu. Každopádně z modelu mám radost a výsledný dojem (když se nedíváte z deseti centimetrů 8-) ), bych řekl, že je velmi dobrý! Tomu také určitě pomáhají pěkné textury draka, to že na zvířeti se těžko hledá nějaké pokroucení, a taky to, že je to drak :lol: ...

Co se týče psaného návodu, který jsem tak vehementně sliboval :roll: ... Jako bude, ale kdy? - to nedokážu říct. Momentálně jsem tak v půlce... :oops:

Na závěr si dovolím fotečku draka s jeho všemi "úspěchy" kterých dosáhnul - těch si drak i já vážíme a moc za ně děkujeme :!: ;) .

Obrázek

THE END


... a Vejdre, po dokončení Javika je další volba modelu jasná - to dáš!...
Uživatelský avatar
dadavejdr
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 2.2.2012 18:24

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:? - HOTOVO

Příspěvek od dadavejdr »

:o :o
Moc pěkný. ;)
Třeba ho taky někdy dodělám.. :roll:
lubm
Příspěvky: 12
Registrován: pát 20.1.2012 21:32

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:? - HOTOVO

Příspěvek od lubm »

Teda, Tomáši, to je naprosto famózní!!!
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Viinturuth-Skyrim dragon / FREE-Daishi / 1:? - HOTOVO

Příspěvek od Vojta Č. »

Když mně se na tom přírodnim šutru asi líbí víc :/
Ale je to každopádně parádní práce a zaslouží si daleko intenzivnější potlesk, než předvádí ten tvůj Joker :)
(a doufám, že tě brzo začne bavit nějakej míň akční avatar)
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“