Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Zdravím vás, přátelé.

Rád bych zde prezentoval mou stavbu tohoto stroje. Vzhledem k tomu, že jde o mou první prezentaci zde, tak jen několik slov o modeláři: s vystřihovánkami jsem začal pochopitelně v dětství, kdy jsem zmastil cokoliv co v ABC vyšlo. Později jsem postupně přešel k plastikovým kitům a u nich zůstal cca 10 let. Pak jsem se oženil a se vším byl konec :) Protože mi ale ulepené prsty začaly chybět, tu a tam jsem opět pokukoval po modelech papírových. Začalo to opatrně nějakými domečky, pak pár F1 a nyní se zřejmě definitivně stala hlavním tématem VDT. Musím se přiznat, že jsem byl celkem v šoku, když jsem zjistil, kam se za ta léta mé apatie papírové modelářství posunulo. Byla to velká výzva.

Nyní tedy už k tomu, co vás bude zajímat více, k modelu.
K mé velké premiéře (poprvé model tohoto stupně obtížnosti, poprvé zasklívání a interiér a v neposlední řadě poprvé veřejná prezentace výtvoru zde) jsem zvolil Stavostroj VV 100 od RipperWorks, a to v bláhové naději, že model nebude (vzhledem k počtu dílů) tak obtížný. Tato naděje se rozplynula záhy po zahájení stavby :D Opravdu bojuju s každým dílkem, ale ohromně mě to baví!

Reportáž ze stavby je lehce retrospektivní, neboť jsem sice průběžně fotil, ale zatím neprezentoval. Nechtěl jsem si udělat ostudu a skončit po dvaceti dílech s tím, že prostě nejsem schopen model této úrovně vůbec dokončit. Největší obavy byly pochopitelně ze zasklívání oken. To proběhlo včera večer, takže teď už celkem věřím, že se do cíle nakonec nějak dohrabu.

Nejprve obligátní foto originálního modelu:

Obrázek Obrázek

Stavba rámu a nádrží - maximálně jsem se snažil dodržet geometrii a snad se podařilo. Když jsem později prohlédl fotky, zjistil jsem, že to focení není úplně ono a další fotky už budou na bílém a hlavně bez blesku. Ten se potvora odrážel od hran tak, že vypadají jako neretušované, byť pochopitelně retušované jsou.

Obrázek Obrázek Obrázek

Následuje mírný progres - kloub a náprava s převodovým ústrojím

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Až bude trochu světla, pořídím fotky aktuálního stavu a šoupnu je sem.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Takže premiéra na fóru? Tak ať se daří. Máš to dobrý, jen si trošku hlídej orientaci dílů s naznačeným stínováním.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Tak jsem tu se slíbenými fotkami dalšího postupu

Motor a chladič

Obrázek Obrázek Obrázek

Zasklívání. Jak jsem už psal, je to můj první model s prosklenou kabinou a měl jsem z toho dost velké obavy. Nakonec jsem si díly kabiny okopíroval a nejdřve otestoval zasklení nanečisto, abych věděl do čeho lezu. Pár poznatků mi to přineslo a s výsledkem jsem vcelku spokojen, byť chybičky se najdou...

Obrázek Obrázek

Vsazen interiér. Zde jsem si užil opravdu infarktovou chvilku. Kompletace interiéru a vlepení bylo v pohodě, ale když jsem si dnes kabinku nesl k focení, nejakou záhadou mi vyklouzla z ruky a zhruba z půl metru mi spadla na podlahu. Náraz nevydržel jeden z volantů a odpadl, načež jsem málem odpadl já :shock: Štěstí v neštěstí bylo, že včera večer, když jsem váhal, zda jít spát, nebo ještě přilepit kabinu ke zbytku modelu, zvítězila lenost. Díky tomu jsem podlahu interiéru vcelku bez následků odpreparoval a volantu domluvil.

Obrázek Obrázek Obrázek
Elessar
Příspěvky: 19
Registrován: pon 12.3.2012 12:23

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Elessar »

Jedeš jako drak a máš to navíc pěkné :) u tohoto modelu jsem měl taky svou premiéru v zasklívání,model jsem dolepil před 14 dny.
Kabina je společně s rámem od válce podle mého nejtěžší věc,takže polovinu už máš za sebou ;) kabeláž mi problém nedělala,čerpal jsem z vláken předchozích patlalů.
Držím pěsti v dalším pokračování :D
Radek14
Příspěvky: 36
Registrován: sob 21.1.2012 11:16
Bydliště: Čtyřkoly

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Radek14 »

Ten volant co odpadl byl pravý co ? :) je takový plošší než ten druhý, no hlavně, že to šlo spravit,
Jinak slepený pěkně čistě, bude to další pěkný kousek, busu sledovat až do konce ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 990
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Pěkná a čistá práce a bezvadná retuš. ;)
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Musím souhlasit s VaškemS, opravdu moc pěkné....
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

stavím ten samý model...a moje přání bylo aby takto nějak vypadal a ne ta hrůza co z toho vychází mě :))...parádní práce :))
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Děkuju za chválu. Pochopitelně je na modelu spousta nedokonalostí a nepřesností, ale to bude asi vždy.

Další postup: dokončena kapota s krásnou maskou od Tea, dále sestaven rám válce a připojen na kloub. Pokud by se vám zdála kapota nakřivo, tak vidíte dobře - je jen nasazena nasucho pro focení, lepit budu až po instalaci kabelových rozvodů. Ty mý tlustý prsty by se mi tam špatně cpaly... :roll:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Mám hotovo! Můj první model od RW mi docela udělal radost. Není to rozhodně dokonalé, ale vzhledem k tomu, že se jedná o výrazně vyšší level než všechno, co jsem dosud udělal, jsem vcelku spokojen. Na to, jaké jsem měl na začátku stavby obavy, se model lepil překvapivě příjemně, všechno skvěle sedělo. A vůbec, velká poklona autorovi za celkové zpracování vystřihovánky; nejen perfektní přesnost dílů, ale i výborně zpracovaný návod a kresby, logika stavby. Díky

A teď fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Já bych to viděl pozitivně . Mě se to líbí .

Prosím tě z čeho máš udělané rozvody hydrauliky ? Nějaká bužírka ?
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Jo, rozvody jsou z bužírky, do který jsem nasoukal tenký drátek pro jednodušší tvarování.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Pavel Pejša »

Krásnej válec. Mě se to moc líbí. Gratuluju k dokončení.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 1000
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Fakt se povedl - gratulace. Ty bužírky bych asi zvolil tenčí ;) .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj VV100 / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Tady tenčí, u Brzdy silnější.. :D Já hodlám použít tak 1 mm, to by mohlo být OK, což?
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“