Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165- HOTOVO

Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

Zatím, je to krásná práce, jen tak dál. Rýsuje se z toho efektní podívaná. Do Brna to zvládneš ne? :-D
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Trochu jsem zpomalil, přesto přináším posun vpřed. Vrhl jsem se na dokončení pásového tahače do vástavy v Brně, a tak musely jít pardubky trochu stranou, a taky mi došel karton na podlepování. Začal jsem pracovat na části "B"

Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Na pásovém tahači jsem dokončil práce, a tak přináším postup na zámku. Dodělal jsem největší budovu. Dalo mi to mraky práce, vypotil jsem mnoho potu a přišel o několik let života při kompletování. Nebylo to vůbec nic jednoduchého hlavně kvůli velikosti, jak této budovy, tak už celého modolu. Celkově se s modelem už velmi těžko manipuluje, protože je už dost těžký a hlavně veliký. Rozměry už se pohybují kolem 42 centimetrů na délku a 35 centimetrů na šířku. Slepil jsem i věci, které budu přilepovat k celku později, Opěráky, různé římsy, komíny a věžičku hodinové věže.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tady hromádka dílů které čekají na svou chvíli ;) :
Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

teda slušně se ti to rozrůstá.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Makr »

Za mě osobně palec nahoru.
Taky bych chtěl umět ovládat papír a ten mrcha mě pořád nechce poslechnout.
Máš to čistý, rovný, arkády dopadly myslím velice dobře i přes drobné rozdíly,
podloubí pěkně přesně vytvarovaný. Jediný, co mě trošku rozšilhává oko jsou vrchní římsy nad okny z nádvorní strany. Ty mi připadají trošku ke straně, ale protože je tam pod nimi jistě přerušovaná linka, kam patří, tak je to jasný.
Prostě moc pěkný !!
Martin
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Sláva sláva vysvitlo slunko a já přináším další postup. Uzavřel jsem zámek a za několik málo dní se vrhnu na most a první rondel. Momentálně mám na stole střechu velké věže. Poslední Střecha mi sedla asi nejméně. Dodělávám drobnosti a začínám dávat terén okolo, aby se mi už zafixoval půdorys částí, které už jsou kompletní. Také jsem už pokukoval na fotkách a googlu, jak by měl vypadat terén okolo zámku. Jsem krajinkář amatér a budu dělat svůj první terén vživotě, naštěstí co jsem tak koukal, je okolo taková zídka, a tak jsem se rozhodl udělat podložku jakoby k té zídce. Vypadá to, že je to v podstatě rovinka a až u přechodu na val je nějaký ten kopeček. Pokud máte někdo šikovné fotky nebo máte rady jak utvořit terén budu vám vděčný. Rád bych udělal terén alespoň trošku podobný tomu jaký tam opravdu je.

Nyní již nějakéfotky současného stavu modelu: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Lesy »

Tak tady už to vypadá skoro na hotovo. Je to moc pěkně slepené. Těším se na konečné fotky.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Přináším další postup. Dodělal jsem a přilepil most a rondel. Teď když koukám na fotky vidím, kde jsem zapomněl na retuš, to budu muset ještě doladit. Stavba rondelu byla zatím ta nejnepřesnější část na tomto modelu. Střecha byla peklo, no ale nějak tak jsem to dal dohromady.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď už mi zbývá jen přechod na valy s druhým rondelem, a pak už začnu patlat terén. Toho se bojím nejvíc, ještě jsem žádný terén nedělal, tak uvidíme jak se to podaří.
Uživatelský avatar
Misfit
Příspěvky: 1
Registrován: pon 4.2.2013 14:23

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Misfit »

Zatím paráda líbí se mi to :)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Tak jsem konečně tento nádherný, rozsáhlý a velmi obtížný zámek dopatlal. Střechy u rondelů, to bylo v podstatě to jediné co nesedělo, přesněji řečeno střechy co navazovaly na rondely moc (vůbec) neseděly. Teď už jen zbývá vyrobit podložku, nainstalovat prapory a budu moct napsat hotovo. Ve středu sem přihodím fotky takovýho nástřelu podložky (terénu), abyste mi to trochu zkritizovali a poradili jestli a jak to mám upravit, opravit, nebo úplně předělat.

Teď fotky:Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

Nádhera. Fakt vymazlenej zámeček.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Souhlas s Pavlíkem. Pepane, ty jseš ale borec! Doufám, že tohohle mazlíka přivezeš do Plzně na Vemblouda! ;) :D
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Splácal jsem nahruboterén, a dávám ho k dispozici připomínkám a nápadům zdejším zkušeným modelářům terénů. Nevím jestli ty kopešky a valy co ta m mám nejsou mimo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

Mně t přijde dobrý. Ještě na to dát nějakou vrstvu něčeho, ať zmizí polystirén a je to super. Já terén jak je veskutečnosti neznám, ale takhle se mi to líbí.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od štefíno »

Já osobně bych to zadasil do terénu, ve kterém to ve skutečnosti je, a nikdo nemůže říct ani slovo :D
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“