Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165- HOTOVO

chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165- HOTOVO

Příspěvek od chuan »

Pustil jsem se do tohoto krásného zámku, který jistě mnoho z vás zná a má postaveno.

Nyní něco málo k zámku: Pardubický zámek je renesanční zámek, který se nachází v těsné blízkosti centra města Pardubice. Za pánů z Pernštejna zde vzniklo sídlo, které je přechodem mezi hradem a zámkem. V takovém stavu dochování a rozloze nemá tento typ objektu ve střední Evropě obdobu. V současnosti je zámek vlastnictvím Pardubického kraje a sídlí v něm Východočeské muzeum, Východočeská galerie a pobočka Národního památkového ústavu. Od roku 2010 je zámek s opevněním zapsán na seznam národních kulturních památek České republiky.

Zde náhled na vystřihovánku: Obrázek Obrázek Obrázek

A zde už něco málo ze stavby: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) chuan dne úte 10.9.2013 11:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Vojta Č. »

Další, paráda. Čeká tě nádhernej kus nábytku. Držím palce ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Po delší době opět malý pokrok. Slepil jsem dohromady pavlač s arkádami, která se mi od začátku nedařila a nedařila. Musel jsem mnohokrát použít skalpel a odřezávat. A to jsem si vždy 3 krát přeměřoval, zkoušel atd. No a ve finále jsem sáhl po jiném dílu, přilepil ho a zjistil, že je vše špatně. Ještě je potřeba zaretušovat co se dá. Také oblouky se mi vůbec nedařily a je to na nich hodně vidět.

Obrázek Obrázek

Pokračuji podle návodu velkou věží. Ta se mi daří snad lépe a brzy bude hotová.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

já bych řek, že to vypadá hodně dobře :) makro kolikrát dokáže i prd zhmotnit :)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Abych se přiznal, vybíral jsem fotky, kde ta křivota a pokroutka tak nevyniká, je pravda, že při pohledu jako takovém na model, to tak hrozné není, ale při bližším zkoumání je to trága. Jinak díky za kladnou kritiku, od tak kvalitního a zkušeného domečkáře jako jsi ty Aki to těší dvojnásob.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Majo71 »

Arkády sú vždycky prekérka - je tam obtiažne udržať geometriu, pri klasickom lepení chlopňami to má tendenciu isť do vrtule, pretože podľa toho, ako sú chlopne nalepené, spôsobujú rôzny ťah. Ja podobné záludnosti riešim tak, že si protiľahlý diel (ten bez chlopní) vyrežem skalpelom zo šmikajdy po celom obvode, vzniknutý výrez potom použijem ako šablónu - klasickou mikrotužkou obkreslím vnútorný obrys tejto šablóny na kartón (1 mm), vznikne tak kópia vyrezaného dielu, ale o cca 0,5 mm menšia (záleží na tom, akú tužku použiješ). Kartónový diel vyrežem a oblepím druhým dielom (s chlopňami). Zaretušujem a potom prilepím diel bez chlopní z druhej strany. Je to pevné a nekrúti sa to, mám to vyskúšané (na Červenej Lhote, Staronovej synagoge, ...). Určite by sa to dalo použiť aj na tomto modeli. Najlepšie je skúsiť si to na nanečisto na kópii. Tu prikladám pár fotiek, aby si lepšie pochopil, ako to myslím. Ale inak to máš pekné, držím palce k zdárnemu dokončeniu tohoto krásneho modelu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

Mě ty arkády přijdou dobrý. Zdá se mi že to moc hrotíš draku.
Jsez zvědavej na další postup, zatim z toho leze pěknej model.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Věž a arkády mám slepené k sobě, moc se mi nedařilo, ale nakonec jsem to nějak dotáhl, budu si muset pořídit lepší pinzetu, s tou co mám mi to nešlo úplně tak, jak bych si představoval. Teď už jen zbývá nějaká ta retuš a pustím se do dálší práce.

Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Zase jsem malinko popojel. Chyba kterou tady deklaroval kolega ve vláknu níže, se mi také projevila. Nejde vůbec o střechu, ale prostě vnitřní strana štítu je o 1,5mm delší. Nic tragického to není. Omlouvám se za kvalitu fotek, jinak už jen pár říms a budu pokračovat v dalšími zdmi
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

parádně ti to roste.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Opět jsem malinko popojel, doplnil jsem nějaký stříšky a římsy a zhotovil jsem vstupní část. Teď už jen vytvořit průjezd a začnu dávat dohromady části do jednoho celku ;) . Při obyčejném pohledu to všechno vypadá celkem pěkně, ale makro je neúprosné a i malinké chybičky, které oko sotva postřehne vytáhne na maximum :oops: . Stavba jde pomalu, taky už jsem doposud vlepil na 155 dveří oken a imitací oken :twisted:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

vypadá to parádně. Nemůžeš čekat u ručně kresleného modelu naprostou přesnost, když jsou tam relativně tlusté čáry a ruka kolikrát taky trošičku ujede. Za mě palec nahoru, pereš se dobře.
Knox

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Knox »

Jen se plácejte kucí, jen se plácejte... ale jde ti to pěkně. Dokonce jsem zamáčkl slzu nostalgie :)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

Závidíš plácání co? :-D Taky by si chtěl trošku poplácat?
Knox

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Knox »

Leda na holou :D To mě dělá moooooc dobře :D
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“