Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165- HOTOVO

chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Dospěl jsem do fáze výroby střech a tady bych chtěl od zkušenějších domečkářů poradit. Mám také střechy podlepovat kartonem? nerad bych to nějak zprasil. Neříkám, že to mám nějak bůh ví jak pěkně slepený, jsou to spíš drobnosti, ale tý střechy se děsím
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

za mě určitě podlepit
michal86
Příspěvky: 70
Registrován: sob 21.1.2012 17:21
Bydliště: kousek od Žďáru nad Sázavou

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od michal86 »

Souhlasím s Akim, nedávno se mě nechtělo podlepovat a pak se mě to pekelně vymstilo a zase tak velký plochy to nebyly ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Přeji vám příjemné prožívání Vánoc a přináším malý postup na Pardubicích. Na rady zkušenějších kolegů jsem podlepil střechy kartonem. Vše šlo až podezřele lehce. Samozřejmě mi vše nevyšlo tak jak bych si představoval, ale myslím, že nakonec to trochu koukatelné bude. Fotky jsou mizerné, dny jsou krátké, a času málo. Zbývá mi doplnit pár posledních drobností, doladím retuše a vrhnu se na blok E.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Knox

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Knox »

Vystužuješ? .... A dobře děláš? je to sice šílená práce a zabere spoustu času navíc, ale výsledek se ti mnohonásobně zůročí v trvanlivosti stavu modelu.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

No ono to asi vydrží déle, ale hlavně jsou polochy, které mají být rovné opravnu rovné a nekroutí se. Já jsem se hlavně bál, aby se mi ty podlepené střechy nenatvarovaly nějak pro mě nevhodně, ale vše se pěkně zafixovalo a střecha padla relativně jako p...l na hrnec. Na to, že to bylo tak členitý, to sedělo fakt dobře. A jen díky mým neumětelským pacičkám, které by se hodily spíš k nějakýmu králíkovi to dopadlo né úplně k mé spokojenosti. Je vidět, že baráčky zase tak často nelepím. Oproti vojenské technice se to lepí úplně jinak.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

dokončil jsem střechu a fyfotil za deního světla

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Poslední dobou nebyl na lepení moc čas, ale i přes to jsem něco málo slípnul. Dokončil jsem štíty na hlavním celku a pokračuji podle návodu Kaňkovým křídlem. Je to takový malý přístavek, ale okýnek je tam jako máku. Zbývá mi dolepit střechu a poladit retuše. Přilepit to celé k celku bude asi pochoutka
.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od katondre »

kurna to je ale kráásný. asi se budu muset časem dát taky do pardubic. ale nejdřív se musím naučit hezky podlepovat, abych to na takovým kousku nezprznila :) a jakým lepidlem to podlepuješ, aby se ti to nekroutilo? tím tuhým?
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

tak já podlepuji oboustrankou, je potřeba najít nějakou, která funguje podle představ, ale pracuje se s tím báječně. Je třeba vše dvakrát až třikrát měřit a pak to napoprvé přilepit, protože po přilepení není cesty zpět. Jinak pardubice je potřeba podlepovat o 100 6 ;) protože plochy jsou to veliký a vše by se hrozně kroutilo.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Makr »

Chci se zeptat:
Na té úzké věži je všechno v osmihranu, jen první "cibule" je šestihran.
Nemáte někdo fotku, jestli to je opravdu, nebo to má být všechno osmihranné?
Z tesařského hlediska by to musela být obrovská pakárna to takhle "měnit".
Brácha si ztěžoval, že mu to šlo blbě slepit a já ve svém "stavbou nepoškozeném" modelu v listech vidím pouze 6 dílů č.54
Na plochách dílků 102 (v kresbě 160) a 56 z jedné strany je kreslen 6i hran.
Vystřihovánka je tedy "v pořádku", jen jestli to je tak i ve skutečnosti?
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od AmatER »

hodinová věž by fakt měla mít osmibokou cibuli...
Obrázek
...inu Mistr se opět utnul.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Opět jsem malinko popojel a z eufórie nad tím, že se mi podařilo celkem dobře připojit Kaňkovo křídlo k celku, jsem to ještě teď večer nafotil a vkládám sem 3 koukatelný fotky, no koukatelný :roll: Pokračuji částí D. Až budu moct, vyfotím vše za bílého světla. Rodí se mi z toho docela obrovský kus nábytku. Téměř se mi už nevejde na stůl a hlavně jako celek se to docela blbě bere do ruky. Celé už to má přes 33 centimetrů na délku a 31 centimetrů na šířku.

Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

mně se moc líbí jak je to členitý a složitý. Skutečně zajímavý model, který je navíc pěkně čistě a precizně slepenej. No pěknej kus nábytku sidoma stavíš. Jen co je pravda.
Jsem zvědavej kam to pak dáš :-D
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Vyfotil jsem zámeček za světla a musím říct, že z toho mám docela radost. takhle z dálky to vypadá docela slušně. Při bližším zkoumání je to sice docela patlanina, ale takhle z dálky to jde. Pokračuju střechou na křídlo s arkádami. Už jí mám slepenou, ale zdržel jsem se, protože mi došla oboustranka, a taky karton mi kvapem ubývá ;) jsou to pořádné plochy co je potřeba podlepit

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“