Jordan 195, R. Barrichello / GP Team, FT / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Jordan 195, R. Barrichello / GP Team, FT / 1:24

Příspěvek od Dan »

Tak mým dalším kouskem bude Jordan 195 z roku 1995. Pilota jsem si vybral Rubense Barrichella. Bude to moje první stavba od GPT, tak doufám, že se mi bude dařit a vznikne další pěkný kousek. Taky to bude pro mě první stavba z originálního laseru. Minardi byl laser z tiskárny, se kterým se mi pracovalo dobře, tak jsem zvědav na tento tisk. Doufám, že model nemá schovanou nějakou blechu v kožichu.

Náhled na vystřihovánku:
Obrázek

Náhled na předlohu:
Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Tak po delší době malý posun na tomto Jordanu. Zatím podlaha s difuzoream a na ní nalepena převodovka. Výfuky nemám tušení jak měly přijít, protože podle kresby ani návodu to moc nejde poznat a jestli to bylo myšleno jinak tak jsou krátké. Proto jsem je nalepil jen takto ať to lícuje ze spodu a zhora tam stejně nebude vidět přes karoserii a zavěšení.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od samotr9 »

Můžu mít asi hodně hloupý dotaz?? Kde se dají tyhle modely F1 objednat? Na stránce GP Teamu se dostanu jen na galerii,ale e-shop,nebo něco podobného nikde...
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Ali »

Modely GP Teamu, má "pod sebou" vydavatelství Forum Team. Aktuální nabídku můžeš sledovat zde.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Asi tak jak píše Ali. Já to objednaval od soukromého prodejce více najednou, když třídil archív. Jinak klasicky i na aukru se občas něco objeví.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Tak konečně jsem našel chvíli času a klidu a zasedl k Jordanu. Slepil jsem přední část vozu a dopadla podlě mě slušně. Byl to, ale zajímavý styl stavbu přídě. A teď už obrázky.

Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Tak před dnešní premiérovou VC USA jsem patlal a patlal, až jsem spatlal bočnice a přilepil je na podlahu.

Obrázek Obrázek

Pokračováním bude komín.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Tak po delší době další posun. Komín poskládat dokupy a potom na zbytek vozu bylo pro mě peklo na zemi a taky to tak dopadlo. Tam kde se měl spojit přechod kolem kokpitu s komínem mi vznikly cca 1mm mezery, které jsem musel zalátat z alternativních dílu Irvina. Víčko nádrže mi taky dalo zabrat než jsem pochopil jak to bylo myšleno a je to dobrý nápad udělat ho takto plasticky než jen nalepit kolečko na bočnici. Komín dopadl tak jak dopadl a pustil jsem se ještě na přední křídlo, které bylo perfektně navrženo vše mi sedlo jak mělo a výsledek vypadá velmi dobře. A teď už serie fotek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Tak konečně jsem se posunul dále. Zpracovány zadní závěsy a brzdy. U kotoučů jsem si pomohl vynecháním dílů 89 a raději jsem podlepil jednu bočnici brzdy kartónkem cca 1-1,5mm silným.
A mám naporcovány díly na zadní křídlo, které bych dal rád do kupy zítra.

Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Tak jsem dodělal zadní křídlo, které pro mě bylo možná víc než tvrdý oříšek. Vše na tupo a to mi dalo dost problém, protože jsem neudržel geometrii všech částí a navíc při lepení herkulesem se mi to jednou částečně rozsypalo a při použití vteřinového lepidla se mi to trochu umazalo a na pár místech mi to lepidlo rozleptalo tisk :cry: . Takže s výsledekem křídla spokojen nejsem a bohužel nebude na něj nejlepší pohled. Snad to nebude moc kazit celkový vzled formule. Zbývá dodělat přední zavěšení s brzdama a deflektory + drobnosti a bude hotovo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Stuler »

Ideš pekne, dá sa na to pozerať. To predné krídlo je lahoda. Len tak ďalej ;-)
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Díky Stuler. Celkově to nevypadá zle, ale to zadní křídlo mě mrzí je to taková černá kaňka na zatím povedeném modelu.

Tak dneska jsem zpracoval deflektory a obě přední zavešení. Brzdy tak jako zadní podlepeny na kartonek. Zavěšení jsem udělal na pevno nebude natáčecí a to ze dvou důvodů. 1- příjde mi to zbytečné 2- časově by mi to zabralo něco víc než takto. Zítra bych chtěl dokončit veškerou drobotinu a pustit se do koleček.

Obrázek Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Tak už mám osazenu i drobotinu a zbývají už jen kola, která snad za ten týden stihnu. Na modelu bude chybět anténka před kokpitem. Předem jsem zapoměl udělat vpich pro drátek a teď, už to nejde poškodil bych to a to nechci.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Stuler »

Pekný model, vyzerá živo, z takého by som mal určite radosť :-) ale chcem sa opýtať, tá akoby nepodarená retuš okolo bokov kabíny a okolo bielych tenkých liniek je len odlesk?
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Jordan 195, Rubens Barrichello, FT, GP Team

Příspěvek od Dan »

Ale jo radost z něj mám, ikdyž to mohlo být místy lepší. Okolo kokpitu jak je opěrka hlavy tam mi to nesedlo přesně a je to tam zabarveno fixem a z boku dolepeny náhradní pásky. Jinak nevím jaké bílé linky myslíš.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“