Písmo

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Písmo

Příspěvek od digiart »

Pustil jsem se do stavby " Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 " v barevné variantě německé firmy Eggersmann a pro věrnější podobu stroje si chci udělat nápisy dle fotografie kterou mám.
Jedná se o toto logo:

Obrázek

Ale nevím o jaké písmo se jedná !
Prosím kdyby náhodou někdo věděl o jaké písmo se jedná a případně kde písmo sehnat, jestli by mi mohl odpovědět buď v SZ nebo mail: digiart@atlas.cz.

Předem moc děkuji.
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Písmo

Příspěvek od jezdec »

Nejlépe nakreslit. ;) Když chci nějaké písmo, které nemám v seznamu a nebudu ho potřebovat často (jednou), tak je pro mně nejrychlejší ho nakreslit (používám CorelDRAW). Několikrát se mi stalo, že než jsem našel alespoň podobné písmo strávil jsem na tom dvakrát tolik času, než nakreslením. Konkrétně tohle písmo má jednoduché tvary.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Písmo

Příspěvek od yvan »

Jako font to podle všeho neexistuje. Ale máš kliku, můžeš si to stáhnout ve formátu eps.

http://www.brandsoftheworld.com/logo/eggersmann
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Písmo

Příspěvek od Venca 21 »

V CoreluDraw existuje krásná pomůcka na určení fontu písma. Je to pod funkcí Text - WhatTheFont?!... (předposlední řádka). Z vektorových i rastrových obrázků textů dokáže určit typ písma, nebo nějaký podobný. Většinou nabídně několik druhů. Podmínkou je připojení k internetu. Ne pokaždé najde správný font, ale tak v 70 % ho najde. Už mi takhle několikrát ušetřil mnoho času s ručním prohledáváním v seznamu písem. :)
Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Písmo

Příspěvek od digiart »

Díky moc za pomoc, povedlo se mi to v CorelDRAW X6 vytáhnout z toho eps:

Obrázek

Bude to na vodolepu viz foto stroje:

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“