Font SPZ

Podkladové materiály, fotky, plány ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Font SPZ

Příspěvek od Venca 21 »

Pro modeláře, kteří tvoří vlastní modely silniční techniky a může se jim hodit font pro tvorbu SPZ:

http://files.uloziste.com/a164bcfbbc75c8dc/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Font SPZ

Příspěvek od Mára79 »

Díky za odkaz, taky jsem si ten font stáhl, ale co s tím dál? Jak se to dá použít? Vytisknout a rozstříhat a složit si vlastní SPZ?
Díky za info.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Font SPZ

Příspěvek od Venca 21 »

Myslel jsem to tak, že když někdo tvoří VLASTNÍ modely, tak předpokládám, že používá nějaký grafický program a tam by neměl být problém za pomocí tohoto fontu libovolnou SPZtku vytvořit. Já tvořím v Corelu, s jinými grafickými programy zkušenosti moc nemám, ale předpokládám, že se tam s písmy a fonty bude pracovat podobně. No a pokud žádný grafický program nemáš a chceš si vytvořit vlastní SPZtku, třeba na některý z oficiálně vydaných modelů, tak asi budeš muset použít tu tvou metodu - vytisknout, roztříhat a složit :)
skromny
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21.1.2012 13:11

Re: Font SPZ

Příspěvek od skromny »

- po stiahnuti fontu sa da nainstalovat (napriklad vo Windows 7 sa po kliknuti na nom pusti FontViewer v ktorom je aj moznost "instalovat")
- ked ho mas nainstalovany tak sa da pouzit v (takmer) akomkolvek programe pod Windowsami - trebars aj vo Worde - napises si pozadovany text (celu SPZ - nieje treba potom dodatocne strihat a skladat jednotlive pismenka), zmenis mu velkost na taku aby bol text tak velky ako pozadujes vzhladom na meritko a vytlacis, obstrihnes, nalepis ako SPZ. (napriklad)
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Font SPZ

Příspěvek od Mára79 »

Tady je jednoduchý návod jak font SPZ uložit pro použití ve Wordu.
http://truetype.cz/fonty-instalace/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Podklady ke stavbě“