ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Pěkný pěkný, jenom mi nějak tvarově haprují schránky s vzduchovými filtry. Jejich horní část má být plochá a vodorovná (na skutečné mašině - u modelu jsem se k tomu ještě nedostal). Na tvých fotkách z boku se mi zdají skloněné směrem dozadu což neodpovídá předloze. Vůbec celá vrchní část je plochá až na dveře nad motorem, které jsou skloněné z důvodu odpadávajících nábojek z pásu které se díky tomu (ne vždy) kutálí z motoru mimo mašinu. Pokud se mi to jenom zdá, oprav mě.
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Když se podíváš na ten odkaz a klikneš na tu fotku, tak tam uvidíš jak tu šikminu tak to zlomení toho nad filtrem: http://www.palba.cz/forumfoto/displayim ... pos=-22516" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Fotky nepotřebuju :) Sloužím na jedné z posledních sérií ;) Na těch našich to není tak výrazné (přísahal bych že rovné, ale po zkoumání fotky naší "96" tam malé zešikmení je, ale skoro neznatelné). Nevím jestli je to z výroby nebo to prostě tak skončilo po nějaké opravě v dílně, ale asi to vypadá kus od kusu jinak. Sorry za mylné info.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jirikaminek »

Tak zadek DANY je hotov, pro větší atraktivitu jsem nechal některé poklopy zavřené.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
a hurá na kabinu
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Pěkné :) Jenom dveře nad motorem otevři naplno - aby ležely na kapotě. Takhle nikdy otevřené nezůstanou. Jsou těžké a není tam nic co by je drželo v této poloze. Dvířka k vzduchovým filtrům drží kovová tyč (podobně jako u os. auta) v zhruba 95° úhlu vůči boku mašiny.
Feri
Příspěvky: 11
Registrován: ned 29.1.2012 11:33
Bydliště: Rokycany

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Feri »

s tím bych si dovolil nesouhlasit kryty motoru mají vodící lišty ktéré zamezují plnému sklopení. Dají se otevřít zhruba do stejného úhlu jako máš na modelu
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Samozřejmě dají, ale nezůstanou v té poloze dokud je někdo nedrží. Vždycky jsou vyklopené až na kastli. Byl jsem několikrát u otevřeného motoru a vždycky to dopadlo na plech kapoty. Bohužel teď zrovna nemám fotku kterou bych doložil svoje tvrzení, ale na posledních střelbách (cca 3 týdny) jsme měnili pružinu táhla plynu a dobře si pamatuju jak stojíme na vnitřní straně těchto dveří.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jirikaminek »

Vycházel jsem z fotek modelu, poklop vzducháčů sice návodná kresba má v 90°, ale na fotce jsou otevřeny úplně nahoru. Když na ni sloužíš, víš víc.
Předělám to. A co se týče podpěrných tyčí vzduch.poklopů, tak na které straně jsou (vpředu nebo vzadu)?
Feri
Příspěvky: 11
Registrován: ned 29.1.2012 11:33
Bydliště: Rokycany

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Feri »

restauruji DANU s číslem podvozku 006 je možný že novější verze ze které je dělaný tento model má kryt motoru otevíratelný až dolu ale verze na kterej dělám má vodící lišty které nedovolí plné otevření když to u ní zkoušel kámoš na plno otevřít tak vyrval panty ale jak jsem psal nevím jak je to u novějšího typu
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Ty podpůrné tyče jsou vždycky na straně blíž k věži a jsou uchycené na vnitřní straně dvířek a jsou dlouhé tak aby při 90° otevření dosáhly tak do půlky strany. Zkusil jsem to načrtnout v malování. Podpůrná tyč je to červené.

Obrázek

EDIT: Add dveře. úplně jsme otevírali pravou stranu ve směru jízdy. Druhá strana se nám téměř vždy sekne o uloženou "maskovačku" vúhlu asi 45°. Matně si vzpomínám, že panty jsou krapet jiné než u nejstarších Vyškovských (do těch jsem se k motoru nikdy nedostal a neotvíral), ale jestli jde o sériovku nebo dílenskou úpravu nevím.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jirikaminek »

Opravil jsem poklopy filtrů:
Obrázek Obrázek
Ještě mám dotaz k řetízkům držící dvířka schránek v 90°, na které straně mají být?
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Super. To je přesně co jsem myslel ;) Řetízky by měly být u všech schránek na nářadí a vybavení (vždy po 1ks), jedno na které straně - co kus to originál plus ne všude jsou přítomny. Za čas služby prostě někde chybí...
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jirikaminek »

Práce na kabině
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Teda ty jedeš! Pěkná práce. Půjde-li to takto dál, do měsíce máš model hotový a na poličce.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: ShKH vz.77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Možná by stálo za to trošilinku zvolnit a zaměřit se na detaily, třeba volat by si ještě zasloužil trošku poladit. Ale pereš se s tím se ctí.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“