Lexington 1776 / Shipyard / 1:96

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Lexington 1776 / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Ono záleží na tom, v jakém měřítku chceme dřevo imitovat. Asi těžko by se použil tento postup třebas na ztvárnění dřevěného povrchu třeba právě na Lexingtonu. Leta dřeva v 1:1 by na modelu 1:96 nevypadaly dobře. Já sám bych tento postup nepoužil ani na stojánku. Hodně mi to připomíná takové ty staré fládrované dveře vyráběné někdy za komunistů a popravdě se mi to moc nelíbí. Já na imitaci dřeva používám právě akrylové barvy a řekl bych, že celkem úspěšně, takže s tvrzením, že to s nima nepůjde, rozhodně nesouhlasím. A nesouhlasili by ani u Shipyardu, protože právě akryl používají i oni a jimi prezentované modely mají dřevěný povrch naimitovaný moc pěkně.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexington 1776 / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Asiolo »

Já Lexinngton 1:96 stavím a ten postup jsem použil na všechny jeho dřevěné části které jsem doposut udělal. Je mi jasný že je to postup vlastně 1:1 páč na měřítko 1:96 např. a jiná malá měřítka bych musel mít zmenšený ruce , štětce, hrubost pigmentu v barvách atd. a proto to stvárnění má své limity.
Fládrování je mnohem starší technika než "za komunistů" , sám se ji v praxi zabívám když restauruji nábitek. Pokut mám možnost udělat fládr podle sebe ( na nějakou skřín např.) tak se mi často stalo že když někdo přišel tak obdivoval jakou pěknou dýhu jsem na to dal .... ale ono to bylo namalované.... chci jen říct že fládr jako technika je staré odvětví řemesla štafírství která se dá udělat perfektně ale samozřejmě i hnusně .
Je to věc názoru a tak se každému nelze zavděčit.
Co se týká toho jak jsi psal o tom že akrilky používaj i v shipyardu a maj pěkné znázornění dřeva . Nesouhlasím s tím že to jejich ztvárnění je nějak pěkné. U mého modelu když koukám na tu obálku a návodné fotky tak se mi místy chce (promin) zvracet jak strašně to maj zmatlaný. Krezba dřeva nikde...
Nic méně to co tu píšu píšu do svého vlákna takže nikomu nic nepředkládám jako nejlepší jen píšu své poznatky a názory.
Pokut to někomu jde a je spokojen s akrylem nechť se mnou nenechá znervoznit.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Lexington 1776 / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Pravda, Lexington v jejich podání není zrovna nejpodařenější, ale nemůžeš soudit dle jednoho modelu. Navíc jsem nepsal nic o tom, že ten stojánek moc jak dřevěný nevypadá. Ano, vypadá jak dřevěný, co se práce týče je to věrohodné, jen mi to k tomu modelu nesedí a prostě se mi to nelíbí. Ale je jasný, že se nemůže líbit všechno a všem. Ohledně imitace dřeva na modelech, tak já používám akrylky a když lidi viděli moje modely, nechtěli věřit, že je no jen malovaný papír a ne ze dřeva. Stačí se jen mrknout do mého vlákna Golden Hind, kde je k vidění paluba malovaná akrylkama a dovolím si tvrdit, že vypadá věrohodněji, jak tady u tvého Lexingtonu. Ale to záleží na vkusu, takže pokud se ti to líbí tak jak to máš, tak si to tak dělej, taky se ti nesnažím nic vnutit, jen prezentuju zase své poznatky a zkušenosti, které jsou s malováním modelů, což je trošku něco jinýho než fládrovaný nábytek. A ještě k těm letům, tak zmenši si léta dřeva 100x a stanou se téměř neviditelné. Když se podíváš na paluby u skutečných lodí, tam léta nejsou vidět vůbec ani v 1:1, natož pak 1:96
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexington 1776 / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Asiolo »

Já bych paluby nechal trochu stranou páč je to speciální kus dřeva na té lodi a je vystaven častému omívání , drhnutí , šlapání.... tady chápu že tam léta vidět nejsou
Ale mě jde o ty ostatní dřevěné části. Myslim si že u toho modelu jde o pocit jaký z toho máme. Tedy , když udělám jen hnědou plochu a řeknu že je to tak malé že by v tom měřítku leta vidět nebyla, tak z toho stejně mám divnej pocit, jako že je to prostě jen hnědá čára.
Proto já se snažím , biť třebas neměřítkově ale pro pocit , udělat nějaké čmouhy , čáry , leta na těch pidi dílečcích hlavně aby z toho byl pocit že je to dřevo.
Rozumíš mi ?
Neboli myslim si že není třeba za každou cenu zachovávat měřítkovost.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexington 1776 / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Asiolo »

Pokročil jsem tím že jsem trup olepil lištama a začal nalepovat lišt ohýbané na přídi.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“