Kopyto pro kabinu Spitfire

Podkladové materiály, fotky, plány ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koppik
Příspěvky: 42
Registrován: sob 21.1.2012 0:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Kopyto pro kabinu Spitfire

Příspěvek od Koppik »

Zdravím přátelé,
v současnosti jsem trochu sběhl k "balsovému nepříteli" :-D Stavím dvacetinku Spitfira na gumový pohon a řeším jak nejlépe udělat kryt kabiny.

Pro základ na výrobu kopyta mi příjde jako nejlepší složit papírovou kabinu a podle ní (do ní) vnutit nějaký modurit a pod. Přesně jak to dělal Vojta Č. u Mosquita
Problém je, že nevlastním žádný "placatý" model Spitfiru, ze kterého bych si mohl kabinu okopčit a případně podle měřítka zvětšit.

A zde můj dotaz: Byl by někdo ochoten naskenovat mi díly kabiny? Na vydavateli až tak nesejde,, Je-li to tedy v právních normách.
Kvůli jedné kabince, kterou navíc hned zničím se mi nechce kupovat celý model...

Díky
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kopyto pro kabinu Spitfire

Příspěvek od Vojta Č. »

Sežeň si Spita od Skokeše, to tě vyjde docela lacino ;)
Stejně tu kabinku budeš kopírovat a zvětšovat, když to bude dvacetina. Tak ti přinejhorším zbyde doma model, kterej prodáš, když ho nebudeš chtít lepit ;)
Jinak ten Spit je trochu složitější sochařina a obávám se, že tak jednoduše jako já s Mosquitem to nepořídíš. Přece jenom ta bublina je pro papír ošemetnej tvar a ty papírový spitkabinky vypadaj skoro vždycky dost divně. Asi by bylo jednodušší to dělat přes žebra a průřezy, to určitě v balze máš. A hezky si to dosochat podle bokorysů a fotek.
Odpovědět

Zpět na „Podklady ke stavbě“