Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Tomáš B. »

Aki, odkdy plast saje vlhkost :?:
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Tome přesně tak, mě se to teda taky nezdá, kdepak Aki, deska drží krásně, příjde mi pevnější než sololitová.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Aki »

plast vlhkost nesaje ale herkules s ním udělá totéž, co při podlepování větší plochy papíru. patrně má tendenci se při schnutí smršťovat, či co, protože se mi několikrát stalo, že se mi okraje tý plastový podložky po přilepení terénu zvedly nahoru. ne hned, ale třeba až za 2 dny...
proto jsem se taky na plastový podložky (který jsem něl zadara), vyprdnul a investoval do dřevěných
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Lukáš »

Jako celek velmi efektní, takže občas nedotažená retuš či nakřivo nalepené okno se skoro ztratí..
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od bedatruhlar »

No Aki myslím že tě znám,ale poslední dobou tě nějak nepoznávám,připádá mě to že se tady objevil novej Aki kterej má ke všemu a kdekoliv co co říct.Nemáš chut lepit? pokud nee tak si odpočni ,neboj na tebe a tvoje domečky s teránkama se tady jenom tak nezapomene.Nevím zkušenost na foru mě naučila že někdy je mín víc .Zatím zdarec možná zítra nebo až zase za 3 měsíce.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Aki »

beda: a to je špatně? snažím se jen radit podle svýho nejlepšího svědomí, nic víc, nemám potřebu se nějak připomínat...
taky jsem v tom svým 1:1 domečku pořád sám, tak si rád podrbu aspoň přes net :) ale jestli to někomu vadí, nemám žádnej problém se uklidit...
a lepit jsem nepřestal, neboj :) navíc teď budu mít plno práce s jednou bombáckou betou, takže třeba dám na chvíli pokoj :)
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Tomáš B. »

Právě že při podlepení větších ploch papír nasaje hodně vlhkosti z herkulesu a pak se zkroutí. Ale s tím lehkým scvrknutím od krajů máš pravdu. Když takto dělám herkulesový základ na polystyren pod modelářskou hmotu, tak z krajů "odleze". Pak se asi plastová podložka prohne.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Panská rychta z Frýdlantska/Richard Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Michal Traj »

Dnes jsem dokončil tzv. Kulatiny. Přilepil na střechu a model konečně dokončil. Myslím že ty kulatiny model pozvedly o něco výš. :roll:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“