Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digiart

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digiart

Příspěvek od digiart »

Obrázek
Vím je tu pár lidiček co už tento model mají rozestavěný a koukal jsem i na slovenské fórum a hrozně se mi líbí i když je dosti náročný
a tak jsem se rozhodl že se do něj taky pustím ;) .

Začal jsem tedy podlepováním dílů rámu a postupně jsem po zaschnutí pustil do vyřezávání.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Mám dotaz pro ty co už mají základ za sebou, kam patří nalepit 2x díl 1o ? V návodu to nemohu nikde najít.
Chtěl bych pomalu začít s kompletací.

Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od yvan »

To se má podlepovat vlnitou lepenkou? Vzhledem k vlastnostem materiálu mi to přijde celkem nešťastné.
Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od digiart »

Protože nemám po ruce ty kartony tak to zkouším z vlnité lepenky a dělat si vlastní kartony to se mi zrovna nechce ! Uvidíme jak to bude na konci vypadat ;) .
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od yvan »

Ale no vždyť si to dělej jak chceš. Jenom bych řekl, že, nakolik jsem obeznámen, nebude model zrovna jednoduchý a s povrchovou úpravou ve stylu tmelení a broušení se v podstatě počítá. Kostra je u každého modelu základ a proto bych jí věnoval spíše zvýšenou pozornost, než že "to nebude vidět". Nemluvě o tom, že to nebude asi model na volný víkend, takže přípravě by bylo rozumné věnovat víc času včetně výběru a shánění materiálu, aby se závěr neodehrál v duchu "to se mi průběžně pokazila kostra, je to škoda, ale teď už s tím nic neudělám".
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od bernie »

....mě se líbí poslední dva příspěvky, kdy stará lebka varuje mladičkého nezkušeného rysa :D

Přidám se k yvanovi.
Kartony se dají sehnat i na severu čech - v době největší nouze jsem vytahoval prokladkové kusy z krabic másel Perla u Lidla, někdy i kartonované mlíko na paletách je proložené strojní lepenkou.
Prostě to chce chodit s otevřenýma očima a hledat.

BTW - vždy na konci roku jsem prošel všechny kanceláře na firmě a pobral staré kalendáře, jejich zadní strany jsou rovněž vítaným zdrojem "podlepáku"

A vůbe, dyk rys má nejlepší oči, tak si to najde sám :lol:
Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od digiart »

Děkuji vám za radu ohledně kartonu.
Ale to hlavní jsem se ještě nedozvěděl " kam patří nalepit 2x díl 1o ? ".
Vím že tento model je na delší běh, mám tu výhodu že jsem na inv.důchodu čímž mám více času na stavbu.
No jdu hledat nějaké foto těch dílů kam příjdou přilepit a zítra zkusím rám zkompletovat a pustím se do předku.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od yvan »

Nemýlim-li se, tak tady kolega borog je má přilepené na dílu 1j:

Obrázek

Nijak sem to moc nestudoval, jenom co sem v rychlosti našel. Takže jestli je to špatně, tak se omlouvám.
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od vladaZ »

JJ, souhlasí.
Prosímtě, zapomeň na vlnitou lepenku. Je to asi to nejhorší, co jsi si mohl vybrat.
Dokud jsi neudělal tolik, začni znova... Bude tě to časem štvát víc a víc, díly opravdu nejsou pěkné.

Já pracuju se zadními stranami kalendářů, přesně jak říkal bernie. Na konci roku to obejdu a posbírám. Jsou silné 1mm, dobře se počítají tlošťky podlepu. Jen se někdy rádi trochu vrství...

Nezapomeň, že ve vystřihovánce se podlepuje 0,5mm, 1,5mm, 2mm, prostě proměnně.

Ale jak už tu zaznělo...je to tvůj boj, tak bojuj ;)

Ale přeju, ať se daří.
borog34
Příspěvky: 93
Registrován: sob 21.1.2012 11:55

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od borog34 »

Áno je to správne, tie dva diely 1o majú ísť dozadu na obšívku 1j ;) a ak môžem aj ja niečo dodať tak by som v žiadnom prípade nezvolil na spevnenie ktorejkoľvek časti alebo celku vlnitú lepenku :roll: a už vôbec nie pri celkoch kde je potrebné dosiahnuť určitú pevnosť, u mňa sa to rovná zbytočnej robote :? to podlepovanie ma dosť dlho odrádzalo od stavby tohto nakladača ale je potrebné keďže postavený model má už určitú hmotnosť a ešte jednu vec, na tomto odkaze je pár informácií a rád pri stavbe http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=62&t=4377" onclick="window.open(this.href);return false; Budem sledovať ako sa bude dariť a držím päste
killer154
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 2.2.2012 15:08

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od killer154 »

Ahoj vzhledem k tomu že tento model mám již skoro hotov tak Tě upozorním na to že neváží 15 gramů,ale je to řádný macek kde to podlepení plným kartonem má smysl,taky u vlnité lepenky nemůžeš docílit přesnosti a při montáži celků zapláčeš.Na druhou stranu nás možná překvapíš,že to jde ale to bude spíš sci-fi.a ty dva díly jak už kluci psali přijdou dozadu,jsou to tažné oka,takže doporučuji je nalepit až při finální montáži jinak je stejně urveš jak to budeš brousit a to budeš hodně,protože tam kde je budeš lepit přijde zadní obšívka která se lepí na boky rámu a tam ti lítá cca 1mm v kolmosti řezu.Takže zkus to nanovo a ulehčí Ti to spoustu nervů při montáži.
Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od digiart »

Zdravím všechny a moc děkuji za názory a tipy a teď pár fotografií mého postupu (tak zvaný nástřel ;).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Tak a teď mě čeká tmelení, chci se zeptat zdejších stavitelů jestli by mi mohly poradit nějaký dobrý tmel ?
Jinak zatím budu pokračovat na nápravách a kolech už se těším na tu velikost ;) a musím dodat že model se mi zatím staví dobře a opravdu to nebude žádný drobeček už jen podle toho základu.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od Lukáš »

Vidím, že si jedeš po svým. Jsem zvědavý, jak tohleto dopadne..
killer154
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 2.2.2012 15:08

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od killer154 »

Jakýkoliv tmel na dřevo a kup si toho hodně,nějak nechápu jak chceš tmelit hrany u předního dílu rámu.
Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od digiart »

No s hranami si ještě pohraji asi je potáhnu a někde jsem se dočetl že dobrý je i tmel revell.
Tedy je sice na plastové modely, kdysi jsem ho taky používal a byl jsem s ním spokojen ale na papír, máte někdo zkušenosti?
A nebo tu mám ještě dvousložkový na karoserie aut.

Obrázek
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Liebherr L586 2plus2 / mory @ iconmaster / 1:25 by digia

Příspěvek od fantomas666 »

:) Někoho mi to tady silně připomíná... Položená otázka, odpověď , stejně jedu podle svého. Dotaz na tmel, doporučený na dřevo, stejně jedu něčím jiným. ;)
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“