USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

takže sem pomalu postoupil dál a doslova spatlal sekci 9 - SPODNÍ SKLADIŠTĚ
všechno se lepí dobře, zatím jsou to pořád jenom "krabičky" a ty už sem se snad naučil :roll: jenom jak tak koukám na fotky je ta retuš šílená, foťák vytáhl i to co není ve skutečnosti vidět, takže přemýšlím o tom jestli nezkusit obětovat trošku času a celou sekci slepit ještě jednou

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek





P.S. sekci 1 jsem znovu vytiskl a začínám nový pokus. Sem asi v půlce a tentokrát mám celkovou délku tak akorát (cca tak plus mínus půl milimetru) ale to se v pohodě spraví i mýma nešikovnýma ručičkama. Takže pořád přemýšlím kde sem při prvním tisku udělal chybu
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od alien99 »

Zrovna na to koukám, ale mě vznikla mezera spíš menší (na sekci 1) a opravný kit je na zadělání negativní mezery, která vznikne nedolehnutím sekce 9 dole..... 6mm je poravdě hodně....ale že vzniká mezera nahoře?(u sekce 1)....to vidim poprvý. ...Jediný vysvětlení je, že přepážky-stěny jednotlivých kostek byly odstraněny a nekompenzují tu délku.....v jiném poměru tisku to taky být může....já fakt nevim. :shock: :?
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od Tomys »

Musíš ladit za provozu...
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

Díky všem za rady. Zdá se že už sem na to přišel, asi mám olšový ruce ničím jiným se to nedá vysvětlit. :D
takže Honzo přepážky tam mám a přesto se zadařilo, takže sem znovu vytiskl a zkusil opakovaně slepit... a vida najednou je tam mezírka tak půl milimetru - vysvětlení je tedy v tom, jak sem vytiskl právně první sekci - i když byly všechny tisknuté najednou a stejným nastavením. Ale zase na duhou strnu, tisk tak moc nestál a aspoň se procvičím v lepení, navíc sem si tentokrát udělal trošku lepší vnitřní konstrukci na zpevnění. Takže nakonec to snad nakonec dopadne dobře pokud to nezmrším jinde :D
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

takže další postup je na sekci 8 - SPOJOVACÍ DÍLY

tentokrát se všechno lepilo krásně - zase jsem si podlepil i vyztužil jednotlivé krabičky a dík tomu všechno krásně sedlo přesně na sebe takže spokojenost maximální. Dokonce i do zatím poskládanýho kompletu sedla sekce perfektně... takže pár fotek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

takže další pokus o sestavení sekce 1 - VRCHNÍ DÍL S PODPOROU ŽIVOTA

Po prvním nepovedeným pokusu, kdy jsem si sestavu nejspíš špatně vytiskl, nastal čas na další tisk. Takže vytištěny nové díly, plášť podlepen a začal jsem si trošku hrát s opěrnou konstrukcí, tentokrát zvolen podobný způsob jako při prvním pokusu s tím že je výztuh na zpevnění o trošku víc. Tentokrát pro jistotu zkouším jak mi sednou délky a zdá se že je všechno v pohodě (viz o pár řádků výše) takže zatím spokojenost.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

8.10.2012 - no přes moje mravenčí tempo se podařilo tuhle sekci dokončit... ale úplně spokojenej nejsem Sice se mi podařilo zamaskovat pár škvír mezi jednotlivými krabičkami, ale pak jsem při tvarování docela zmršil předposlední díl :( jinak se docela peru s retušováním a to je další problém... no uvidíme, pro jistotu na celek ještě nelepím, až se mi tahle sekce přestane líbit (což nejspíš přestane) dojde nepochybně na pokus číslo 3. teď pár fotek a hurá na další sekci

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

8.11.2012 - po delší době malé pokračování a to sekci 13 - JÁDRO

vlastně jsou to jenom krabičky slepený k sobě a tak jsem při podlepování ještě trošku vyztužoval rohy přilepenými trojúhelníčky, aby se mi při kompletaci nezbortily. nějak jsem si ale neuvědomil že některý části budou na výsledném modelu vidět a tak jsem musel retušovat až po slepení a to se zrovna moc nepovedlo. No ale nejhorší to snad ještě není.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) IceZero dne pát 9.11.2012 20:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

9.11.2012 - jako další přišla na řadu skupinka 12 - STŘEDNÍ SEKCE

lepí se pěkně a sedí mi taky dobře, asi už sem se naučil trošku líp přemýšlet při podlepování, i když to pořád není úplně stopro.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

teď o víkendu snad zvládnu dodělat skupinku šest, pak musím trošku máknout na některých mezerách, co mi vznikly u jednotlivých sekcí (ta chci přetáhnout herkulem) a všechno co mám zatím zkompletováno slepit do jednoho kusu... sám sem zvědavej jak to bude veliký :lol:
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

takže o víkendu další malý postup tentokrát sekce 6 - Struktury na břiše lodi

jediný problém byl trošku s jeřábem v přední části, který se mi moc nevyvedl a tak jsem ho lepil dvakrát a nakonec musel přikápnout vteřiňákem, abych ho dostal na aspoň trošku přijatelný místo. a jak tak koukám na fotky ten pokus o plastickou mřížku se taky zrovna moc nevyvedl (ten světle modrej flek vzadu) takže použiju druhý výtisk a přelepím tak aby měl originál barvu. Aspoň sem se přesvědčil že barvocit mám pořád v pr...i

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jinak když jsem koukal na SULACO co lepí Verča a našel zmínku o jejím čase lepení docela sem se zarazil... to co se mi zatím podařilo slepit mě stálo cca 160 hodin čistýho času, z čehož plyne že bych se nad sebou měl asi zamyslet (jinak spotřeba v tuhle chvíli je cca 3xA0 strojní lepenky, 60 metrů oboustranné pásky šířky 5cm, třetina velké tubičky Herkulesu, něco málo barviček a párátek na nanášení lepidla

Obrázek
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

tak sem po Neratovicích zkusil něco udělat s tou šílenou retuší - s tím mým špatným barvocitem to ale bude nejspíš na pořád tragedie :roll:

nakonec to dopadlo takhle: Obrázek

využiju toho co mi poradil Yvan, v čb sem našel obchůdek kde mají barvy od agamy. Takže si hned na začátku týdne beru s sebou vytisknutou stránku a zkusím se tam poptat po barvě která by tomu odpovídala co nejlíp. A kolega z práce, co je docela expert na plasťáky mi míchá barvičku z vodovek - takže by ten druhý pokus mohl dopadnout o něco líp, aspoň doufám :(

Zase na druhou stranu sem během těch chvilek trápení našel pár fint který se snad někdy budou hodit. takže v příštím týdnu začínám znovu
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od Vojta Č. »

Ach jo, škoda jí.
A moh jsi jí hodit aspoň do modrýho kontejneru...
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

jo škoda to s tou škodou mě napadlo taky, ale zase na druhou stranu začnu znovu a mít tu takový dva kusy nábytku bych asi neukecal :D
a modrej kontejner tu bohužel nemáme... v čb se moc nevedou. ještě sem ji chtěl protestně spálit ale je to tak podlepený že to ani hořet nechtělo a benzín tu nemám :D
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od Standa F. »

Podobně, jako má robotika své zákony definované Isaacem Asimovem (to jsou ty tři známé typu "Robot nikdy neožere člověka" atd.), tak i papírařina má své zákony, a tuším 29. říká, že pouze retuš by se neměla nikdy stát důvodem pro totální destrukci modelu.

Pravidlem barvo-hůře-vidomých je zlatý ladovsko-vyškovánský úzus: Retušuji barvou tmavší, než je okolí.

V případě téhle kosmické nestvůry omlácené meteority bych to prostě ohňácal tmavošedomodrou. A finito. Estetický zážitek jak Ostrava. Totiž jak Brno.

Nedá se to ještě z toho konteyneru vyňát? Geometrijka už utrpěla? Pokud ne, minuta ticha na DF za model ... :cry:
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od IceZero »

Jak říkala babička, když ukradla kovadlinu - každý začátek je těžký :D

Bylo to sice trošku líto, ale jak sem někde četl Alea iacta est a rozhodnutí s kontošem nejspíš nezměním - nebudu první ani poslední kdo se k něčemu podobnému odhodlal myslím, doufám že využiju nějaký zkušenosti, který sem tím snad dostal do rukou a taky rady co a jak aby to příště dopadlo líp ... což se doufám stane

a Stando děkuju za tu barvu, něco podobnýho se právě snažím namíchat ve vršku od piva :evil:
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: USS PATNA / J.Rükr / 1:430

Příspěvek od jiri.k »

no já mám už 7 verzi :oops:
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“