Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od Avenger »

Zdravím , pustil jsem se opět do jednoduššího modelu , tentokrát střihnu do autobusu jelikož ten jsem ještě nikdy nelepil tak to bude aspoň zajímavé :-) .
Je to novinka z Edice Easy Works od Rippera , autobus samotný nebudu nijak představovat jelikož ho asi všichni dobře znáte , jedná se o meziměstskou verzi která ještě dodnes na mnoha místech jezdí. Model je prezentován jako jednodušší ale malinké díly dokážou pěkně potrápit. Budu stavět z originálu takže snad nic nezmrším.
Zde důkaz originality:

Obrázek

Pustil jsem se do přední nápravy a tady jsem narazil na malou chybku, v návodné kresbě jsou díly 1q a 1r zakresleny bez "mezikusu" 1p , viz. obrázek tady:

Obrázek

Nicméně kresba mě nezmátla a nápravu jsem zhotovil takto :

Obrázek Obrázek Obrázek

Všechno sedí pěkně jak má , náprava je zatím bez tyče řízení , tu dodám později s fotem zadní nápravy.
Naposledy upravil(a) Avenger dne pát 3.8.2012 12:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Karosa C734.40 / RW / 1:43

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, budu sledovat, nevím jestli mohu ( nechci se plést do práce moderátorů ), ale v názvu vlákna máš mít EW nikoli RW.
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Karosa C734.40 / RW / 1:43

Příspěvek od Melchior »

EW je Easy Works
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od Avenger »

Díky za připomenutí , já to tedy upravil ale myslím že oboje by mohlo být dobře, EW patří pod RW jako vydavatele , nebudu to řešit , jdu radši lepit :-) .
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od AmatER »

Hele, chyba...

Tohle nám opravdu poněkud uteklo. (Hlavně že jsme na to dva, že... Víc očí míň vidí?) Náš ústav se Vám tímto mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za drobné pochybení, které se stává nejvýše jednou za deset let. :mrgreen:

Koukám, že ses vydal na cestu podlepení dílu kastle 3a, kdyžs odřezal chlopně u žeber 1a a 2a. Jsem zvědavý, jak se ti budou spasovávat předek a oba konce střechy. Bůh s tebou...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

AmatER píše:
Koukám, že ses vydal na cestu podlepení dílu kastle 3a
Na stránkách modelu jsem se dočetl , že jen kola budou volitelná ve více variantách . Tady koukám že i celý model bude možno postavit vícero způsoby . Je to jen ve způsobu podlepení a nebo je tam i něco jiného ?

P.s. model zatím nemám doma tak nemůžu nahlídnout.......
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od Avenger »

Zdravím , omluva za drobné pochybení se přijímá :-D , dostal jsem se k lepení žeber do vnitřku autobusu a tam jsem to zřejmě pohnojil protože mi žebra vylezla bokem autobusu ven což vypadá pěkně hnusně , v místě vlepeného žebra mi to udělalo stopu zvenčí , už to zřejmě nijak neopravím budu to muset přežít , fotky dodám zítra dneska už by se to špatně fotilo. Každopádně chuť do další práce značně opadla :-( . Jinak k kaktusákově dotazu : kola jsou volitelná, bombírovaná nebo plochá a variantu podlepení jsem zvolil já sám , možná to bylo řešení poněkud nešťastné. No posoudíte podle fotek ...
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od bedatruhlar »

Amatere: tvá nebetyčná skromnost mě už delší dobu udivuje ,ale ted začínam mít pocit jakoby jsi ty modely byl schopen slepit pouze ty?
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od AmatER »

kaktusak píše:Tady koukám že i celý model bude možno postavit vícero způsoby . Je to jen ve způsobu podlepení a nebo je tam i něco jiného ?
oficiálně se kastle nemusí podlepit, ale každý je Führerem svého osudu... záleží na míře vlastních zkušeností s materiálem.
bedatruhlar píše:ale ted začínam mít pocit jakoby jsi ty modely byl schopen slepit pouze ty?
Zakup si a slep. Na tomhle modelu nic zvlášť převratnýho není, stále je to v základu ten samý model, jako ten v měřítku 1:87, překreslený někdy v roce 2004 za obrovského vypětí mého starého počítače z původního rastrového, který měl pár drobných problémů s přesností... Těch možností, co kde na modelu ošulit, je víc a na většinu se dá přijít prvním (méně zdatní modeláři druhým) pohledem mezi díly.

K těm žebrům - aby nevylezly, stačilo by možná jen polepit hranu těch žeber dle možností širším páskem papíru a tím tu hranu zásadně otupit. Jestli si někdo myslí, že to bylo míněno jako výtka, tak se celkem dost výrazně plete, jen je prostě moderní podlepovat a zesílené díly lepit natupo... Ani sám nevím, jaké materiálové vlastnosti má ten ofsetový papír, na kterém je finální produkt, nezkoušel jsem to ani dřív u ikarů, ani teď u karos, ani u původních Ripperovánek.
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od Avenger »

Tak jsem dávám ty fotky a ty žebra jsou dost patrný , geometrie mi jinak docela sedí , nic není do "vrtule" jak jsem očekával. Nejradši bych a asi to tak i udělám objednal nový model a udělal to znova , za blbost se platí , měl jsem celou kastlu podlepit a bylo by to určitě o 100% lepší. No alespoň ty nápravy můžu použít...

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od Lukáš »

Pokud se celá hrana žeber natře lepidlem, je skoro jisté, že se vyrýsují na lícovou stranu potahu. Ideální by bylo je jen vložit bez lepení, aby pouze podpírala boky a střechu. Je-li nezbytné lepidlo, tak jen na pár místech a v malém množství.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

Upřimně - čekal jsem to horší . Ale každopádně to jde vidět .
Já tyhle velké plohy podlepuji pomocí oboustranné lepící pásky . Potom se ale musí počítat , že se zůží žebra o sílu kartonu , kterým se podlepily boky .
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od Avenger »

No , měl jsem to pouze "zabodovat" sekunďákem na některých místech , když jsem dělal návěs od PK graphiky tak tam žebra vydět nebyla.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od Lukáš »

Ono to konstrukční řešení není ideální. Ve spodní části žeber podle mne měly být chlopně, aby nápravy držely pevně.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa C734.40 / EasyWorks / 1:43

Příspěvek od AmatER »

...a já tam jak blb ty chlopně kreslil... jen mánii lepit některé věci natupo jsem asi ještě plně nepochopil. :mrgreen: ;)

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“