Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od Kuba78 »

hromadko.s píše:Taky trochu jiný "koníček"
hm.. zajimavy konicek. V jakem je meritku? tipuju tak 1:3.. vidim kun pri plaveni v rece, kun v jeteli, koupajici se kun, kun pri praci v lese, pri praci na poli. Fotografie jiste zajimave, ale nezlob se, musim rict ze tehle model kone se ti moc nepovedl, radeji zustan u techniky, ta ti de lepe.. dyt to vypada jako pes :-)
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od hromadko.s »

Pravda, ještě musím doladit detaily :idea:
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od LSD »

Já mám taky jiného koníčka než modelařinu, no i když... :D
Obrázek, Obrázek
a jedna ze srazu :
Obrázek
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od vojta78 »

Kuba78: Díky. Tuto kategorii jsem se dá se říct učil sám. Je to paráda, když model stoupá vzhůru bez pomoci jakýchkoliv hejblátek na ovládači, jen vrtule a guma. Je ovšem problém, když model uletí (mě dost často). Mám i slušné výsledky, např.: vloni 7. místo na Mistrovství České republiky. I vy letci co mate plastove RC ptaky :) s nimi taky umíte pěkné věci. Jezdíme pravidelně na "Polétání s přáteli" na modelářské RCletiště u Uničova, tam se sjíždí celé okolí právě s RC modely. My jediní tam létáme s P-30.
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od Listy »

Zařekl jsem se, že už ne, ale stejně mi to nedá, abych i já nepřispěl. Po té, co jsem před nějakým časem na sobě začal pozorovat příznaky tzv. syndromu vyhoření, využil jsem té šťastné skutečnosti, že oba moji synové dorůstají do věku, kdy si pro ně mohu kupovat i věci, jejichž pořízení by mi asi jinak v mašinérii rodinného rozpočtu jen těžko prošlo :twisted: . Díky tomu jsem se mohl po létech vrátit ke své dětské lásce tj. modelové železnici. Začal jsem asi před pěti lety v královském měřítku, tedy H0 ( největší výběr a skutečně propracované a vysoce detailní modely) ,ovšem loňského jsem roku jsem se vrátil ke kořenům a konvertoval k TT. Menší prostorová i finanční náročnost, rozrůstající se nabídka českých předloh i mezi velkými výrobci mě a v neposlední řadě i „výchovné působení“ našich kolegů, jmenovitě Ondry Hejla a Jozkina mě nakonec přesvědčila abych dal tomuto pohrobkovi bývalé NDR šanci. Kolejiště zatím neexistuje, respektive pouze v maximálně zjednodušené verzi, umožňující provoz tří souprav v analogovém módu.

Obrázek

Na jaře tohoto roku jsem v pražské prodejně ZERBA v pasáži Černá růže narazil na plastikové stavebnice vagónů z LNH Jičín. Železniční modeláři je jistě dobře znají, prodávají se již víc jak dvacet let v různých provedeních, krabičkách, s doplňky i bez nich. Ty moje byly ještě prapůvodní pod značkou DOS ( znamená Dům Obchodu Svazarmu – neplést s druhdy rozšířeným operačním systémem), v poctivém igelitovém sáčku včetně návodu a papírového aršíku s čísly a popiskami, z nichž by se po přestříknutí bezbarvým lakem měli stát obtisky, to vše ve své době za poctivých 9,80 Kč. Stavebnic bylo vyrobeno několik druhů – mimo jiné nákladní vozy řady RaJ, Faccs, či osobní Baafx. Mě se poštěstilo zakoupit dvojici cisteren Ra (Uachs) a dva osobní vozy Bi/Be známé jako „dřeváky“, za velmi přijatelnou cenu – kus á 90,-Kč. Ze stránek specializovaných prodejců jsem pak objednal další dva dřeváky + služební Daa-k a k nim pár doplňků, neboť i když samotné stavebnice jsou až neuvěřitelně přesné, s minimem otřepů, přece jen si zaslouží pozvednout blíž úrovni, která je dnes v tomto odvětví obvyklá.
Takže nejprve cisterny, které sehráli roli zkušebních kusů. Postaveny prakticky bez úprav, původní jsou i plastová dvoukolí a také obtisky. Jedinou modernizací jsou dnes obvyklejší tzv. krátká spřáhla.

ObrázekObrázek

No, a tohle je zmíněný dřevák. Tady už jsem vylepšoval víc – kovová dvoukolí ,spřáhla uchycená v magnetických kinematikách, nové obtisky. A co není vůbec vidět, alespoň základní interiér.

Obrázek

A takhle vypadá kompletní souprava, jen by to chtělo parní lokomotivu. No, snad časem.

Obrázek

Samozřejmě modely je třeba bezpečně skladovat, chránit před prachem a poškozením. Aby to dostalo úroveň, pohrál jsem si trochu s grafickým editorem a vytvořil takovéto krabičky. No, nic moc originálního, ale svůj účel splňují.

ObrázekObrázek

Jen malá poznámka ke stavbě. Jak už jsem se zmiňoval, stavebnice jsou vzhledem k době vzniku neuvěřitelně přesné. Stačí jen opatrně oddělovat od rámečků a opatrně lepit, tmel prakticky není potřeba. Povrch je stříkaný pomocí sprejů TAMYA, patinu jsem neznázorňoval. Chybí některé detaily např.madla u schůdků, ale to je záměr, stejně by při běžném provozu dlouho nevydržela.

A ještě jedna maličkost, kterou se opět vracím na půdu papíráků. Kolejiště je třeba „zadomnit“ , tedy zaplnit správnou architekturou. Záměr použít domečky ze stavebnic přímo k tomuto účelu určených jsem záhy opustil. Výrobky firmy AUHAGEN ( ex. VERO ) jsou přesně takové, jak si je pamatuju ze svého dětství – nepřesné, s masívními otřepy a nálitky, prostě těžko slepitelná hrůza :roll: . A navíc ty ceny… Co bych to ale byl za patlala, kdybych si nedokázal poradit. Inspiraci jsem našel na stránkách gleimo.de Stačilo několik večerů strávených hledáním a stahováním patřičných textur, potom pár dní s grafickým editorem a převážně za pomocí za příkazů vyber, vlož a kopíruj vzniklo několik objektů, které tak zhruba pokrývají veškeré mé potřeby. Nádraží, vesnické domky, městská ulice, obchody. Samozřejmě maximálně jednoduché, každý slepitelný během pár minut a díky své jednoduchosti odolný proti poškození. Původně jsem o nich chtěl založit vlastní vlákno v sekci architektury, ale asi to nemá cenu. Nicméně, kdyby měl někdo o jednoduché a snadno sestavitelné stavbičky zájem, ve formátu bmp. či World je stále někde mám… A to je asi tak všechno.

Obrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od LSD »

Viděli jste v neděli toulavou kameru? :shock: :shock: :o http://toulavakamera.ceskatelevize.cz/a ... sp?id=3702" onclick="window.open(this.href);return false; zaslouží si respekt
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od vojta78 »

Klobouk dolů.
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od jiri.k »

hele von staví některý modely podle betexy
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od Luisa »

Krásné téma, taky přidám trochu do mlýna:

Standartní koníček všech kutilů - plasty:

Obrázek Obrázek Obrázek

Pak taky trochu sportu (florbal, softball):

Obrázek Obrázek Obrázek

A potom koníčky všeho druhu - malá ukázka z mých asi 150ti dalších :lol:
(masky, puzzle (čas skládání cca 2 h), korálky atd...)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od Kuba78 »

treti fotografie odspodu, ta s tim prevlekem za motyla - mam to chapat tak ze jeden z konicku je pokus o bezmotorove letani? :-)

PS a japato ze ten Emil nema na prdylce svastiku? dyt je takovej.. neuplnej.
Uživatelský avatar
rebel8
Příspěvky: 159
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Plzeň

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od rebel8 »

3D modelování
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od kiwiisek »

O víkendu mi uletěl Trempík , balzový kluzák s konstrukčním křídlem :roll: hodina hledání nebyla úspěšná a v noci přišla bouřka , takže je stejně po něm ;) ..ale letěl , jakoby to bylo naposled :lol:
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od vojta78 »

Co máš z toho, mě to ulítává pořád. Dělám též balsové modely. Skoro ani nestačím stavět.
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od RadekV »

Tady takový můj částečný výcuc . :D :D :D


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Supermuf
Příspěvky: 35
Registrován: sob 21.1.2012 17:22
Bydliště: Dobrovice

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma IV - jiné modelářství

Příspěvek od Supermuf »

LSD píše:Viděli jste v neděli toulavou kameru?
Hmmmm .... a to jsem si myslel, co jsem nevytvořil za "zázrak" :lol: cca 8 let tomu zpět, co jsem blbnul se špejlema.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“