Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Kubo...???? Ty takovej světa znalej člověk a nevíš co má Karosa v místech pod řidičem? Tam jsou umístěna kamna - bufík a ten přeci potřebuje někam a někudy spaliny odfukovat. Takže lehká odpověď - je to výfuk.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Model jsem dokončil, nafotil, předal nějaké připomínky Michalovi a příští týden se znova pustím do MDT.

Jak jsem psal již v předešlých příspěvcích, tak model skýtá alternativní SPZ Jihlavy nebo Havlíčkova Brodu. Jihlavská verze nemá přední mlhovky a zadní couvací světlo. Konstrukce modelu je klasická, stejná jako u předešlých modelů busů od Michala - nic složitého, ale u některých detailů je potřeba dbát pozornosti a trpělivosti. Při manipulaci s modelem se mi sem tam odloupla okrasná lišta, či se mi rozvrstvil papír na lemu blatníku a nějak jsem tomu nedokázal zabránit. Papír na tisk modelu jsem použil ten, na který tiskne Mega Graphic a to 140gr ofsetový. Domácí inkoustová Epsonka mi to snad vykresluje velice kvalitně.

Nyní pár fotek dokončeného modelu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Vojta Č. »

Radost tyhle bety dělat, což?
Pěkná škatule vznikla, ne že ne :) Autor to má taky v paži. A že jch vyjde víc - aspoň je porovnání. Docela by mě zajímalo, jak by vypadaly vedle sebe busy od MG a EW. Třeba to někde zorganizujeme :)
Asi měl Michal pravdu, že ten podélnej ohyb dlouhý strany by měl být míň vidět. Řešili jsme to už u žluťáka. Zlehýnka otlačit o hranu stolu nebo tak něco. Trochu z toho mám pocit, že jsi to ohnul moc a pak to vracel zpátky. Ta hrana z toho leze moc. Ale možná je to moje křivý oko...
Tady na tý fotce je to dobře vidět u těch dveří, co tim chci naznačit: Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Vojto....a víš, že mě to ale vůbec navadí?
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od AmatER »

Vojta Č. píše:Docela by mě zajímalo, jak by vypadaly vedle sebe busy od MG a EW. Třeba to někde zorganizujeme :)
Tak určitě :lol: Bodenbach nebo nejpozději Neratowitz...
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Kuba78 »

Zdeněk-TEO píše:Kubo...???? Ty takovej světa znalej člověk a nevíš co má Karosa v místech pod řidičem? Tam jsou umístěna kamna - bufík a ten přeci potřebuje někam a někudy spaliny odfukovat. Takže lehká odpověď - je to výfuk.
no jo, nevim to.. nejsem znalec pres Karosy. ale zase kdyz nevim tak priznam a nebojim se zeptat u odborniku, ze?
vsak v brode sem jel Karosou naposled snad este nekdy v devadesatych letech a nenapadlo me vlizt pod ni a zkoumat ji podvozek :-) napadlo me ze by to byl bufik, ale myslel sem ze ten je jak v aute nekde vpredu a ma nejaky odfuk jen tak aby se nereklo, ne takovouhle rouru od kamen, to musi mit vykon ze to udela v buse saunu :-)
Jiří Vintr
Příspěvky: 82
Registrován: ned 5.2.2012 21:07

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Jiří Vintr »

Já se těším na busy obou výrobců. Vrací mě to do dětství, kdy jsem měl v merku na autobusovém nádraží ve Vyškově každou linku, jaký tam jezdí autobus, jakou měl SPZ. Dodnes si spoustu z nich pamatuju a pokud bych lepil jeden i druhej, určitě si tam dám SPZ autobusu, který mě někam vozíval. V šesté a sedmé třídě už jsem se naplno věnoval navrhování modelů a autobusy 1:32 tomu tenkrát vládly, měl jsem všechny čtyři modifikace karos, vše samozřejmě kresleno ručně a vzdáleno dnešnímu detailu, spíše to odpovídalo Karose MA z abíčka. na stole jsem měl improvizované autobusové nádraží, až měli rodiče starost, abych fakt neskončil za velkým volantem...

Jsem rád, že obě verze popisují jiný model C734, tohle je starší atmosférák, EW zase mladší turbo s obrysovými světly. Vypadají velice dobře oba dva a říkám si, proč jsem tak obyčejný,r elativně jednoduchý, ale přitom tak velice populární segment papírových modelů pro modeláře neobjevil dříve. Ale nikdo nemže dělat všechno, tak jdu zase střihnout do závodního jamalu (toho dakarského, ať tu jsou fotky co nejdřív...
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Pavel M. »

TEO je umelec a psycholog a koumes ;)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od AmatER »

Kuba78 píše:...ze by to byl bufik, ale myslel sem ze ten je jak v aute nekde vpredu a ma nejaky odfuk jen tak aby se nereklo, ne takovouhle rouru od kamen, to musi mit vykon ze to udela v buse saunu :-)
tyhle staré východoněmecké bufíky akorát dělaly kravál, smrděly a žraly naftu - a občas chytaly samovolně, což občas vypadalo, že autobus hoří... (Saunu uměl udělat ten mrňavej bufík od Eberspächera v posledních typech, ačkoliv byl v rozměrech sotva poloviční, měl o 10 kW větší topný výkon.) Z toho taky vyšla jedna z největších sviňáren, co si občas autobusáci dělali navzájem, když se vzájemně neměli rádi - stačilo narafičit k "sahaře" (radiátor vepředu vpravo od řidiče, výdechy má nad schody) obal od romadůru (otrlejší nátury obětovaly celofán od dobře uleželých tvarůžků) a počkat, až si dotyčný "nebožák" zatopí...

Jirka Vintr - koukám, že máme společné začátky :mrgreen: ;)
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od petersen »

Model je to hezký akorát mám jdnu poznámku když už jsou na podvozku znázorněné takové detaily .. zchází mi tam naznačení palivové nádrže která byla u Karos přes celou šíři vozidla od pravého boku přes střed rámu až k levému boku :roll: :lol: naopak podle toho jak je naznačena přední náprava to vypadá na tuhou nápravu ale přední náprava u Karos má mít polonápravová ramena :roll:

Takže Nádrž :
Obrázek

No a přední náprava skutečně vypadá jinak :cry:
Obrázek
Obrázek
ouky
Příspěvky: 30
Registrován: sob 21.1.2012 12:41
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od ouky »

Nádherný to počin.
V mé sbírce nesmí žádný autobus chybět :-)

Ale kde je cockpit? :-D
Karlos
Příspěvky: 13
Registrován: ned 19.8.2012 20:37

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Karlos »

Kolegové jsem zde nový, ale web sleduji docela dlouho...
Mám jednu připomínku. Tento typ autobusu rozhodně neměl z výroby dvě zadní mlhovky, ale dvě zadní couvačky! Mlhovka (vlevo) přišla až s typem 73x.20.
michal antonický
Příspěvky: 53
Registrován: pát 27.1.2012 13:28

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od michal antonický »

Díky Karlosi za připomínku....

Mám opraveno a Zdenda to na modelu přelepí..... :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ano i na modelu jsem to opravil.

Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa C 734.00 / M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Zdravím, neměly by být přední dveře prosklené více dolů, stejně jako u LC 735.00?
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“