Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Při brouzdání na netu jsem náhodou narazil na tento stroj. Jelikož jedním z mých posledních počinů byl Nissan Primera v barvách Calsonic ze série JTCC- japan touring car champ.- a tenhle free model má prakticky stejnou barevnou kombinaci, dokonce i startovní číslo, byla volba jasná.
Obrázek
Vzor tohoto Skylinu GT-R startoval v japonské sérii JGTC- japan gran tourismo champ.- v roce 2002. Zatím jej mám jen stažený, tisknout budu na klasický kancelářský papír a patrně dojde i na tuning v podobě světel, doplňků, a pokud to půjde, tak mého vlastního prvního interiéru. S tím mi pomůžou fotky z netu, asi nejvíc fotky plasťáku Tamyia:
Obrázek Obrázek

A pro představu, jak by měl vypadat papírák, uvádím fotky ze stránky, odkud jsem stahoval:
Obrázek Obrázek Obrázek

Přikládám odkaz pro ty, kteří nechcou googlit:
:arrow: http://genius.x0.com/pmdirectory/mamecr ... onicg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jinak bohužel mě zatím pořád přemáhá zkouškové, takže čas na tohle budu mít nejdřív v únoru. Nicméně je vytištěn, jen na kancelářský papír, ale snad to vadit nebude.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic/1:24/free

Příspěvek od khaRel »

tak konečně jsem do toho střihl. Začal jsem koly, protože je tak nemám rád, nicméně jsem hned narazil na problém- na původním modelu jsou vyřešeny poněkud nešťastně a dost zvláštně:
Obrázek
a tak jsem se rozhodl si je upravit po místním zvyku:
Obrázek
není to sice úplně ono, ale snad to bude vypadat líp. Na bombírování model není stavěn, a tak doufám, že rovné bočnice nebudou vypadat hloupě
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic/1:24/free

Příspěvek od khaRel »

tak kola se začínají tvářit kolově. Nový ráfkový díl, který jsem byl nucen stvořit, aby kolo nebylo tak prázdné, má funkční rozměry 12,8 mm × 53,4 mm. K těmto rozměrům jsem dospěl bohužel posléze, takže moje kola vypadají poněkud kostrbatě.. holt nechtělo se mi to předělávat, posuďte sami:
Obrázek Obrázek Obrázek
A jak se tak koukám, mám to vytištěné jen na klasickém kancelářském papíře, že tohle asi bude jen taková malá beta, u které se do interiéru pouštět nebudu. Papír je měkký a kroutí se, že se na to nedá dívat, takže něco jako "A" sloupek, by rozhodně nevydrželo.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic/1:24/free

Příspěvek od khaRel »

Po slepení podvozku jsem se dostal konečně k nějaké zajímavější práci- začal jsem kapotou a celým předkem. Jak už na minulém fóru psal Swab, vše sedí na mikrometry přesně, chyba se udělat dá, ale spíš ne. Problémem je nehotová vystřihovánka- díry na chladič jsou fajn, ale když chladič chybí, tak je to problém. Zde pár fotek:
Obrázek Obrázek Obrázek
A pokud se podíváte na fotky toho japonského modelu, při pohledu zezadu vidíte skrz motorový prostor a chladič ven. To se pokusím vyřešit kusem černého papíru pod výdechy.. Není to nic moc, snad to poslouží svému účelu. Jestli máte nějaké jiné návrhy, tak sem s nima ;)
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic/1:24/free

Příspěvek od khaRel »

Výdechy dodělány, průzor zaslepen a celá kapota přidělána na podvozek:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
swab
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:58
Bydliště: Praha

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic/1:24/free

Příspěvek od swab »

paráda osobně vím jaký je se poprat s modely od mamecraftu.....ale pereš se s tim dobře....
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic/1:24/free

Příspěvek od khaRel »

Dneska jsem pohl jen kousek, a navíc to nafotil moc pozdě, a u netu jsem až teď. Takže tadá:
Obrázek Obrázek Obrázek
takže kdo se bál stejně jako já, že interiér nebude, tak už nemusí zoufat, teď už cesty zpět není. Okna vyříznutá, nápady sešrotované v hlavě, teď už to jen dotvořit a zprezentovat. Celkem se toho interiéru bojim. Kostra bude v mém případě asi ze špejlí, sedačku a volant a další serepetičky se pokusím vybrakovat z jiných free věcí, jako třeba z interiéru pro škodověnky 130RS a tak, ale zatím přesně nevím.

joa děkuju za pochvalu, musím uznat, že občas to nebylo zrovna jednoduchý to nacpat tak, aby to pasovalo, ale když už jsem to někam nacpal, tak to sedělo. A hrozně mě štve retuš, která na fotkách není moc vidět, ale v reálu celkem pere do očí.. je to škoda
Uživatelský avatar
swab
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:58
Bydliště: Praha

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od swab »

čoveče ty žebra v předním spojleru zastrč dál do auta aby takhle nekoukaly...
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

jasný, žebra zasunu, teď už je můžu i zaretušovat, neb jsem si dovezl šedou barvu. Nyní se potýkám s jiným problémem- jak přilepit sklo a hlavně co použít jako sklo? Napadla mě lesklá folie z euroobalu, ale myslím, že je to moc tenké a při lepení sekunďákem (u herkula je mi jasné, že to držet nebude) se mi to pokroutí. Nějaké návrhy?
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od Marson »

Čau vypadá to pěkně ... držím palce s interiérem

ty okna jsem se naučil přidělávat oboustrannou lepící páskou
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Tak dneska další postup. Dodělaná kastle se mi nepovedla zcela podle představ, ale nevypadá nejhůř:
Obrázek Obrázek Obrázek

Zde bych chtěl vypíchnout, že model mám na kancelářském papíře, takže u světel jsem podlepoval výkresem, a protože jsem se někde ustřihl, tak mezi díly zadního čela mám díru :cry:
Další zajímavost- difuzor z jednoho kusu:
Obrázek Obrázek

No a pak už jsem se konečně pustil do neznámých vod autorství. Zatím teda jen krabička interiéru. Nevím, jestli přístroje a další serepetičky kreslit v ruce, nebo vykrást nějaký dostupný materiál z jiných modelů. Poradíte?
foto zde:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Tak bez nápověd jsem se pustil do vlastní konstrukce. Zjistil jsem, že jsem vnitřek celkem fest zkrátil, a teď se mi do něj nechce vlézt kostra. Ale měnit to nebudu, budu o to více improvizovat:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Pokračuju dál v nezbádaných vodách a vymýšlím si všechno podle sebe, snad nejsem moc mimo, neměřím, vystřihnu, vyzkouším a zalepím. Přiznám se, že celkem pospíchám a roste to celkem rychle. Dovnitř není zrovna moc dobře vidět, takže když semtam něco bude špatně, tak to snad nebude tak velká hrůza. Foto zde:
Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od Lukas »

Zkus se inspirovat Cornelovými vozítky... a hlavně nezpěchej to nikdy nedělá dobrotu. ;)
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Skyline GT-R Calsonic / free model / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Tak jsem opět o kousek pokročil, bál jsem se toho jak čert kříže, a tak jsem ještě před zasklíváním přidal pár drobností ke kostře, konkrétně tenké trubky u předního a zadního skla:
Obrázek
a pak už přišlo na řadu sklo. Použil jsem lesklou eurofolii, která je kupodivu celkem pevná, a přichytil jsem ji na radu zde z fóra oboustrannou páskou. Ta stříhat nešla, hrozně se lepila na nůžky a ani na papíře se jí moc nechtělo držet, nakonec jsem zalamovákem nařezal pásky, přilepil je a pak na to přidělal sklo. Není to stoprocentní, ale myslím, že na moje schopnosti je to dobrý. Předělávat to nemíním, už jen kvůli tomu, že ten kancelářskej papár by to nemusel vydržet. A výsledek není úplně k zahození, však posuďte sami:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“