Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od LSD »

Ahoj, vypadá to famózně jak model v Rhinu tak tvoje stavba, hrozně se mi líbí ten chladič. :shock: Máš můj veliký obdiv. A chtěl jsem se zeptat jestli potom ten model nebude k dispozici, třeba v bílé verzi?
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od Azaret »

Jo tak tohle ti neřeknu, sám nevím kdy budu mít hotový model alespoň v rhinu, tudíž nechci nic slibovat dopředu.
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od LSD »

Je mi to jasný, držim ti palce k úspěšnýmu dokončení, fakt se mi to moc líbí ;)
Uživatelský avatar
vajda
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21.1.2012 14:13
Bydliště: Chornice

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od vajda »

všechna čest, model vypadá páradně! držím palce ke zdárnému dokončení:-)!!
Uživatelský avatar
Rallyman
Příspěvky: 38
Registrován: sob 21.1.2012 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od Rallyman »

Pěkná práce. Ten chladič,je efektní.
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od Azaret »

Tak po zkoro dvou dnech, rozkládání, podlepování, řezání a podobných srandiček se mi povedlo zpatlat 2D základ kabiny, který se mi zdá i tak nějak nepřiměřeně velký proti zbytku traktoru.
Obrázek
Většina nosníků je 3x3mm akorát mě nenapadl lepší způsob jak tohle rozložit.
Teď už to jen poskládat, jako balsové letadýlko. :-)

Edit 1: Tak už to roste...
Obrázek

Edit 2: Tak konečně se mi povedlo sestavit kompletní rám "bezpečnostní" kabiny.
Rozměry jsou: 90x105x125mm (vxšxd).
Obrázek

Už se to fotí hodně blbě a asi budu muset sehnat nejaké barevné papíry. Tímto bych se chtěl zeptat jaká barva podkladu by byla asi nejlepší?
Děkuji
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od V.E.N.A. »

Pěkně ti to roste!

na bílej papír bych použil třeba tmavě zelenou nebo tmavomodrou prostě ňákou takovou 8-)
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od stockholmik »

moc pěkná stavba
Uživatelský avatar
Tom11
Příspěvky: 10
Registrován: úte 31.7.2012 8:18
Bydliště: V. Kapušany, Slovensko

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od Tom11 »

Hneď, keď som našiel tvoj Zetor, som sa rozhodol, že sa prihlásim do vášho fóra. Aj keď ma zaujímajú plachetnice, asi pred mesiacom som kúpil niekoľko modelov pána Bouška. Predávam náhradné diely na traktory Zetor a na kombajny Fortchritt a chcel by so mať v predajni zopár takých modelov. Začal so s E512 –kou. Až pri začiatočných problémoch som začal hľadať po fórach stavby tohto modelu, a zistil som, že nie len ja mám problémy.
Zistil som, že modely pána Bouška, len z diaľky sa podobajú na skutočný stroj. Detaily sú úplne mimo. Napríklad v skutočnosti cievka na štartéry má iba polovičnú dlžku, ako štartér, a má čiernú farbu. A keď sme pri štartéroch, 6 valcové Zetory majú 24V-vý štartér, a ten má zabudovanú cievku z zadnej časti. /obrázok/
Chcel by som pochváliť tvoju precíznu, detailnú prácu. Je najlepším modelom Zetora čo som doteraz videl. Prepáč TomasC2 aj tvoj model je premakaný, perfektný, ale tento motor sa viac podobá na originál. A tie nápravy sú perfektné. Vidno že to robíš na základe skutočného traktoru. Podľa čoho to robil p. Bouška? Nič proti nemu, som rád, že sa venuje práve tomuto, /aj tú ŠT180-ku si kúpím, aj E516-ku/, ale bolo by dobré, keby sa venoval viac času detailom a presnosti.
O tú bielu verziu by som, mal aj ja záujem.
Držím ti palce, len tak ďalej.
Neviem ako sa pridáva obrázok, nabudúce to dám.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od Mimapnd »

bude aj pokracovanie? ci ...
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Zetor 5718 / Azaret / 1:16

Příspěvek od Azaret »

Jo pokracovani urcite bude, momentalne na to nemam nejak naladu, protoze posledni pokus o novou kabinu, na zde prezentovane jsem mel chybu okolo dveri, nezkoncil nejlip a snazim se prijit na lepsi metodu vubec cele stavby kabiny, ac se to nezda bylo to strasne krehky.
Navic jsem to s kabinkou nijak zvlast nedomyslel protoze nemam dodelanej komplet podvozek, a delat kabinu je brzo.
do toho leto a zlomena ruka takze postup nulovy.

Tom11 diky za pochvlu ale oproti zdejsim borcum jsu strasnej amater. Podle ceho kresli p. Bouska netusim, ale myslim ze nema moznost si ty stroje nafotit tak detailne, navic jsou tam dalsi limity jako slepitelnost slozitost a meritko. Ja mam ten traktor porad na dvore takze neni problem ho merit pokazdy kdyz si neco zapomenu zmerit.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“