ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST - hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Vojta Č. »

Drobný obecnější povzdech, ale tahle fotka už mě vydráždila moc...
Obrázek
Proč když už nemáte font na SPZ (i když Arial Narrow, když se poladí prokládání, _docela_ funguje), nějakou SPZ nevyfotíte a buď rovnou nepoužijete nebo nepřeskládáte? Tadyta SPZ je solidní parodie, ale za oči to tahá i u té jinak naprosto kulervoucí TERRNovky...
Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od fox »

Co se týká traktoru, je to origoš SPZ z vystřihovánky. Takže otázka spíše na autora.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Tomáš S. »

No, koukám nejsem jediný co se sekunďákem přepočítal... :?
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Venca 21 »

Pokud by měl někdo zájem o SPZ font, rád mu ho na požádání pošlu.
Edit: Font SPZ jsem dal ke stažení do Podkladů ke stavbě ;)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od AmatER »

http://www.slunecnice.cz/sw/font-pro-spz-cr/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Venca 21 »

AmatER: Ano, to je on. Také ho mám stažený ze slunečnice :)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od fox »

JJ. Vteřiňák. Když sem tam lepil to madlo, úplně sem zapoměl co to dělá na folii. No, brzo sem si vzpoměl. :D Samozřejmě štefíno, si toho všimnul a neměli s ostatníma na práci nic lepšího než to tak pěkně detailně vyfotit.. :D :D Co už, stalo sa, chybyma sa člověk učí. ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od Lukáš »

Kouřový sklo, no.. :)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST

Příspěvek od fox »

Další prací byla přední kapota a náprava.U přední kapoty nebyl v podstatě problém.
Přední náprava taky byla bez problémů. Až na blatníky a jejich držáky. U těch se hádá poloměr blatníků a poloměr na který jsou dělané držáky. U držáků je menší, takže blatní zůstanou trochu deformované.

Obrázek

Po osazení kapoty a přední nápravy mi už chybělo jen dodat na model kola a nějaké detaily.

Obrázek

a hotový model vypadá takto:

Obrázek

Po osazení předních kol jsem zjistil, že ty blatníky jsou nějak moc nad kolem. :( (jde to vidět i na fotce)


Na závěr bych nějak chtěl shrnout základní nedostatky modelu:
:arrow: návod a návodná kresba - ikdyž návod vypadá obsáhle je ve většině stavby jen velice stručný. O spoustě dílů není zmíňka, navíc je kolikrát nenajdete ani v návodné kresbě, mě například zůstal díl 11. Nějaká nádrž. Pravděpodobně ta co má traktor nad motorem pod kapotou.... konkrétně tu nenajdeme ani v návodu ani v návodné kresbě.
:arrow: chybí nebo jsou špatně naznačeny hrany pro nařezání dílu. Někdy opravdu problém...
:arrow: značení dílů je docela chaotické, doporučuji si před sestavením oscanovat jako pomůcku při hledání dílů, v případě více násobných dílů je očíslován pouze jeden, přitom ten další se nachází mnohdy na úplně jiném konci stránky.
:arrow: u tohoto modelu většina věcí seděla slušně. Krom zmiňovaného problému s kabinou.
:arrow: idkyž jsem dezény nedělal, protože podlepené figury na obvod kola jsem nemohl najít, připravoval jsem si boční figury. U těch je probém s množstvím. Na zadní kolo jich je 2x víc a na přední (které mají být menší) nejsou žádné boční figury.
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST - hotovo

Příspěvek od Waszek »

fox: vypadá pěkně.
Na tu kabinu jsem koukal do výtisku, a po přeměření mi vyšly obě strany stejně dlouhé. Eště by to mohlo být šikmo, to jsem neměřil, ale to se mi zdá dost nepravděpodobné.

Zdá se mi, že je model nakloněn, čim to?

Mimochodem, bez těch vzorků vypadá tak nějak... málo drsně :lol:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST - hotovo

Příspěvek od VašekS »

Vypadá pěkně, dobrá práce. Taky do něj co nevidět říznu.
Blatníky mi nepřijdou, že jsou moc nad kolem. Na fotce předlohy na začátku vlákna je to ještě víc.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST - hotovo

Příspěvek od JoskaM »

No vidíš, trochu bláta postavit za panely a úplně nádherný traktor.
Toho skla je škoda a drapáků taky. sám si je kopíruju a protože nerad vyřezávám snažím se i udělat "matrici" tak, abych jedním řezem udělal co nejvíce práce.
Ještě k fontu, viděl jsem i SPZ jen namalovanou na plechu, takže font Perruka...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST - hotovo

Příspěvek od fox »

Naklonění je dáno podložkou. Právě řeším nějaký foto koutek. Mám sice takový foto box se 4-mi pozadími (různé barvy), ale eště nemám vyřešenou nějakou podložku pod to. Takže sem to provizorně posadil na starý gauč. :D
Co se týká těch blatníků... porovnával jsem s obrázkem zkušebního modelu na obálce, tam leží skoro na kole. Těch drapáků je mi taky celkem líto, zvlášť, když sem po nalepení kol našel papír s podlepenými drapáky. :D Ale i tak bych si musel boční figury na přední kola vyrobit, nebo upravit zmenšením originálů zadních. Ty přední ve vystřihovánce nejsou.

Ale celkově zhodnocení slepitelnosti - slepitelné to je, ale chce to hodně dávku trpělivosti a obezřetnosti, která souvisí právě s tím návodem a návodnou kresbou, značením dílů na listech vystřihovánky... takový trošku chaos.
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST - hotovo

Příspěvek od Waszek »

s tím značením máš pravdu, ale zdá se mi, že u novějších modelů se to zlepšuje. Mimochodem je to jeden z důvodů, proč ještě nevyšla ŠT 180 Liaz, kde si chceme dát tu práci a odladit i číslování i návod. Snad se to zadaří ke spokojenosti všech.

Ty blytníky by možná byly opticky blíž, když by tam byl ten vzorek?

W
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: ZTS 16245 / Agromodels / 1:32 / AGROTEST - hotovo

Příspěvek od fox »

No, já eště udělám fotku přímo z boku traktoru a zepředu. At to jde videt líp.

No, zlepšovat je se kde vždycky. Určitě pokud se zlepší celkové značení a číslování dílů, včetně návodných kreseb, bude to skok vpřed.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“