Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Konečně jsem dodělal přední kryt motoru a " systém " pro otvírání krytu . Bylo to peklo .
Přední maska se lepila hrozně . Obvodový pásek je tak o půl cm kratší tak se muselo nadstavovat a šponovat , aby to jaksi taksi vyšlo . Navíc není ve šmikajdě rubový díl onoho pásku . Protože není ve šmikajdě ani náhradní plocha tak jsem to řešil záplatováním z kopie . Viz foto .

Obrázek

Další kapitola je systém uchycení předního krytu motoru . Podle mě nejde z toho co nabízí vystřihovánka postavit funkční otvírání . Mě se podařilo kryt otevřít tak napůl . Místa pro přilepení držáků jsou malá a asi o půl cm výš než by měla být . Pokud by se to mělo otvírat tak by táhla měli být tak o půl cm delší . Navíc tam vadí chladič takže kryt přečuhuje o 2 mm dopředu . Omlouvám se , že jsem nevyfotil samotný systém otvírání , ale nefungoval mi foták . Přidávám fotky pouze přilepeného krytu a částečně otevřeného krytu kde jsou vidět chybně vyznačené místa pro přilepní .

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Kabinka je prosklená . Tady jsem použil odlišný postup než doporučuje autor . V návodu se píše vnitřní stěny slepit , vnější roztříhat a oblepit ty vnitřní . Já jsem to dělal obráceně . Teď to hlavní . Kabina mě sedla na milimetr . Jediné co jsem musel trošičku zastřihnout ( asi 1 mm ) tak byla podlaha , ale to nevím jestli to nebylo tím mezičlánkem - tím mezi žídlí a vystřihovánkou . Opravdu kabina sedla jak pr..l na hrnec !

Obrázek

Obrázek

P.s. neví náhodou někdo proč bylo těsnění u dveří žluté a ne černé ?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tohle je krásná čistostavba. Daleko lepší jak to zrezivělé harampádí ve vedlejším chlívku.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od štefíno »

Paráda, jen tak dále :)
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Acespace »

proč bylo těsnění u dveří žluté a ne černé
Že by kovotěs :?: :D

Si myslím,že na lakůvku se jim to nechtělo sundávat.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Interiér je hotov . A můžu v klidu říct , že jsem při jeho stavbě nenarazil na žádné potíže . Jediný problém vidím v konstrukci volantu . Já jsem po dohodě s " duchovním otcem " AGROTESTU ( zdejší uživatel Yvan ) zvolil variantu gumového těsnění . Podle mě to vypadá líp .

Původní konstrukce volantu

Obrázek

Obrázek

Obrázek
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od stockholmik »

moc pěkné
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Konečně to začíná vypadat jako traktor . Celý model lemují drobné chyby , které člověku dokáží stavbu pořádně znepříjemnit . Na druhou stranu se s toho klube docela pěkný model , který dokáže zase nakopnout do dalšího lepení .
K těm chybám . Vnitřní díly , které se mají stáčet nebo ohýbat jsou stejně velké jako vnější díly , proto se musí vždy přistřihnout . viz komín , blatníky . Prolisy na zadních blatnících ( proužky papíru ) jsou krátké o 4 mm a musí se nadpojovat . Není vyznačené místo kam přilepit nádrž a u dílu 62 není rubová strana . Já jsem první přilepil kabinu a potom jsem usadil nádrž . V této vystřihovánce chybí jako sůl náhradní plocha . Já jsem to vyřešil tak , že jsem si nakopíroval nějaké díly a z nich si vystřihuji podle potřeby .
V Nerátkách jsem mluvil s Jirkovýma betatestery ( Waszek a Joska M ) a od nich vím , že v nově navržených modelech se tyto chyby už nevyskytují . Já tento model nezatracuji , jen je potřeba přemýšlet hodně dopředu a každý díl poctivě na sucho vyzkoušet . Velké plus dávám je také to , že je se mnou autor modelu v kontaktu a veškeré nejasnosti mi pomáhá vyřešit . Výborný přístup .
A nyní fotky mého dosavadního snažení .

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Michal Dostál »

Krásný, čistý, to bude moc pěkný model.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od JoskaM »

Někdo mi ohnedhá psal, že DT je moc oranžové, ty to máš moc žluté :lol: :lol: .
Ale tvá slova musím potvrdit, sice "dnes" moc nelepím, ale na DT jsou jen drobné chyby, max, prohřešky proti konstrukci, (v rámci rozšiřování se dotýkají díly, které tam před tím nebyly) i zápasy koloru tam už jsou! (tedy nevím jak u Škodovky). Těším se na kola!
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od bedatruhlar »

Zbyno je vidět že to lepíš srdcem.Krásné.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Díky všem za pochvalná slova , ale foták je ke mě milostivý . Chyby tam mám .
TomášJ.
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19.2.2013 15:00

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od TomášJ. »

Jaká folie je použita na zasklení modelu? Jsem majitelem pár modelů od p. Boušky a ještě jsem neměl odvahu do nich štřihnout.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

TomášJ. píše:Jaká folie je použita na zasklení modelu? Jsem majitelem pár modelů od p. Boušky a ještě jsem neměl odvahu do nich štřihnout.
Je to folie do meotaru a lepil jem to tímto lepidlem . Perfektně drží a retuš není problém .

Obrázek
Uživatelský avatar
mech1
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon 5.12.2011 15:25

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od mech1 »

Odpust mi mou zvedavost ... ale todle prece neni lepidlo, ale korekce ne? Nebo se to tak alespon kupuje.
To to skutecne udrzi folii k papiru?
Diky.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“