Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Ano Yvane máš pravdu . To samé vlastně radil i Waszek . Já to nepočítal na kalkulačce , já to " počítal " jen okem . A to říkalo , že by ten prostřední proužek byl moc malý .

Takže pro budoucí stavitele : Je potřeba upravit prostřední díl z bočnice z vnější strany přesně tak jak píše Yvan . Počet drapáků souhlasí .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Tomáš S. »

Heleďte, celou dobu to tu sleduju a nehodlám se ani já s nikým hádat ;) - evidentně to nikam nevede. Místo slov tedy činy:

Pro případné zájemce a budoucí stavitele tu jsou opravené bočnice kol :arrow: ZDE

Jinak Zbyňku jeď dál, máš to hezký ;) .
PavelP
Příspěvky: 46
Registrován: úte 10.4.2012 8:01

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od PavelP »

Já jenom trošičku OT .......pro inspiraci :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=O63aOYVFRRM
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

No asi bych debatu o kolách po dohodě s JoskouM nějak uzavřel . 6 modelářů nějakým způsobem zjistilo ,že bočnice opravdu nesedí . 2 modeláři zjistili opak , ale ti lepili nějakou jinou verzi a ne tu , která je ve vystřihovánce .

P.s. Tome díky za odkaz

Žádám proto příslušného moderátora , aby to tady promázl .



Zameteno. moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od bedatruhlar »

tak se teda PANU BOUŠKOVI omlouvám. Já jsem zase ten co píše ty píp, co nikoho nezajímaj.A máš pravdu JIRKO opravdu nic neumím jak už jsi psal,ted jsem to konečně pochopil TY jsi ten nejlepší kterej dělá ty nejpřesnější modely,jo a nejvěrnější.Poprosím nemazat tohle je moje omluva.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Kolo je nastříkáno a vypadá to , že je konec v dohlednu . Na kolo jsem použil novou barvu , která nesmrdí ,ale taky pekelně rychle schne . Budu se s ní muset ještě naučit pracovat . Touto cestou bych chtěl poděkovat zdejšímu mágovi " Brzdičovi " , který mě po telefonu zásoboval teorií . Ted jenom to převést na mé ruky .
Takže natíráno štětcem barvou Vallejo č.167 . Ještě musím dolatit svítící bílá místa

Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od štefíno »

Ta kola vypadají dost dobře :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

štefíno - ta fotka není úplně průkazná , budu se muset ještě s tímto druhem barviček sžít . Pokud vše půjde podle plánu tak by měl být Kírovec k vidění v Praze .

Plány mě pokazil fakt , že pluh nejde připojit za traktor . respektive jde , ale musí se upravovat . Spodní "upínací trámek" či jak se to jmenuje je přesně o 1 cm delší než by měl být . Takže skalpel do ruky a jde se řezat . Problém vidím v tom , že tento typ pluhu pravděpodobně nikdy nebyl za Kírovce zapřežený ( myslím samozřejmě papírovou variantu ) I na obálce vystřihovánky je pluh jiný . Zadní hydraulika by se samozřejmě dala trochu roztáhnout , ale tak moc to opravdu nejde .

Foto napoví víc .

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Lukáš »

To je pořád něco.. Při každém pohledu na model si musíš říkat: "Už abych to nějak dorazil".

BTW: Na těch kolech se v plné nahotě ukazuje, že čím víc dílů, tím větší riziko chyby. Je zajímavé, že toto řešení je poměrně časté i u polských modelů, přitom klasický bombírung je jednodušší a realitě věrnější. Navíc ani u poláků většinou nějaký ten milimetřík hapruje.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od JoskaM »

já vím, že to není omluva, ale o víkendu jsem si byl odpočnout u plastové ponorky, i tady byly chyby....
Jinak ty ramena jsou normálně roztažitelná do boku, ale chyba s délkou je samo možná...
Kola samozřejmě paráda!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Joško já nechci říct , že je všechno špatně pouze ukazuji ( v rámci Agrotestu ) co je špatně . Na druhé fotografii je vidět , že trámek je širší než blatníky a proto to nejde roztáhnout tak jak bych potřeboval . Oprava není tak strašná pouze se to zařízne a znova nalepí . Jde jen o to , že na tomto modelu je těch kapiček z pověstného poháru trpělivosti nějak moc .

Ale neboj v Praze bude Kírovec už v plné polní .
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Waszek »

Ahoj,

"trámek" je širší než blatníky, ale ty ho přece nezapřahuješ mezi blatníky, ale mezi klepeta, která trčí podle fotek daleko za blatníky. Opravdu se to tam nevejde? V reálu se s klepety dá hýbat do stran, aby se mezi ně dalo upínat různě široké nářadí. Uchycení bývá na takovém kulovém čepu, aby se s tím dalo hýbat do stran. Myslím, že logičtější než zkracování "trámku" bude udělání vůle na zavěšení klepet.

W
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od fox »

Tady má Waszek pravdu. Ramena jsou u traktorů pohyblivá do stran. Ani ne tak kvuli šířce nástroje který se zapne za traktor (protože tříbodové závěsy vycházejí z nějaké normy), ale proto aby se daly nasadit ramena tříbodového závěsu na čepy která jsou na nástroji většinou pevně přivařeny. Takže Já bych se s řezáním moc nepáral, jen lehce roztáhl souměrně ramena do boku a nasadil pluh. tady na tom obrázku jde vidět usazení ramen na traktoru, jsou na čepech, které umožňují jejich pohyb nahoru a dolů a pak mají čepy které umožňují jejich pohyb do boku.

http://www.oldtimeranonce.cz/modules/in ... ec-k-700-a" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Waszek - Ano máš pravdu mezi blatníky se to opravdu dávat nebude . Ale když to roztáhnu tak , aby se to tam vešlo tak ty ramena dřou o blatníky . Navíc je konstrukce řešena tak , že jsou ramena těsně za traktorem slepena a když jsem to roztahoval tak se to začalo rozlepovat ,pokud budeš v Praze tak to vysvětlím na živo .Konstrukce měla být řešena , tak jak popisuje Fox. Navíc jsem to udělal hodně na pevno a ted už to roztahovat nebudu . " trámek " jsem už odřezal a zapřahl za pluh ( fotky budou později ) a vypadá to docela dobře .

Fox - Ano tak by měla být konstrukce vyřešena i ve vystřihovánce , aby ty spodní ramena byla kyvná do boku . Teď když jsem to tam chtěl na silu napasovat tak to začalo všude praskat .

Tady je vidět kde jsou ramena slepená a když to roztahuji tak to bohužel praská .

Tady mělo být uchycení , které by umožnovalo vychýlení ramen do boku ( tak jako ve skutečnosti )

Obrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Mimapnd »

ja vidim problem s tym tramikom v tom, ze si hned pocital s tym, ze sa ti ma zmestit do priestoru sirokeho ako su blatniky a bolo to pridlhe. treba pozerat dopredu a ked je nieco v skutocnosti pohyblive, treba sa na to pozerat ako na pohyblivu cast aj pri modelovani a nie to zalepit vsetko napevno a potom, ked to chces prisposobit, roztiahnut (co v tomto pripade trosku treba, tak isto ako v skutocnosti) sa ti to lame a praska. Google ma vela moznosti a obrazkov. Pre priblizenie sa skutocnosti je vzdy lepsie nahliadnut aj na fotky ako to vyzera v realy ako potom volaco zarezavat...model inak velmi pekny.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“