Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od fox »

pozor. toto je lepidlo...princip fungovani jako tebou zminena korektyra, ale misto bile pasky nanasi pruhlednu vrstvu lepudla.
pro pripadne zajemce o koupi jedna mala technicka: lepidla jsou 2. permanent ( prilepis a drzi) a non permanent ( muzes opakovene prilepit a odlepit )
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Přesně jak píše " Fox " . Jen bych dodal , že tímto nahrazuji oboustranou lepící pásku . Výhoda je ta , že jde normálně retušovat . Nevýhoda zůstává stejná jak u oboustranky , jakmile se to jednou přilepí tak s tím nejde hnout . Víc pokusů není . Ale zase to drží hned a dobře .

Já se o existenci lepidla dozvěděl z tohodle vlákna .
viewtopic.php?f=25&t=1751" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Traktor je skoro hotov . Chybí ještě drátenčina ( zrcátka , madla ) a kola . V Brně jsem si měl možnost prohlédnout beta stavbu Kírovce a zjistil jsem , že mnoho dílu beta stavbou neprošlo . Proto se vyskytují na modelu chyby . Nicméně jak už jsem psal , pokud si modelář dává pozor a přemýšlí dopředu ta to jde slepit . Zvedací hydraulický systém vzadu jsem udělal polskou metodou . Podlepil jsem boční díly kartonem a oblepil páskem . Všechny chlopničky a zoubky šli pryč . Na beta stavbě je to také tak , ale ve vystřihovánce je to z nepochopitelných důvodů jinak . Kapotu jsem udělal sundávací , protože podle návodu ji nelze udělat otvírací . Pokud použijeme díly ve vystřihovánce tak to odtlačí kapotu tak 0 2mm dopředu .

Tady jsou nějaké fotky .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Jelikož mě drátenčina nebaví tak jsem se vrhl na pluh . Lepil se dobře , teda až na kola . Psaný návod chybí úplně a pérovky jsou jen 2.Jedna na pluh a jedna na uchycení radlice . Ale jak uchytit kola a jak je vůbec slepit to tam není . Jel jsem podle citu ,ale jestli to mám dobře nevím . Chtělo by to ještě jednu pérovku z druhé strany .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od bedatruhlar »

Mimochodem není na obálce o radlici víc?Jinak pěkný.Že ty jsi tu radlici prodal do šrotu.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od JoskaM »

To byla cíle vědomá akce, aby si lidé koupili o kirovce navíc a použili z dalšího kirovce jen tu jednu radlici, vystřihovánky by pak šly více na odbyt a mohl by jsi postavit dalšího kirovce. Bohužel tuto akci modeláři nepochopili a tak si tvrdošíjně kupují jen po jednom modelu a radlice jim samozřejmě schází......

Zbyňdo asi bych ty radlice více vytočil do strany..tedy odhrnovačku více dozadu. (kdy se podíváš na google, tak tam je miliony fotek) Ona by se ti měla ta odhrnovačka prakticky dostávat do osy jízdy. Odříznutý drn by měl po skluzu padnout přímo do brázdy ale naopak. Ale zvaž poškození barvy atd...

PS - kdyby někomu přeci jen scházela radlice, mohu jich 7 nabídnout, mám postavit jen Kirovce.....pluh mi zůstane na ocet.
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Waszek »

Ahoj

taky jsem na to koukal, myslim že cca 45° náklonu by bylo optimálních.
Ale jinak naprosto parádní.

W
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Přiznám se , že jsem si toho všimnul až na fotkách . Ale potom jsem zkoumal fotky na netu (několik) a tam jsou ty radlice natočeny hodně podobně . Já to zkusím ještě trochu ohnout co dovolí lepidlo a barva a uvidím .

Radlici jsem řešil už mém úvodním příspěvku . Obrázek pluhu , který je na obálce je jiný typ než ten , který je ve vystřihovánce . Prostě jiný uchycení radlic , jiný počet radlic . Vysvětlení mě poskytl autor . Osmá radlice se mu už nevešla do vystřihovánky a nechtěl kvůli té jedné přidělávat celou stránku tak dal do šmikajdy jiný sedmi radličný pluh . A fotka na obálku už byla v té době vytištěna ...
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od Lukáš »

Taky řešení.. :roll:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Tož jsem lámal a lepil zpátky . Je to teď tak nějak pod úhlem 45° jak psal Waszek . Snad to půjde poznat podle fotek . Je pravda , že to vypadá líp jak před tím.

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Včera jsem řízl do kol a nestačil jsem se divit .Ve vystřihovánce jsou dvě verze kol , jednodušší a bombírovaná . Já se rozhodl pro bombírovanou . Je to sice polský způsob bombírování ,ale to je teď jedno . Myslel jsem , že jsem z nejhoršího venku , ale ty kola mě dorazily . Když jsem zkusmo složil jedno kolo na sucho dohromady myslel jsem , že špatně vidím . Přiznám se , že jsem si chvilku pohrával z myšlenkou , že zvolím jednoduchou variantu , ale jelikož je v Agrotestu povoleno přebarvování tak jsem se nakonec rozhodl , že půjdu do té složité . Aby kolo bylo alespoň trochu koukatelné tak by měli být všechny 3 díly s kterých se skládá bočnice stejně široké .
Prostřední díl jsem teda ponechal bez úprav . Ovšem vnitřní díl se musel o 4 mm zůžit ( následně se bude muset zůžit i ráfek , který už teď v tomto stavu neseděl a byl větší ) a venkovní se musel o 4 mm rozšířit . Pásek se musel rozšířit o 8 mm !! Milimetrových odchylek je na modelu spoustu , ale seknout se skoro o centimetr je silná káva . Nevím co k tomu říct víc . Snad jen to , že ta jednoduchá varianta sedí , ale to není rozhodně omluva .
Na fotce je vidět kde jsem musel co ubrat a kde co přidat .

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Drapáky jsem ani nepočítal , ale odhadem by měli sedět . Samozřejmě když jsem musel natáhnout pás tak je musím přidělat . To není problém . Problém vidím v tom ,že ty rozměry utekly a o tolik moc . Další problém je na obzoru . Aby se kola vlezly pod blatníky. Ale všechno zmenšovat by znamenalo taky možná to ,že bych ty kola nemusel nasadit na náboje . A zachovat vnitřní průměr a přitom zmenšit kolo - to by znamenalo si kolo nakreslit a vyrobit sám .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od kaktusak »

Tak jsem se hecnul a slepil jsem to už dnes . Prosím omluvte , že to není retušované a , že je to upatlané od lepidla . Bude se to přetírat a taky jsem to slepil na rychlo . Velký pásek se mi podařilo stáhnout na 6 mm ,ale níž nejdu .

Jirko na email jsem ti poslal kopie šmikajdy , aby jsi to zkusil slepit s ní . Třeba je pohlý tisk , mám špatný sešit nevím ...

Ještě dodám jednu věc . Přísahám , že jsem se šmikajdou nějak nemanipuloval a všechny údaje jsou pravdivé .

A nyní fotky

Obrázek

Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od yvan »

Byl jsem požádán o kontrolu. Sken čtyř dílů, rozměry pro tisk, zkouška. Výsledek je na fotce.

Obrázek

Slovně bych to viděl asi tak, že vnitřní díl boku sedí k prostřednímu dílu boku přesně. Vnější díl je ale kratší a to o 2mm na vnitřku a 3mm na vnějšku. Běhoun je, stejně jako díl boku, kratší o 3mm.

Nutno dodat, že je to vytištěné pouze na 160g papír. Vůbec bych nepochyboval, že z toho snad 190g, na kterém je model vytištěný, to asi sedlo o něco hůř, protože síla papíru se umí na obvodech projevovat, že. Něco asi bude i rukama, Zbyňa říkal, že se možná kružítkem netrefil uplně na desetinky, což je část milimetru na průměru, ale milimetry na obvodu.

Povzpomínal jsem s kalkulačkou na středoškolskou matematiku. Vnější obvod vnitřního dílu boku výpočtem v podstatě sedí ke středu, což potvrzuji. Vnější díl boku nesedí ke střednímu výpočtem o téměř tři milimetry, což taky souhlasí. Průměr kola mám prý stejný jako Zbyněk, obvod výpočtem vychází větší, než je délka běhounu o 3mm a pár desetin. Čili třetí shoda s matematikou.

Toť ode mne snad vše k této problematice.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kirovec K-700A / Agromodels / 1:32 / Agro test

Příspěvek od yvan »

Ještě drobný dodatek.

Náprava celého problému je samozřejmě jednoduchá, ale je velmi dobré, o tom vědět předem. Stačí prostřední díl boku vyřezat tak, aby vnitřní obvod zůstal stejný, tedy s průměrem 31,5mm a vnější měl průměr 40,5mm (výpočtem 40,7, ale lepší míň, protože na dvě desetiny se to stejně nedá trefit a ubrat materiálu není takový problém, jako přidat) místo současných 42mm.

Takže ano, pokud sedí disk (tedy pokud má průměr 22,5, délka pásku 70,5mm) a v archu nechybí nějaké díly vzorku, tak to kolo jde slepit čistě. Ale je potřeba ten střední díl upravit (což taky není složité, na dílu jsou natištěné kroužky, takže by mělo stačit obstřihnout to podle toho krajního, co je nějakých 0,7 od hrany a je to vyřešené). Blbě to podle mě vypadat nebude, protože tam pořád bude mezikruží široké 3,5mm - 4mm. Což je rozhodně lepší, než maskovat dostavování tří milimetrů a dělat nové rozvržení vzorku.
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“